SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady ze sztangą. 16 lat...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59
Witam.
Mam 16 lat, (dokładnie to za jakiś miesiąc) i zależy mi na rozwoju nóg. Chciałbym poradzić się Was, czy przysiady ze sztangą nie będą negatywnie wpływały na mój kręgosłup, jeśli ciężar był by minimalny (sam gryf - 7kg)?

Jakie inne ćwiczenia proponujecie na nogi (uda najbardziej) ?

Do dyspozycji mam tylko własną siłownię - ławeczka pozioma, sztanga i hantelki.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 67 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8899
Siemanko
sam niedawno skonczylem 16 lat, dokladniej to 7 stycznia tego roku ;)
na poczatku przedstawie ci sytuacje jak to u mnie jest, cwicze mniej wiecej 7 miesiecy, od pol roku cwicze nogi, przysiady, suwnica i inne takie ;) stosuje jak na mnie duze obciazenia (w przysiadach do 130kg na serie) wczesniej jak cwiczylem to robilem przysiady z obciazeniem okolo 60kg, cwicze i jakos nie widze skutkow ubocznych tego, w sumie nawet jakby sylwetka mi sie wyprostowala ;) ale to wg. mnie jest zasluga wszystkich cwiczen, ale gdyby wierzyc wiekszosci lekarzy starej daty to prawidlowo nie powinno sie tykac wogole cwiczen na silowni do 16 roku zycia albo cos okolo tego, nasza nowa medycyna z tego co wyczytalem mowi ze nawet wskazane jest [B]odpowiednie[/B] cwiczenie silowe.
Ja osobiscie jestem za tym, ze takie obciazenie o jakim mowisz (7kg) nie jest w stanie chyba zrobic czegos zlego z Twoim kregoslupem, ale i tak radze Ci poczekac na odpowiedzi bardziej doswiadczonych uzytkownikow :)

Just the man and his will to survive

pozdrawiam, Leon

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 6722 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28641
tez kiedys mialem ten problem bo sie bałem ze podnosze za duzo( na moją wage i staz i wiek i wogole) i moze to wpłynąc negatywnie na mój kręgosłup.

mój rekord 100kg równósie i jest OK
ale tu chodzi o technike ( nie żebym sie przechwalał ) obecnie nie robie przysiadów bo sie boje własnie o kręg. wszystko tylko nie to

mówisz ze podnosisz gryf ( 20kg rozumiem? ) +7kg ?

27kg... mało

mysle ze jak bedzeisz robił to dobrze to nic Ci sie nie stanie ale w jak nie masz jeszcze nawet 16lat to moze wykombinuj sobie cos fjanego na nogi... wystarczy poczytac

iii raczej musisz dokupic pare rzeczy do tej swojej "siłowni"

Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59
No BA, że musze dokupić. :D Siłownia powstała dzisiaj, a pomysł na nią we wtorek, ale już kiedyś ćwiczyłem jakieś pół roku.

No ogólnie to szukam, szukam i szukam, wszystkiego co potrzebne do ułożenia sobie optymalnego treningu. Jeszcze poczekam na inne odpowiedzi, ale jak tak bardzo nie straszycie ;) to napewno przysiady ze sztangą znajdą się w moim treningu.

Dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1754 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12578
poprawna technika i nic sie nie stanie ja od niedawna zaczolem cwiczyc na silce i na poczatku zle bralem plecy dali mi wskazowki i mowili ze klata i brzuch wypiac do przodu a dupe do tylu nogi troche z przodu i dokladnie i powoli i niech ktos cie z tylu asekuruje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jestem gruby i co ja mam zrobić??:)

Następny temat

JAK SCHOWAC ZEBRA ???

WHEY premium