SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

malpi chwyt sztangi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34176
preferuje ktos z was taki uchwyt ? czy faktycznie lepiej pobudza klatke , ja zawsze robilem tym normalnym
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Dokładnie. Jest to po prostu jeden z wielu "patentów", który zastosowany umiejętnie może dużo dać - a zastosowany nieumiejętnie może zaszkodzić (jak wszystko zresztą).

Podobnie z chwytem "na zamek". Niech ktoś spróbuje chwytu "na zamek" przy robienie bicepsu - a czy znaczy to, że sam w sobie chwyt jest zły . Mnóstwo osób rezygnuje z wyciskania w wąskim chwycie właśnie ze względu na bóle w nadgarstkach czego małpi chwyt pozwala uniknąć.

Natomiast jeśli ktoś ma opanowaną technikę i wie co robi to nie wiąże się to z żadnym ryzykiem. Tak samo ryzykowne jest robienie przysiadów ze sztangą z tyłu zamiast z przodu (bo w razie czego trudniej uciec spod sztangi). Dziwne też że nikt w ten sposób nie namawia do ćwiczenia sztangielkami, które są znacznie bezpieczniejsze od sztangi w przypadku za dużego ciężaru bo można je po prostu puścić i spadną na boki a sztangę trzeba "turlać" albo kombinować.

Nikt nikogo nie krytykuje za "polemikę" ale polemika polega na przedstawieniu swojego punktu widzenia a nie wywaleniu że "dla mnie to bezsens i głupota a ten co to "wymyślił" to pajac". Jeśli komuś pasuje to stosuje taki chwyt - jeśli komuś nie pasuje to nie stosuje. W niektórych sytuacjach niepotrzebnie zwiększa ryzyko - a w niektórych wręcz umożliwia wykonanie ćwiczenia. I tyle.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3817
Ja stosuje taki ale tylko przy wyciskaniu wasko (na triceps)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Obniża napięcie w przedramionach, a co za tym idzie w stawie łokciowym, ale może to
- destabilizować stawy
- zwyczajnie możesz się zabić przy wypadku

Osobiście widziałem, jak jednemu z rugbystow spadło w ten sposób z połowy dystansu 160kg.

Na tym zakończył trening na ten dzień.
Miał fart, bo to kawał typa był.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ja tylko przy wyciskaniu w wąskim chwycie i bardzo ostrożnie.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dokładnie - mam tak samo.

Nie angażuje tak mocno m.ramienno-promieniowych, szczególnie przy zejściu w dół.

Pozwala skupić się na pracy klatki lepiej - tylko, że UWAGA - właśnie jest to wersja KONCENTRYCZNA ćwiczenia/wyciskania, a to spora różnica.

Zmieniony przez - Michail w dniu 2008-02-09 23:20:06

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Miałem na myśli triceps czyli dłonie tuż przy sobie - muszę po małpiemu bo by mi ręce wyłamało

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
nie pobudza lepiej klaty, i wybij sobie na tym etapie treningów taki chwyt bo sobie kuku zrobisz
krzychu-pochwal sie wreszcie formą w "twoja chwila prawdy" w dopingu, bo juz kiedyś pisałem koksom ze przy tobie to leszcze z nich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Bili - 8 miesiąc przerwy

Ale waga się trzyma na 112

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Ja preferuję właśnie taki chwyt przy każdym wyciskaniu sztangi, jakoś się przyzwyczaiłem
Aczkolwiek jak mówili Koledzy wyżej - trzeba bardzo uważać a początkujący niech uczą się na chwycie zamkniętym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Mnie z małpich chwytem dobrze się wiosłuje i podciąga. Lepiej prowadzi się wtedy łokcie szeroko.

Co do wyciskań nie polecam:

http://pl.


http://pl.



POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ja stosuje ten rodzaj chwytu tylko przy czachołamaczach, przy wyciskaniu jest to wg,. mnie głupotą- raz że niebezzpieczne, dwa, że nie widzę w takim ujęciu sztangi żadnych korzyści jeżeli chodzi o prace mięśni-n a wiec i efekty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy trening aerobowy nog( rowerek)-zmniejsza przyrost sily klaty?

Następny temat

Czy to odpowiedni trening dla mnie?

WHEY premium