SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na masę do oceny - SOGI

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7992
witam i przedstawiam mój nowy trening na masę i siłkę do oceny. staż 1,5 roku, waga 110 kg, wzrost 187 cm. nie piszcie o nogach że nie ćwiczę tylko obceńcie ten trening który przedstawie - dobór ćwiczeń, serii, powtórzeń itd itp., zapraszm go dyskusji głównie pompki z praktyką i wiedzą za którą polecą sogi.
poniedziałek - klatka + tric
1. wyciskanie sztangi płasko (prog) - 12,10,8,6,4
2. wyciskanie sztangi skos (prog) - 12,10,8,6,4
3. przenoszenie sztangielki 3 razy 10
4. wyciskanie sztangielek na skosie 3 razy 10
5. prostowanie ramion na wyciągu górnym 4 razy 10

wtorek - motyl + bic
1. wiosłowanie sztangą w opadzie 10,8,8,6
2. wiosłowanie sztangielką w opadzie 4 razy 8
3. przyciąganie drążka do karku w szerokim uchwycie 4 razy 10
4. uginanie ramion na modlitewniku - 10,8,8,6
5. uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 4 razy 8

czwartek - barki + kaptur
1. wyciskanie na suwnicy do karku (prog) - 10,8,8,6
2. wyciskanie na suwnicy do klatki - 10,8,8,6
3. unoszenia ramion bokiem stojąc 3 razy 8
4. unoszenie ramion bokiem w opadzie tułowia 3 razy 8
5. szrugsy na suwnicy 15,12,10,8

piątek - tric + bic
1. wyciskanie francuskie sztangi leżąc (prog) - 10,8,8,6
2. wyciskanie francuskie sztangielki oburącz w siadzie 4 razy 8
3. prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 3 razy 10
4. uginanie ramion ze sztangą stojąc (prog) - 10,8,8,6
5. uginanie ramienia na modlitewniku ze sztangielką 4 razy 8
6. uginanie ramienia w opadzie tułowia 3 razy 10

czekam na wypowiedzi - pozdro all

bez masy nie ma klasy

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7992
Sogi :
YaKuZa - za spostrzegawcze pouczenie dla niezorientowanego co z czym i do czego
Saib - za wartościowe wskazówki
łapka - PRIORYTET - dlatego 2 razy
pozdro

bez masy nie ma klasy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2148 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13514
na klatke za duzo wyciskanie sztango plasko+sztangielek skos + rozpietki wystarczy
taks amo na barki jedno wyciskanie wyzuc
i nie treniuj dwa razy w tygodniu ramion
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
1)Za dużo serii na klatkę (12-16 serii max)
2) Nie rób dwa razy bicepsa i tricepsa i tak to ogólnie dobrze:)

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 973 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9449
Biceps , triceps raz w tygodniu heh to ze zrobisz 2x w tygodniu i mocniej wykonczysz miesnie nie oznacza ze beda one wieksze i lepiej Ci urosna. Zasada jest prosta miesnie rosna podczas regeneracji a nie treningu.. trening jedynie stymuluje je do dalszego wzrostu. Dlaczego nie cwiczysz nóg i brzucha ??

http://www.sfd.pl/temat246720/ ---> wszystko o witaminie b12

http://www.sfd.pl/Żeń_Szeń-t319678.html ---> wszystko o Żeń Szeniu

Jeżeli Ci pomogłem daj mi Soga :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7992
1)Za dużo serii na klatkę (12-16 serii max) - napisał susik, a jak dobrze liczę to jest właśnie 16, odnośnie bica i trica to w atlasie pisze że mięśnie te regeneruja się dość szybko dlatego nie uważam aby to było za dużo, są przeciez programy z priorytetami gdzie ćwiczy sie poszczególne mięśnie 2 razy w tygodniu, są też programy w których wszystkie partie ćwiczy się 2 razy w tygodniu i są to programy na masę.
a co inni fachowcy o tym sądzą????????????
sogi później dla najwartościowszych odpowiedzi
pozdro all

bez masy nie ma klasy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 872 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33000
Ekspertem nie jestem, staż mam od ciebie mniejszy, ale pomimo to powiem co o tym sądze. Dobra więc tak:

Troche nie pasi mi połączenie ale w sumie to o tym nie ma co dyskutować bo to dla kazdego sprawa indywidualna.

W poniedziałek przenoszenie sztangielki wyrzuciłbym jedną serie, a na trica
zrobiłbym 2 ćwiczenia: jedno jakieś złożone(wycisk wąsko, pompki tyłem) w 2 seriach po 8 pow, a po tym 3 serie po 6 pow. np.francuza hantlem na skosie(pokusiłbym sie nawte o lekką progresje)pytanie czy wytrzymałbys to. Pozatym zmieniłbym troche progresje(zmiejszył bym ilość seri) i dozucił jakieś rozpiętki na koniec żeby rozciągnać klate[ale to indywidualnie].

Do pleców dożuć jakiś martwy na prostowniki grzbietu. W czw. unoszenia ramion bokiem stojąc odpuścił bym. i zrobił 2 serie podciagania sztangi wzdłuż tułowia i na tylne aktony dowalił 4 serie po 10 ściągania linek na bramie leząc na brzuchu na poziomej.

Do bica wrzuciłbym sztange szeroko, no i zamienił któreś na supinacje na koniec i lekko zmiejszył intensywnośc[indywidual] co by sie dobrze zregenrowac przed poniedziałkiem

Zmieniony przez - fatboyslim w dniu 2006-01-23 02:06:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
Ja naliczyłem 20 serii na klatkę:)

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
5. prostowanie ramion na wyciągu górnym 4 razy 10

SUSIK TO NIE JEST CWICZENIE NA KLATKE PIERSIOWĄ !

Hy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Co do autora I planu...

Podstawowe pytanie sie nasuwa ??

Czemu BICEPS I TRICEPS 2 razy w TYG ??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
1. wyciskanie sztangi płasko (prog) - 12,10,8,6
2. wyciskanie sztangi skos (prog) - 12,10,8,6
3. przenoszenie sztangielki 3x10 lub rozpięki 4x10
4. prostowanie ramion na wyciągu górnym 12/10/8/8
5. wyciskanie francuskie sztangielki jednorącz lub oburącz 4x10

wtorek - motyl + bic
1. 3. martwy ciąg 10/8/6/6 lub wznosy tułowia na ławce rzymskiej 3x20
2. przyciąganie drążka do karku w szerokim uchwycie 4x10 lub jeśli masz możliwość to podciąganie na drążku 4xMAX
3. wiosłowanie sztangą w opadzie 12/10/8/8
4. uginanie ramion ze sztangą podchwytem 12/10/8/8
5. uginanie ramion na modlitewniku - 4x10 lub uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 4x10

czwartek - barki + kaptur
1. unoszenia ramion bokiem stojąc 4x10 (rozgrzewka dla stawów)
2. wyciskanie na suwnicy do karku (prog) 12/10/8/8 lub wyciskanie na suwnicy do klatki 12/10/8/8 (byłbym za tym drugim, naturalniejszy ruch dla stawów, mniejsze ryzyko kontuzji)
4. unoszenie ramion bokiem w opadzie tułowia 4x10
5. szrugsy na suwnicy 4x12

Nie ma co wariować przy 1,5 roku stażu. Na grupy 2x w tygodniu przyjdzie czas. Póki co jeszcze nie potrzebujesz trenować żadnej partii dwa razy - wystarczy dobrze się odżywiać i dbać o regenerację, a przyrosty muszą być.

Tyle wg mnie.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73
trening jest dobry ale niezapominajce zeby na trening tricepsa dac 1-3 cwiczen wiencej niza na bica bo to jest 2/3 ramienia i tric odpowiada za wycskanie lezonc i siedoic i wzmacnia mase ramion
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TreninG

Następny temat

jestem gruby i co ja mam zrobić??:)

WHEY premium