Ultimate Nutrition, firma zajmująca się suplementami dla sportowców przestała istnieć! W weekend pracownicy, którzy pojawili się na zmianie zobaczyli napis na drzwiach:

„Jeśli to czytasz, informujemy, że Twoje zatrudnienie zostało rozwiązane z dniem 17 sierpnia 2019. Za kilka dni otrzymasz więcej informacji na maila. Życzymy powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.”

Firma Ultimate Nutrition zatrudniała około 150 pracowników, lecz z jej właścicielem Brian M. Rubino (36 l.) nie można się w żaden sposób skontaktować. Pracownicy nie otrzymali absolutnie żadnych wyjaśnień ani ostrzeżeń. Wielu sprzedawców w Europie potwierdziło, że nie zostali nawet powiadomieni i dowiedzieli się o zamknięciu firmy w poniedziałek rano. Ultimate Nutrition była jedną z największych firm suplementacyjnych w branży. Sponsorowali największe gwiazdy kulturystyki, takie jak Dexter Jackson i Phil Heath, a także byli sponsorami Olympia Weekend.

Swojego oburzenia nie kryje legenda kulturystyki Rich Gaspari, który opublikował zdjęcie komunikatu na Instagramie i skomentował to tak:

„Ultimate Nutrition RIP. I tak po prostu 200 osób nie ma pracy! W ten weekend gigant suplementów, Ultimate Nutrition, na dobre zamknął swoje drzwi. Ostatnio ich obserwowałem i zwracałem uwagę na strasznie niskie ceny produktów(...) Przykro mi, że tak wiele rodzin musi się teraz z tym zmierzyć, ale Ultimate nie będzie ostatnim.”

Co miał na myśli Gaspari? Zaledwie kilka dni po tym, jak Ultimate Nutrition zwinął interes bez uprzedzenia, Quest Nutrition został sprzedany za 1 miliard dolarów. Quest Nutrition, producent batonów proteinowych, który zajął drugie miejsce na liście 5000 najszybciej rozwijających się firm amerykańskich w 2014 roku, został przejęty przez Simply Good Foods Co.

Komentarze (11)
lodzianin1

Trochę ich rzeczy przerobiłem

2
lordknaga

ogolem dobra firma, szmalem ich suple z poczatkiem mojej przygody z silownia(jakos od roku 2009) pamietam tez, ze wtedy sponsorowali np. Markusa Ruhla, tak naprawde to wiekszosc tych firm to firmy krzak, tyle lat na rynku, takich mieli atletow a typ se zamknal biznes z dnia na dzien, ze nawet pracownicy nie wiedzieli %-)

3
KINGA.STRAKOWSKA

Rynek suplementacyjny to rynek bardzo konkurencyjny... To chyba dopiero początek. Prawo Darwina: Przetrwa najsilniejszy :(

0
anubis84

Chyba jedna z najstarszych firm na rynku, Horse power chyba każdy stosował, jeden z lepszych suplementów tamtych czasów.

0
bogies

Ktos śledził jak to sie zakończyło, chętnie bym poczytał ?

0
S'Glamour

Dobre rzeczy mieli,choć niezbyt tanie...:)

0
F1.08

Przedziwna historia. Ciekawe co tam na prawdę się stało. Nie zamyka się tak firmy z dnia na dzień w taki sposób. A to firma z historią i na pewno potencjałem. Nawet jeśli chwilowo miała trudności. Takie firmy się sprzedaje, szuka połączenia z innymi. Ale zamyka bez słów? To jakby zamiast naprawiać czy sprzedawać na części 10 letniego Mercedesa gość spuścił go do Wisły. Bez sensu...

0
anubis84

No i ktoś coś więcej wie, doszperał się czegoś w necie ?

0
szyczak

Coś wiadomo więcej ? Bo nigdzie żadnego info świeżego nie mogę znaleźć ?

0
domosos

Strona jak i sklep nadal działają, więc moze to jakieś ploty.

0
skorupski

Póki co to firma na razie ma aktywną stronę internetową.

0