SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Yosis/Rekompozycja wspomagana przez Trec Nutrition start str.87/pods. str. 107

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 108326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5434 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41059
Tak, Obli, zadaję sobie sprawę, to tylko blokada, ale też antykoncepcja, o którą mi teraz chodzi.
Gdybym mogła być tak zabezpieczona przed ciążą, jak na pigułach, ale bez piguł to bym chętnie spróbowała alternatywnych metod leczenia PCO, a słyszałam od 4nn, że są takie.. bo teraz to żadne leczenie, odsuwanie problemu w czasie.

mimo że jestem z "lekarskiej rodziny" nie uważam, że współczesna medycyna ma monopol na leczenie, ani lekarstwa na wszystko, wiecej, uważam, że często oddala się od człowieka jako całości i maskuje objawy zamiast prawdziwie leczyć.

http://www.sfd.pl/t856312.html
http://tnij.com/5Rd9Z

In both architecture and human beauty, form follows function - Mark Rippetoe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 50 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13767
yosis a spirala?

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Yosis, musisz sobie uświadomić, że Ty NIE MASZ cyklu. To wszystko jest sztuczne, okres masz z odstawienia hormonów. Owszem, stężenie progesteronu u kobiety nie biorącej hormonów mierzy się około 21 dnia cyklu (lub tydzień przed okresem), u Ciebie to bez znaczenia, bo przyjmujesz cały czas taką samą dawkę progesteronu. Zaproponowalam Ci obliczenie tego stosunku, żebyś zobaczyła, że te dostarczanie estro z zewnątrz jest bez sensu, bo i tak masz za mało progesteronu. A przecież w przypadku PCOS tu jest pies pogrzebany: jajniki (ciałko żółte) i nadnercza nie produkują wystarczająco dużo progesteronu (oczywiście dochodzą jeszcze inne zawirowania hormonalne, ale właśnie ten nieprawidłowy stosunek jest przyczyną braku okresu, tudzież problemów z płodnością u kobiet cierpiących z powodu PCOS).

Pompowanie się estrogenem egzogennym jest przyczyną dominacji estrogenowej. Jeśli zdecydowalabyś się odstawić piguły, to proponowalabym Ci kurację naturalnym progesteronem (pochodzenia roślinnego) w kremie lub olejku i odcięcie wszelkich źródeł xeno- i phytoestrogenów. O ile smarowanie się jest banalnie proste, o tyle te odcięcie się może być trudne, bo trzeba kontrolować to, co się je, pije, w czym się pierze oraz jakich kosmetyków się używa... Okazuje się jednak, że taka "kuracja" u wielu kobiet jest efektywna nie tylko w przypadku PCOS, ale również leczeniu PMS, mięśniaków macicy i kilku jeszcze schorzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 318 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2242
Martucca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, ale to prawda Sprawdź skład swoich kosmetyków. Zwierają parabeny? Zawierają aloes, olejki eteryczne? Te związki to przykłady najpopularniejszych xenoestrogenów, którymi pompujemy się regularnie. Te substancje hormonopodobne są absorbowane przez skórę. Dodajmy do tego rośliny spryskiwane pestycydami (również wodę gruntową, która jest nimi skażona), mięso zwierząt fermowych karmionych soją lub nawet paszą z dodatkiem hormonów. Nie mówię, że tak jest u wszystkich kobiet, ale im dłużej się tym faszerujemy, tym większe ryzyko wystąpienia dominacji estrogenowej. Poza tym część kobiet jest bardzo wrażliwa i szkodzi im nawet picie rumianku

Zresztą... Popatrz, jak szybko dziewczynki dojrzewają, ile mamy ciąż zagrożonych lub jak drastycznie wzrasta liczba mężczyzn o obniżonej płodności. Naukowcy podejrzewają, że m wiąże się to nie tylko z żywnością, ale dziecięcymi kosmetykami, jednorazowymi pieluchami z żelem tudzież plastykowymi butelkami i smoczkami, a przede wszystkim... Płynami do płukania tkanin


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-05-15 13:03:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5434 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41059



miska z dziś, miało być po nowemu 1500 btw 190/60/50
ale trudno mi to wychodzi, zawsze miałam więcej T i W do dyspozycji i łatwiej mi się układało. chudsze zrodla bialka muszę obzorgować..
poza tym knajpa i liczenie na oko. prochu nie za dużo? no i tego banana moglo być o połowę mniej, naładowany tymi węglami, skubany

Martucca
ależ ja wiem, że mój cykl jest sztuczny. i wiem, że okres jest z odstawienia.

Pompowanie się estrogenem egzogennym jest przyczyną dominacji estrogenowej.
czyli każda na antykoncepcji hormonalnej ma dominację estrogenową?
i wszystkie jesteśmy na to narażone, przez jedzenie, kosmetyki, chemię?

boszzz.. już mam mętlik. znaczy się, że generalnie antykoncepcja hormonalna bardzo szkodzi, tym bardziej przy PCO? nawet jak moje tabletki jeanine zawierają i estradiol i progesteron?
żaden ginekolog nie wspominał nawet o zależnosci estrogenu do progesteronu.. właśnie czytam w necie o dominacji estrogenu, jaki to nadmiar estrogenu jest szkodliwy i jaki pregesteron jest dobry na wszystko (oczywiście celowo przesadzam)

Martasi właśnie niedawno gdzieś pisałyście o spiralach dla nieródek, ona była bez hormonów, dobrze pamiętam?

muszę to wszystko przemyśleć, PCO miałam zdiagnozowane jak miałam 19 lat, od tego czasu w sumie biorę hormony, najpierw tylko na uregulowanie braku cykli, potem też przypasowało mi to jako antykoncepcja, teraz mam 25, może powinnam wszystko przerwać i jeszcze raz się temu przyjrzeć? jeszcze raz porobić wszystkie badania, zacząć leczenie jakie proponujecie a jako antykoncepcję spiralę?

Zmieniony przez - yosis w dniu 2011-05-15 22:11:16

http://www.sfd.pl/t856312.html
http://tnij.com/5Rd9Z

In both architecture and human beauty, form follows function - Mark Rippetoe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
tak tylko ze ja sie patrzylam czy gynefix maja w Polsce i nie trafilam, znaczy na zadnym forum gdzi esi elaski pytaly nikt nie potrafil nic powiedziec
problem jest taki z ta spirala ze to implant ktory wbija sie w scianke macicy wiec nieprzeszkolony gin tego nie założy.
Zysk jest taki ze nie wypadnie bo nie ma jak i jest to po prostu bardzo malutka niteczka z koraliczkami z miedzi. ma niski wspolczynnik zakazen, czy stanow zapalnych, generalnei bardzo bezpieczna, mozna zachodzic w ciaze w dzien jej usuniecia dlatego bez problemu zakladaja mlodym dziewczynom.
Z krajow najbliższych popularna jest w Niemczech

Szczerze jestesmy przeciwnikami tabletek bo niema szansy by nie pozostawal bez wplywu na nasze zdrowie fakt ze szprycujemy sie hormonami
ironia pozostanie ze lekarze tak chetnie daja hormony mlodym kobietom a jezeli mlody mezczyzna chce testosteron wziąć bo pragnie wiecej miesni to wtedy podnoszony jest lament nad zagrożeniami zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Yosis, wiesz co najlepiej zrób? Idź po poradę do specjalisty od leczenia bezpłodności. Tylko się nie śmiej, bo mówię to poważnie. Przecież taki specjalista pomaga kobietom zaciążyć a nie ładować się antytabsami

Może ta stronka przypadnie Ci do gustu
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/PCOS-success.html#sec1 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3154
Martucca chciałam sie wtrącić i wrócić do źródeł xeno- i phytoestrogenów a dokładnie do płynów do płukania. Temat mnie zainteresował. Czyli rozumiem ze płyny out. Ale to w ogóle w niczym nie płukać czy są jakieś alternatywy?? A co z proszkami do prania , tez out?. Słyszałam o orzechach do prania. Będą lepsze?
Co do kosmetykow to moze uzywac tych roslinnych...

Zmieniony przez - euforiaa2 w dniu 2011-05-16 09:30:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a po co plyny do płukania uzywac?, proszek jeszcze splukujesz a plyn zostaje mysle ze to najwiekszy problem. Jak chcesz zmiękczyć wode starczy dodac octu do ostatniej plukania
Orzechy taka zabawka dla ekstremalnych ekologow
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rezerwa - redukuje

Następny temat

Cwiczenia na jedrne posladki

WHEY premium