SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje ciało się " sypie " co robić ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46724

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Spytaj czy mozesz robic przysiady, wykroki, hip thrust itd z ciezarem ciala?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Spytam dzis o wszystko i od poniedzialku powrot do treningu i wolalbym aby to byl normalny treming z ciezarem a nie jakis z wlasnym cialem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Wrocilem od fizjo :) generalnie badal mi uklad ruchu na koniec i robilem cwiczenia na takiej duzej pilce i generalnie kuleje u mnie stabilizacja nad ktora musze sumiennie pracowac. Dostalem zestaw 7 cwiczen na dmuchanej duzej pilce i mam je wykonywac 3-4 x w tyg 3 serie po 20 powtorzen. Sa to dosc trudne cwiczenia ale ponoc bardzo skuteczne na stabilizacje wzmocnienie. I za 12 tyg mam do niego wrocic na kontrole a przez ten czas moge trenowac 3 x w tygodniu ale wszystkie cwiczenia co obciazaja odcinek ledzwiowy + kreglosup musze odpuscic czyli nie moge przez 12 tyg wykonywac cwiczen :

1.) Wszelkie cwiczenia w opadzie tulowia odpadaja np. wiosla , unoszenie hantli w opadzie ogolnie w opadzie. Jesli chodzi o opad tulowia to owszem moge robic wioslowanie ale lezac na lawce przodem zeby bylo oparcie.

2.) Przysiadow nie moge robic z obciazeniem . To tez przez 12 tyg odpada . A skoro przysiady to i pewnie cala masa cwiczen na nogi czyli martwy ciag na prostych , przysiad z hantlami itp..takze generalnie ch**o...wo na maxa bardzo .

3.) Ogolnie nie bede bibli pisal hehe ale wszelkie cwiczenia co obciazaja odc. ledzwi + kreglopsup odpadaja na okres 12 tyg .

Czyli Twoim zdaniem jest sens trenowac ? nie wypytalem sie go o wszystko bo by czasu zabraklo ale jeszcze pogadam z nim. Ale chyba nie da sie zadnego planu skonstruowac ? Masakra bo o formie na lato juz moge na 10000% zapomniec i w sumie sam przyznasz mi racje ze w tym stanie sylwetki nie zbuduje daj znac co o tym sadzisz : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Rozumiem że mnie pytasz. Da rade cos napewno sklecić, jutro coś pomyśle.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
W sensie ja mam trenera ( tzn wiadomo odpłatnie ) ale też pytam o Twoje zdanie czy ogólnie da radę tak pracować nad sylwetką tzn rozbudowywać ją ? : ) Bo plan mi ułoży trener a Ciebie nie chcę fatygować bo jeszcze będę szlifować technikę z trenem ćwiczeń. Ale dziękuje bardzo za pomoc i za odpowiedzi tutaj .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 137 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 621
Drążek, poręcze, przysiady na jednej nodze (trzymając TRX). Bez problemu zrobisz z tego FBW. Tylko nie rób przesadnie dużej ilości wyciskań, bo bez pracy antagonistów (ciężkich ćwiczeń pleców) w 12 tygodni rozwalisz sobie ustawienie łopatek i wyhodujesz piękne przykurcze piersiowych. Wiem, że masz trenera itd. ale na wypadek, jakby Ci trener dał maszyny i inne szkodliwe rzeczy, proponuję coś takiego:

drążek + poręcze 5 serii, wolne opuszczanie
przysiady na 1 nodze trzymając TRX + uginanie nóg na TRX 5 serii
wyciskanie leżąc (jeśli nie możesz, to na hammerze) + wiosłowanie leżąc na ławce skośnej 4 serie
face pull + unoszenie nóg na drążku 3 serie

Masz przerobione całe ciało, same zdrowe, wielostawowe ruchy, wszędzie kluczowa jest umiejętność stabilizacji i ustawiania stawów we właściwej pozycji (rotacji - przeczytasz o tym w bądź sprawny jak lampart). Robisz plan 3x w tygodniu, mięśnie pracują, dzięki superseriom coś tam się zmęczysz, a przy okazji rozwijasz stabilizację. Nie dotykasz maszyn, suwnic, itp. Zabijają stabilizację, którą i tak jak mówisz masz słabą.

I nie marudź o sylwetce, do cholery zachowujesz się jak 15-latek. Ludzie mają w dupie Twoją sylwetkę, widzisz do czego doprowadziło gonienie za centymetrami za wszelką cenę? Ćwicz dla zdrowia, dla własnej przyjemności, pogłębiaj wiedzę, ale tą prawdziwą, a nie siłowniane mądrości, a ciało Ci się odwdzięczy siłą, sprawnością, a z czasem również sylwetką. Wolisz być sprawnym, silnym i zdrowym SPORTOWCEM, czy kulturystą niepotrafiącym zrobić przyasiadu i podrapać się po plecach, stękającym przy każdym ruchu, którym zachwycają się tylko gimnazjaliści mijani na ulicy? Sam zdecyduj.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Nie gniewaj sie ale skoro masz trenera to jak sie stało to co się stało? Ja mam podobną wizję co kolega tylko rozłożył bym to na 2 dni.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Z tym trenerem to nie tak ze wczesnie caly czas z nim cwiczylem i on mnie kontrolowal . Teraz chce wrocic do wspolpracy z nim po prostu a to dobry trener. Dziekuje Wam za odpowiedzi wezme to pod uwage i skonsultuje z nim. Nie tp ze zachowuje sie jak 15 latek tylko mym marzeniem/celem jest miec fajna wysportowana sylwetke dlatego tak do tego mocno dazylem. A teraz denerwuje sie bo wiem ile pracy w siebie wkladalem i musze sie teraz cofac w rozwoju nie mogac trenowac wszystkich cwiczen. Bo wiadomo ze na tym treningu co podales nie da sie zrobic " formy " . A i nie wiem czy to pospinane miesnie czy nie ale caly czas mam problem z gora plecow okolice lopatek boli nie mocno ale czuc. Zapomnialem kurcze spytac o rolowanie i rozciaganie i jazde na rowerze do pracy bo coraz cieplej . Chyba moge sie rolowac na walku i rozciagac ?:)


Zmieniony przez - Tomek19900 w dniu 2016-04-13 06:52:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ok powodzenia!!

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Krawat a moglbys jeszcze odp na moje pytanka wyzej odnosnie rolowania itp ?:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców

Następny temat

4 krótkie pytnia

WHEY premium