SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UWAGA!!!-Ocena jakości odżywek wysokobiałkowych na rynku polskim

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 208773

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Czytał już ktoś ten artykuł...?

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 203 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1571
Pobieżnie przejrzałem. Spodziewałem się że będzie dużo gorzej. Szczególnie po C-6 Hiteca które po akcji śnieżynkowej zbierało straszne opinie - że czuć roślinnymi itp. A okazuje się że jest w niej niewymieniona na etykiecie kazeina(22%). Scitec w isolacie ma jakieś białko mleka koziego(?), fitmax w Pure American wali wiecej soi niż miał, dając tylko 8% serwatki.
Ogólnie spodziewałem się że producenci bądą walić tauryną i glicyną.
Olimpie, a co z innymi firmami? Czy je też badaliście i wyszły ok?

Na razie przejrzałem tylko obrazki, muszę znaleźć czas by przeczytać całość.
Edit:
"Jednoczesnie [redkacja] czuje się w obowiązku rzetelnego informowania Cię o wynikach analiz kolejnych produktów(...)"
Czyli będzie tego wiecej.

Zmieniony przez - Malcerz w dniu 2013-05-11 16:37:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Będzie więcej - w kolejnych numerach.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 203 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1571
Juz znalazłem skan artu w necie; )

Trzeba będzie miesiąc czekać?

Można od waszej redakcja dostać komplet materiałów?





Zmieniony przez - Malcerz w dniu 2013-05-11 17:09:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Przeczytałem. Szczerze? NIE JESTEM zaskoczony. Ani firmami które tam się pojawiły, ani wynikami. Na wielu forach pojawiały się wcześniej dyskusje o "problemach" z białkami tych firm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
A czy na innych forach spotkałeś się z konkretnymi badaniami proteomicznymi czy bardziej były do "odczucia organoleptyczne" konsumentów?

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
To pierwsze takie badanie chyba w historii polskiego rynku. I dobrze, że ktoś je w końcu zrobił. Ja od dawna powątpiewałem w jakość niektórych firm, na podstawie analiz czysto teoretycznych (liczenie aminogramu i porównywanie z "wzorcami") i organoleptycznych. Nie miałem jednak w ręku żadnego badania jakości, które by to potwierdzało. Teraz takie badania się pojawiły i chwała za to. Oby takich było więcej. Jednak mój nos mnie nie mylił:) Wspomniane VPX Syngex organoleptycznie już podpadało, tak samo izolat Sciteca. Brawo.

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2013-05-11 22:53:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Właśnie! Zleceniodawcy badań dokładnie o to chodziło... Na pierwszy rzut oka w niektórych białkach coś podśmiardywało (podejrzanie niska cena, niska ocena organoleptyczna i.t.p.), ale nie było dotąd konkretnych dowodów.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 475 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12908
Martainn
mleko kozie to raczej lepiej niz gorzej

Zmieniony przez - McBudgie w dniu 2013-05-12 11:08:55

-----PRZYGOTOWANIA DO AMP_2015-----

http://www.sfd.pl/DT__przygotowania_do_AMP-t1049972.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
W tej próbce były jeszcze jednak też inne, gorsze nieprawidłowości. Przeczytaj artykuł...

S. Ambroziak

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

STEFAN HAVLIK – PRZYSZŁOŚĆ KULTURYSTYKI

Następny temat

Trening 5x5 Bill Starr ilość serii zasadniczych - do Binia

WHEY premium