SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jestem gruby i co ja mam zrobić??:)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5484
Witam, mam 17 lat i 175cm wzrostu. Waże 112kg. I co ja mam teraz zrobić?:) Diety nie wchodzą w gre bo już próbuje od kliku lat i skutki są marne. Co najwyżej moge troche zmienić jadłospis ne mniej tłusty:) Ale chodzi mi o ćwiczenia. Mam zamiar codziennie jeźdźić 30min na rowerku stacjonarnym i robiś jakieś brzuszki. A jaki trening do tego robić, na rzeżbe czy co?:) I gdzie mozna znaleźć jakies gotowce takich treningów?

Pozdrawiam
Alek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958389
Witaj!

Na początek warto zapoznać się z kilkoma ciekawych artykułami, ich lektura nie zajmie Ci dużo czasu, a na pewno nawet osoba zielona w temacie odżywiania, redukcji, jest w stanie z nich sporo wyciągnąć:
Polecamy również: Jak uniknąć efektu jojo?


2) https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Redukcja_masy_ciała__jak_pozbyć_się_tłuszczu_-a2429.html
3) https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Proste_sposoby_na_redukcję_tłuszczu:_fakty_i_mity._CZ._I-a105.html
4) https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Dieta_1200_kcal:_jej_skuteczność_oraz_skutki_zdrowotne-a680.html

Polecam ogólnie całą sekcję naszych artykułów w kategorii odchudzania - https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie-c11/

Poza tym musisz załapać trochę podstaw odnośnie planu treningowego -> https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Plan_treningowy_na_rzeźbę-a344.html. Jeżeli masz problem z ułożeniem planu treningowego, szukasz jakiegoś punktu zaczepienia, inspiracji polecamy zbiór www.sfd.pl/lp/treningi-leksykon-treningow/ , możesz znaleźć coś co przypasuje pod Twój aktualny cel, miejsce gdzie trenujesz (np. czy jest w to w pełni wyposażona siłownia, siłownia domowa, a może warunki praktycznie bez sprzętu).
Plan zawsze możesz zmodyfikować i wrzucić do oceny tutaj lub do działu treningowego na forum sfd.pl , gdzie grupa fachowców www.sfd.pl/kadra chętnie udzieli, za darmo porad i podpowiedzi.

Także na pewno warto zobaczyć świetne narzędzie do doboru ćwiczeń: www.kulturystyka.pl/atlas 

Oczywiście podstawą przy redukcji tłuszczu jest zbilansowane odżywianie - nikt tego faktu nie będzie podważał, istotny jest dobór odpowiedniego planu treningowego, aerobów, ewentualnie innych form wysiłków, które podkręcają spalanie (interwały, treningi metaboliczne itp.), jednak zawsze przychodzi moment , że zaczynamy rozglądać się za suplementami, które wspomogą walkę z tłuszczem , tutaj również warto zacząć od podstaw - https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Spalacz_tłuszczu_dla_początkujących-a445.html



Na pewno na początek warto zacząć od podstawowych środków, jak np. https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Redox_Extreme-opis37698.html
Jest to rewelacyjny produkt, przyspieszający metabolizm poprzez zwiększenie termogenezy organizmu (ciepłoty ciała). Dzięki temu redukcja tkanki tłuszczowej jest znacznie efektywniejesza.

Do tego produkt zawiera substancje diuretyczne i pobudzające , dzięki temu sylwetka staje się bardziej wyrazista i 'ostra' , ponieważ pozbywamy się wody podskórnej. Pobudzenie możemy pozytywnie wykorzystać podczas treningu siłowego i aerobów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 973 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9449
Dieta low carb do tego dajesz duzo aerobów czyli bieganie , rowerek , plywanie lub jeszcze cos w tym stylu. Jesli chodzi o trening to dajesz zakres powtorzen 20-25 szybkim tempem. pozdrawiam

http://www.sfd.pl/temat246720/ ---> wszystko o witaminie b12

http://www.sfd.pl/Żeń_Szeń-t319678.html ---> wszystko o Żeń Szeniu

Jeżeli Ci pomogłem daj mi Soga :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
Diety nie wchodzą w gre bo już próbuje od kliku lat i skutki są marne


buehehhe,a to dobre


ps.pyatnie do autora:jak dobrze wyliczona dieta moze byc marna??

Zmieniony przez - DaroNigga w dniu 2006-01-23 00:45:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Chodziło zapewne o inne diety, z kolorowych czasopism.

Zmieniony przez - tomot w dniu 2006-01-23 00:46:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 191 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4668
Trening to zacznij od ACT i w tym kierunku dalej podążaj. Aeroby muszą być i dieta jest również niezbędna (dział odżywianie). Aha i szybkie chudnięcie = szybki powrót do poprzedniek wagi. Wyznaczaj sobie jakieś cele i do nich dąż, np.: 5-10 kg w 3 miesiące.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 262
A ja uważam, że najskuteczniejsze są ćwiczenia siłowe. Zostało potwierdzone naukowo, że najlepsze efekty przy spalaniu tkanki tłuszczowej dają włąśnie ćwiczenia z żelazem, dlaczego??to proste : im więcej mięśni, tym szybsza przemiana materii, tym samym szybsze spalanie. I to nie prawda, żę najlepiej odtłuszczają obwody po 20 czy więcej powtórzeń, sądzę ze zakres 15-8 powtórzeń będzie idealny.Więc proponuję tak : 3xtrening siłowy, 2x aeroby (jeśli masz czas na wiecej to nawet się nie zastanawiaj). A skoro mówisz, że lubisz tłuszcz to mam dla Ciebie opcję - CKD,ale w tym temacie zapraszam do dalszej lektury,przede wszystkim życzę jednak motywacji i szybkich efektów, nawet szybkiej utraty wagi, jeśli zrobisz to z głową, to nie bedziesz musiał się martwić o efekt JOJO, Pozdro

Iść swoją drogą, nie dać satysfakcji wrogom.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 191 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4668
Polemizowałbym z tobą. Obwodówki działają, wiem to po sobie, bo odchudzałem się z jeszcze wyższej wagi niż pisze autor. Czyzbyś nie czytał postu Michaiła Grupa V cykl I? Przyznam ci częściowo rację co do ilości powtórzeń bo wg mnie górne partie powinno się ćwiczyć w zakresie 12-15, a dolne 15-20. Poza tym obwodówki również budują masę mięśniową. Aeroby 2 x w tygodniu? Śmiechu warte - jeżeli chce poważnie sie odchudzić to po każdym treningu 30-40 min plus w każdy inny dzień jakaś aktywność fizyczna (niekoniecznie trening). Co do diety to powinien wypowiedzieć sie spec.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 240 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8137
Ja takze proponowałbym diete low-carb ( wpisz w wyszukiwarce low-carb i przeczytaj post bodajze Qazara-wszystko jest tam wytlumaczone).

Do tego silownia 3-4 razy w tyg, po kazdym treningu minimum 40 min aerobow no i aeroby rano, na czczo tez minimum 40 min( na poczatku nie rob codziennie, stopniowo zwiekszaj tygodniowa ilosc sesji ).
Rower jest chyba najmniej inwazyjna ich forma-polecam na poczatek.

Jezeli nie masz w domu maszyny do aerobow to jako ranne aeroby proponuje spacer w dosc szybkim tempie. Nie polecam biegania z nadwaga bo moze to miec zly wplyw na kolana.

Trening silowy zalezy od Twojego stazu. Poczytaj podwieszone posty i wybierz odpowiedni dla siebie. W razie watpliwosci pytaj, ktos na pewno pomoze. Jezeli dopiero zaczynasz cwiczyc to sadze ze ACT bedzie najlepszy.

Aha no i pamietaj- podstawa calego procesu redukcji jest DIETA wiec jej nie lekcewaz!!!

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 262
Skarbowy a chcesz założyć się, że trening siłowy 4x w tygodniu na CKD da lepsze efekty w odchudzainu niż trenign aerobowy 4x w tygodniu? Skąd wiem? z autopsji - na wakacjach jechałem CKD + trening siłowy, aeroby tylko sporty ze znajomymi i efekt był rewelacyjny, a rok wczesniej na wakacjach biegałem codziennie , też CKD i co?...wielkie g..... Ja wiem, że każdy z nas jest inny, na każdego działają różne metody, ale bedąc typowym endomorfikiem z tendencją do brzuszka raczje wiem co mówię, Pozdrawiam

Iść swoją drogą, nie dać satysfakcji wrogom.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 262
Ale wracając do tematu, najlepsze efekty, tak jak pisze Zwierzak, da połączenie : odpowiedniej diety z ćwiczeniami siłowymi oraz aerobami, wiec do roboty i życzę sukcesów, Pzdr

Iść swoją drogą, nie dać satysfakcji wrogom.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73
muj kolega cwiczy od 3 lat ztracił ok.30kg i che jeszcze 10kg i mysli zew musi zmienic metabolizm na bardzij szyprzy i czy cos takiego istnieje jak tak to prosze naiszcie mi jak to ma zrobic [email protected]
prosze odpowiadac na e-maila
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na masę do oceny - SOGI

Następny temat

Przysiady ze sztangą. 16 lat...

WHEY premium