SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(L)werzgr/redukcja/celem do zdrowej, wyrzeźbionej sylwetki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 590 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9122
TG 55 NORMA- 50-180
HDL 108,5 OD 35
LDL 117 DO 155

to znaczy ze wszystko ok??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ok, prawidłowo, masz ładne trojglicerydy to ich wysoki poziom jest odpowiedzialny za problemy z sercem
Masz po prostu wiecej "dobrego cholesterolu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 590 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9122
uff to super bo już się wystraszyłam
W nast tyg idę do tego lekarza to zobaczę co z resztą bo jak patrze to niby hormony w porządku TSH też ok w normie, nie wiem tylko jak z resztą hormonów jak odczytać bo nie wiem w której fazie cyklu jestem jak od kwietnia nie mam miesiączki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
faza cyklu powinna dac sie patrzac na wszytskie razem odczytac, bo raz jeden jest wyzej a drugi nizej i odwrotnie, i tak powinno byc jak wszytsko lezy to zle,

ale mimo wszytsko ciekawe co lekarz powie na wysoki HDL, mógłby on byc nizszy dla swietego spokoju
A badanie watroby robiłaś?

Aaa
jeszcze jedno
kiedy miałas zaczac ta diete tygodniowa?
tak sie zastanawiam jak mozesz sobei pozwolic moglabys powtorzyc badanie po tej diecie ciekawe czy wynik sie zmieni,
tylko pamietaj mleko ryzowe lub migdałowe uzywaj

W czasie tej diety rano pij dwie lyzki oliwy z limonka i dodaj sobie ziola na watrobe do sniadania i do kolacji oraz probiotyki i cos jak np sylimarol i zamiast lnianego olej z ogorecznika



Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-09-02 18:46:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 590 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9122
tak tą diete chciałąm zacząć od niedzieli zrobię po niej cholesterol jeszcze raz tylko nie wiem czy w tym samym miejscu czy w innym labolatorium???bo resztę hormonów chyba nie musze znów powtarzać po diecie ??a i badania wątroby nie robiłam ale może teraz zrobię robiłąm jeszcze morfologie i ob, pójdę do lekarza to sie wszystko okaże - chcę iść do endokrynologa- ginekologa narazie szukam dobrego w pobliżu mojego miasta..

Zmieniony przez - werzgr w dniu 2011-09-02 20:53:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to zrob diete i tylko cholesterol i te próby watrobowe
Tylko jak pisalam zadnych proestrogennych rzeczy wiec ten olej lniany i napewno nie soje ani tofu reszta ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 590 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9122
ok tak zrobię i wysłałam na priv resztę wyników jakbyś chciała zobaczyć

Obli jakie zioła na tą wątrobę sobie zapodac. czy olej z ogórecznika też rano do koktajlu czy może byc z oliwy z oliwek?

Zmieniony przez - werzgr w dniu 2011-09-03 19:55:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
oliwa z oliwek moze byc
mozesz pic herbatke mniszka lekarskiego z lub sok warzywny z jego zielem i korzeniem, albo kupic mieszanke w herbapolu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 590 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9122
Odgrzebałam swój dziennik i na życzenie Obliques będę się od czasu do czasu spowiadać , pewnie tak co tydzień z całego tygodnia

Do treningów wróciłam od połowy września po dłuższej przerwie. Na rozruszanie zrobiłam miesięczny trening Obliques.
Teraz od tygodnia zaczęłam nowy trening- Iza zaleciła mi trening, którejś z uczestniczek konkursu TRECA - wybrałam trening futrzaczki ułożony przez Izę

Jeśli chodzi o dietę- staram się jeść czysto i na oko- nie ważę, w tygodniu treningowym ograniczam węgle, sporo białka i tłuszczy,węgle rano z owoców i przed treningiem w postaci ryżu, ale w weekend robię odstępstwa- czasem wpadnie chleb biały, czekolada gorzka czy jakiś cukierek.

Ciągle staram się odzyskać miesiączkę - na razie stosuję preparat polecony przez Izę- odczuwam lekkie bóle jajników i na początku trochę wysypało mnie na twarzy także coś się dzieję - może okres wróci jeśli nie znowu udam się do lekarza i pewnie zacznę kurację hormonami.

Z moim układem trawiennym tez jest róznie- szczególnie wtedy gdy zjem coś zakazanego co wywołuje u mnie największe rewolucje czyli orzechy!to już sprawdzone, kiepskawo też czuję sie po makaronie i chlebie białym...
Zapominam tez czasami o piciu sporej ilości wody i przez to też zatrzymuje mi się sporo wody w organizmie i puchnę

Ostatnio tez mam ostro wydęty brzuch i nie wiem czy to nie przez brak okresu...może coś z jajnikami się dzieje...

Teraz wrzucę mój dotychczasowy trening:
( wspomnę że trening jest świetny super mi się ćwiczy)
DZIEN 1
1. przysiad 5x5
ciężko, zaczynasz robic piątki dodając ciężar az w piątej serii 5 powtórzeń jest na maksa
2. podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody 3x10

obwod 4x
1. Man Maker ze sztangielkami w dłoni po kolei
2. wypady chodzone, noga tylna do podłogi kolanem, tulow prosto x30

odpocznij parę minut

obwód, wybierz urządzenie (bieznia i wioslarz zgodnie z wypiska, rowerek i orbiterek dystans x1,5)
sit up na skośnej x10
sprint 200m
sit up x20
400m
sit up x 30
800m

DZIEN 2 .
1. wyciskanie na barki 5x5 zasady j.w
2. ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki 3x10

obwod x5
1. invert rows x5
2. pompki x10
3. przysiady x15

odpocznij.
HIIT 15min 4min rozbiegania, 5 interwalow 30/30 reszta bieg (dodawaj co trening jeden interwal)


DZIEN 3
1. MC Romanian 5x5
2. wyciskanie na klatkę, 3x10

obwod 4x
1. thrusters x10 (60% wyciskania ze swojego treningu)
2. wyciskanie sztangielek na klatkę z podlogi na zmiane x5 na stronę (suma wagi sztangielek 50% tego co wyciskalas)
3. sprint 400m

odpocznij pare minut

obwod 3x
1. wznosy nóg w zwisie x5 (wiszac na drążku do podciągania ciągniesz starając sie kolanami dotknąć łokci nie prostujesz sie do konca caly czasz miesnei brzucha ściągnięte)
2. russian Twist na skosnej x 5 na stronę oczywiście z krążkiem w dłoni
3. wznosy z opadu x10 - spinaj posladki w szczycie i zatrzymuj na jeden


Teraz spowiedź z treningu:
PONIEDZIAŁEK:

Tylko aeroby na rowerku i bieżni ok 60 min

WTOREK: DZIEŃ 1

1. przysiad 5x5
ciężko, zaczynasz robic piątki dodając ciężar az w piątej serii 5 powtórzeń jest na maksa
25KG/30KG/33KG/35KG/38KG
2. podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody 3x10
20kg/23kg/23kg

obwod 4x
1. Man Maker ze sztangielkami w dłoni po kolei 6x
sztangielki po 4 kg
2. wypady chodzone, noga tylna do podłogi kolanem, tulow prosto x30
sztangielki po 7 kg

odpocznij parę minut

obwód, wybierz urządzenie (bieznia i wioslarz zgodnie z wypiska, rowerek i orbiterek dystans x1,5)
sit up na skośnej x10
sprint 200m
sit up x20
400m
sit up x 30
800m
i tego obwodu zapomniałam zrobić całego - ale i tak po tym treningu byłam tak zmasakrowana że jak bym zrobiła ten obwód to chyba bym nie wyszła już z siłki- a zakwasy mam do dziś


ŚRODA:
lekki trening w domu- rozciąganie troche brzuszków , rowerków w powietrzu i zginania nóg- na nic innego nie maiałam siły po wtorku

CZWARTEK:DZIEŃ 2
1. wyciskanie na barki 5x5 zasady j.w *
PO4KG,5 I 6 -15x/ po7kg-15x/po7,5kg-10x/po9kg-6x/po10kg-6x
2. ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki 3x10
20kg/25kg/28kgx7/28kgx5

obwod x5
1. invert rows x5
2. pompki x10
3. przysiady x15

odpocznij.
HIIT 15min 4min rozbiegania, 5 interwalow 30/30 reszta bieg (dodawaj co trening jeden interwal)
na rowerku 5 interwałów- tętno powyżej 170

* wyciskanie robiłam na ławce ze sztangielkami w siedzeniu/ zrobiłam przymiarkę do sztangielek po 12 kg ale nie dałam rady podnieść

PIĄTEK: DZIEŃ3

1. MC Romanian 5x5
40KG/45KG/50KG/55KG/60KG
2. wyciskanie na klatkę, 3x10
20KG/25KG/30KG

obwod 4x
1. thrusters x10 (60% wyciskania ze swojego treningu)*
2. wyciskanie sztangielek na klatkę z podlogi na zmiane x5 na stronę (suma wagi sztangielek 50% tego co wyciskalas) **
3. sprint 400m ***

odpocznij pare minut

obwod 3x
1. wznosy nóg w zwisie x5 (wiszac na drążku do podciągania ciągniesz starając sie kolanami dotknąć łokci nie prostujesz sie do konca caly czasz miesnei brzucha ściągnięte)
2. russian Twist na skosnej x 5 na stronę oczywiście z krążkiem w dłoni ****
3. wznosy z opadu x10 - spinaj posladki w szczycie i zatrzymuj na jeden *****

* SZTANGIELKI PO 5 KG
** TEN SAM CIĘZAR JAK WYZEJ PO 5 KG NA RĘKĘ
*** SPRINT NA ROWERKU
****5KG OBCIĄŻENIA
***** 10KG OBCIĄZENIA


Po każdym treningu na koniec idę jeszczę na bieżnie 5 minut szybkiego biegu

I to na tyle na ten tydzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1006 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6060
Fajny ten trening. Bym go też sobie przywłaszczyła, ale u mnie na siłce rowerki i bieżnie są na innym piętrze niż pozostałe maszyny i tak bym musiała biegać góra dół:/ co nie jest zbyt wygodne.

impossible is nothing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z nogami

Następny temat

powitanie i pytanie:)

WHEY premium