SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje ciało się " sypie " co robić ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
X razy ktoś Ci pisał "idz do innego fizjo, a Ty piszesz że znowu byłeś u tego samego fizjo. Nie kumam. Plan cwiczen ponoc mial Ci sklecic jakiś Twoj hiper trener-gdzie ten plan?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Ale słuchaj miałem darmową kontrolę po leczeniu to dlaczego miałem do niego nie iść? Po jakiego kija mam płacić 90zł za każdą wizytę ? A tutaj kazał przyjść po " leczeniu " i przyszedłem. Twierdzi , że jest ok i nie widzi złych powodów do nie trenowania. Sprawdzał mi ruchy różne twierdzi , że jest ok . Ja tak nie twierdzę bo skąd ten ból ? spięcia ? nie wierzę w to , że jest wszystko ok. Teraz zajmuje się tym problemem dalej. Napisałem do forumowicza o dobrego fizjo. Będę robić rezonans lub tomokomputer bo bez tego czuje ani rusz. Sorki , że podważam Wasze zdanie na temat fizjo ale nie ufam już im , że przez badanie ruchu , skórę spradwdzą mi czy nie ma tam urazy , stanu zapalnego. Do tego trzeba zdjęcia i od tego się zabiorę choćbym miał zapłacić 600zł za prywatny rezonans. I tak idąc do fizjoterapuety jestem w 99% pewny , że koszta będą znów liczone w kilku stówach. Oni się bardzo cenią i zdają sobie z tego sprawę jakie problemy ludzie mają i wiadomo , że 30zł nie będa kasować bo chętni za nawet dużą kasę zawsze będą - wiem bo chodziłem i widziałem jaka masa ludzi tam przychodzi.


Ja nie ufam temu , że jakieś ćwiczenia mogą pomóc na ten stan obecny. Tu trzeba lekarza , zdjęc moim zdaniem a nie katowania się następnymi ćwiczeniami od fizjoterapeuty. Ale spróbuje jak dostanę kontakt do tego " polecanego " .

Co do treningu tak mam trenera za którego muszę płacić. Nikt za damo nie będzie ze mną współpracować. Trzeba płacić za takie prowadzenie zawodnika. Jest to osoba kompetentna która dźwiga b.duże ciężary i dobrze wygląda a z tego nie jest trenerem pod publikę . Ale czemu nie mam tego hiper super planu ? A już Ci mówię. Bo w obecnym stanie nie ma sensu nawiązywać współpracy gdzie będę musiał zapłacić za prowadzenie a za 3-4 treningiem przerwać współpracę i jaki to ma sens ? Pierw chyba lepiej próbować to wyleczyć chociaż nie wiem czy się da - może będę mieć problem do końca życia nie wiem... A dopiero później nawiązywać współpracę. A te FBW aktualnie to prostota w FBW wzięta z forum SFD od również doświadczonych osób w celu sprawdzenia mojego ciała . Na współpracę i formę przyjdzie czas .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 137 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 621
To jak jesteś taki ekspert, że nie ufasz nowoczesnej medycynie, to może idź do zielarki, szamanki itp? A lekki koci grzbiet w martwym ciągu wcale nie jest taki straszny jak się powszechnie uważa, również w odcinku lędźwiowym. Dużo gorsze są wszelkie formy przeprostów - czyli popularne dopinanie ruchu.

Swoją drogą nie wiem czy nie masz jednak dyskopatii. Kto i na jakiej podstawie ją wykluczył? Zrób to RMI to się dowiesz.


Zmieniony przez - trener_tomasz w dniu 2016-07-18 09:45:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Nie jestem ekspertem ani się nigdy za takiego nie uważałem w żadnej kwestii :)

Wiesz czemu człowiek zazwyczaj zwleka z wszystkim i czeka na odpowiedni moment ? Już Ci tłumaczę o co chodzi. O pieniądze . Gdybym miał sporo kasy myślisz , że siedziałbym teraz na tyłku i pisał posta ? Miałbym porobione już wszystkie możliwe badania na plecy . Zmieniałbym fizjoterapeutów jak rękawiczki aż bym trafił na tego najlepszego bo po prostu byłoby mnie na to stać. A czemu obecnie tak nie robię ? Bo mam opłaty , utrzymanie domu i czasami trzeba zaczekać na dopływ gotówki , żeby prywatnie gdzieś iść. Skąd te kolejki do NFZ lub nawet na rehabilitacje prywatną ? Z braku kasy . Wierzę , że gdyby ludzie mieli pieniądze nie czekali by pół roku na jakieś badanie .

Jeśli mam podliczyć koszty które mi przypadną to :

rezonans - 600zł ( minimum )
fizjoterapeuta jaki kolwiek by to nie był choćby najlepszy fachowiec to tak czy siak wizyta 90zł + jestem w 99% przekonany , że jakieś koszta leczenia choćby kilku terapii - 300-400zł ( według cennika ) . To daje ponad tysiąc złoty w leczeniu . Uparłem się na ten rezonans bo wiem , że wiele pokaże zmian w plecach i będę mieć czarno na białym co i jak a nie chodzenie do fizjoterapeutów gdzie oni chyba wróżą z palca co z kim może być. Oczywiście jestem zniechęcony i Ty też byś był uwierz mi . Rozumiem , że Ty byś problemu już nie miał bo byś latał prywatnie po fizjoterapeutach płacił ale problem usunął . U mnie niestety dochodzą jeszcze inne wydatki .


No ale cóż ...Trzeba zrobić badanie i iść do innego fizjo .

A i też chciałem jeszcze wspomnieć o zastrzykach. Ja rozumiem , że to Waszym i wielu innych ludzi zdaniem jest pomocą doraźną i nie ma sensu tego robić. Ale nigdy nie zapomnę ( zresztą pisałem o tym na którejś stronie ) jak mojego tate poskładało ( w sumie raz w życiu bo tak jak wspominałem nigdy problemów nie miał ) i chodził przez tydzień na serie zastrzyków i po tych zastrzykach mógł dalej być sprawny a chodzić nie mógł tak go bolały plecy.

Nie wiem już sam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
A masz juz te skierowanie na rezonans? Mozesz isc do innego fizjo tylko skonfrontowac opinie tego pierwszego. To juz sporo nam powie. Druga sprawa jak jest tak kiepsko jak piszesz to pożycz od kogos z rodziny te 500-1000 zl i powoli splacisz. Toc chodzi o zdrowie a nie d*****.

aa
Dużo gorsze są wszelkie formy przeprostów - czyli popularne dopinanie ruchu.

To jest wlasnie dziwny temat. Np w wyciskaniu raczej "kaze" sie prostowac łokcie, natomiast w cwiczeniach na bic\tric juz raczej nie.
Ja zreszta sam po sobie widze ze jak robie np pompki z kg to lokcie nie bola-w plecaku te 15-20kg plus waga ciala, a jak zrobie trica na wyciagu na sporo mniejszym obciazeniu i prostuje lokcie to pozniej z tyłu łokcia boli.


Zmieniony przez - krawat w dniu 2016-07-18 14:27:03

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 137 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 621
@krawat: ja pisałem o przeproście w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, często spotykanym w końcowej fazie ciągów i siadów. Jeśli chodzi o prostowanie łokci/kolan jestem zwolennikiem szkoły trójbojowej/dwubojowej: zawsze wykonujemy ćwiczenie w pełnym zakresie ruchu, aż do zablokowania stawów. Łokcie i kolana są stworzone do wytrzymywania ogromnych przeciążeń w pozycjach zablokowanych. Oczywiście zablokowanie stawów w pozycji poprawnej, a nie w przeproście. Nie wiem jak to się ma do ćwiczeń stricte kulturystycznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Rozumiem. No własnie w przypadku cwiczen na bic czy tric lepiej do konca nie prostowac. Mimo ze mniejszy ciezar niz w wyciskaniu to jednak praca dla stawow\sciegien\miesni tez inna.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
napiszę w ten sposób : trenuję już kupę lat nie tylko sama siłownia i największe efekty notuje zawsze wtedy gdy zluzuje na zasadzie np 2x w tyg siłownia i 2x w tyg sztuki walki. Jak robiłem samą siłownię to przychodziłem 3x w tyg na dosłownie 30 minut, regeneracja mega, ciężary rosły, wszystko było jak należy. I trening najprostszy z możliwych bez kombinacji. Jak na moje : naucz się odpoczywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Mam nadzieje , że wiele w tym tyg się wyjaśni jeśli chodzi o mnie. Trenować tak czy siak będę . Dziś np. o wiele lepiej z plecami . Fakt czuje dyskomfort ale nawet po treningu FBW lepiej niż poprzednio co pisałem post.

Mój obecny plan wygląda następująco :

TRENING W SYSTEMIE PONIEDZIAŁEK , ŚRODA , PIĄTEK : ( STAŁA PROGRESJA Z TRENINGU NA TRENING Z ZACHOWANIEM TECHNIKI ) .



1.) Przysiad z sztangą trzymaną na karku 5 x 5

2.) Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia nachwytem 5 x 5

3.) Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim 5 x 5

4.) Military press 5 x 5

5.) Uginanie ramion z sztangą prostą 3 x 8

6.) Wyciskanie sztangi wąsko 2 x 10

7.) Przedramię 3 x MAX

PLANK , PLANK BOCZNY 3 X + BRZUCH

Same podstawy praktycznie. Wiem , że ktoś może się przyczepić do tego systemu treningowego i powie , że coś jest nie tak ale trenowałem tym systemem kiedyś ( tyle , że miałem jeszcze MARTWY CIĄG plus plan B czyli trochę inne ćwiczenia ) i siła szła bardzo dobrze plus sylwetka się zmieniła fajnie oczywiście gdy trzymałem dietę. Trening jest z naszego forum. Jeśli wyjaśnię wszystko z plecami i będzie dobrze wrócę do treningu z trenerem i już indywidualnym planem na zasadzie zmian , regulacji kalorii w diecie , powtórzeń itp .

Oczywiście przed treningiem porządna rozgrzewka. Po treningu rolowanie + rozciąganie .

A i kiedyś ktoś mi tu polecił maść Neuroterapie . Ta maść robi niesamowitą robotę akurat w moim przypadku. Po wysmarowaniu nią pleców nie czuje żadnego bólu a jedynie fajne " rozgrzanie " a jak rozgrzanie minie to i tak nie czuje bólu ani dyskomofrtu. Fakt , że maści to nie jest zapobieganie problemowi tylko doraźne wspomaganie ale tak czy siak super maść a sprawdzałem już wiele nawet tych b.drogich i nawet Voltaren-MAX nie pomagał a ta działa cuda.







Zmieniony przez - Tomek19900 w dniu 2016-07-18 21:05:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Nawet nie chce mi sie komentowac tego planiku.

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców

Następny temat

4 krótkie pytnia

WHEY premium