SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Optimized Volume Trening - maksymalizacja przybierania masy!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 16059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5994
Czy jest szansa, żeby trening OVT II znalazł się w sieci (sfd?), choćby w okrojonej formie? Rozumiem, że rozchodzi się tu o prawa autorskie?

Albo chociaż jakieś ogólne sugestie czy rady, jak zoptymalizować OVT I pod OVT II?

"pupcia rubcia salcesonik helou belou w dupę słonik!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Niem a takiej opcji. Wlasnie rozchodzi sie o prawa autorskie. Kto jak kto ale Christian daje tyle za darmo i tak promuje naturalne kulturystyke ze akurat jemu nikt z nas brzydkich pirackich numerow nie powinien wycinac. Zreszta - cena jego ksiazek do wartosci i wiedzy jaka przyswoisz - jest zerowa.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
potwierdzam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5994
OK, mam 1 pytanie Od stycznia planuje ok. 8 tyg na mono i akurat ten plan pasuje tu jak ulał. Jedyne co mi nie gra to rozkład dni/partii. Czy takie coś ma sens:
1). Wtorek - klatka + plecy
2). Środa - biceps + triceps
3). Piątek - nogi (+ brzuch "normalnie")
4). Sobota - barki (+ łydki "normalnie")

?

"pupcia rubcia salcesonik helou belou w dupę słonik!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 221 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3060
a ja mam takie pytanie. wczoraj skończyłem trening shotgun (8tygodni) od jutro zaczynam tydzień lekkich treningów tak żeby odpocząc. i w następnym tygodniu chciał bym zacząc ten trening. jest to dobry pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4181
a mozna tak zrobic ze naprzemiennie cwoczenia robic np najpierw na klate potem na plecy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
mogę wspomóc jakiś forumowy test, jeżeli chodzi o ew. doradztwo w sprawach treningowych czy żywieniowych. nie będę natomiast brać udziału, bo ja raczej 'po swojemu'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Serosz rozkład wydaje mi się sensowny
kuba42 nie robimy naprzemian!!

Gwjazdor, pod ciebie ułożymy plan na plecy osobno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
ok thx

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 318
Nie chciałbym Szanownych Panów ograbiać z euforii, ale tak się skałada, że jestem stałym czytelnikiem forum na którym p. Thibaudeau się udziela i poniekad czuje się w obowiązku poinformować, iż trening ten ma jakies osiem lat, a jego autor właściwie przestał go zalecać dwa lata temu.

Dyskusje o właściwym tempie wykonuwanych ćwiceń też są dość bezprzedmiotowe, biarą pod uwage co ostatnio Thib na ten temat nawypisywał. Obecnie zaleca on obniżanie ciężaru :"pod kontrolą" przez pierwsze 2/3 fazy negatywnej i aktywne przyśpieszanie w ostatniej 1/3; tzn. ściąganie ciężaru szybciej niż robi to grawitacja mięśniami antagonistycznymi do trenowanych.

Ponadto zaleca programy specjalizacyjne na dwie grupy mięśniowe, kiedy reszta ćwiczona jest jedynie zachowawczo, trening clusterowy, powtórzenia drgające (twich reps), wybuchowe powtórzenia izometryczne (blast isometrics), jak również stał sie wielkim fanem ćwiczeń rozpoczynających się z martwego startu.

Pozwole sobie jeszcze zwrócić uwagę, iż w jego zapisie 5x5 oznacza "wyprcuj do 5RM", a nie pięc serii po pięc powtórzeń z tym samym ciężarem.

Ale jak już mówiłem, nie chcę nikogo pozbawić dobrej zabawy...



Wojtek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

5x5 by _Iverson_

Następny temat

3 dniowy uklad

WHEY premium