Chcesz się zaprzyjaźnić (lub nie zdobyć wrogów) i utrzymać członkostwo w siłowni? Poniżej znajduje się lista 20 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić w komercyjnej siłowni. Wskazówki mogą pomóc ci stać się lepszym w podnoszeniu ciężarów, jak i zdobyć szacunek, a może nawet poznać kilku przyjaciół. Wskazówki oczywiście z lekkim przymrużeniem oka :)

 

1. Nigdy nie powinieneś... wkładać kilkunastu talerzy na sztangę i pozostawić ich tam, kiedy skończysz.

2. Nigdy nie powinieneś... chodzić na siłownię w nieświeżych ubraniach treningowych, pachnących jak skrzyżowanie szatni koszykarzy po meczu i oczyszczalni ścieków.

 

3. Nigdy nie powinieneś... siedzieć na sprzęcie i rozmawiać przez telefon lub pisać sms-y. Jesteś tutaj, aby podnosić, a nie publikować aktualizacje społecznościowe lub wysyłać swoje epickie sesje treningowe.

 

4. Nigdy nie powinieneś... zbliżać się do kogoś, kto właśnie robi martwy ciąg, przysiady, wyciskanie na klatkę i inne ciężkie ćwiczenia. Oni ciężko trenują. Nie rozpraszaj ich ani nie przeszkadzaj.

5. Nigdy nie powinieneś... zabierać i używać cudzych hantli ani sprzętu bez pytania, czy już skończyli.

6. Nigdy nie powinieneś… zostawiać swojego potu na ławce lub urządzeniu i nie zmywać go. Nikt nie chce w nim pływać...

7. Nigdy nie powinieneś... wchodzić w tryb prześladowcy i patrzeć na dziewczyny ćwiczące siłowe lub robiące cardio. One to naprawdę widzą. Nie bądź stalkerem.

 

8. Nigdy nie powinieneś... zostawiać swoich hantli po tym, jak skończysz. Odłóż swoje ciężary twardzielu.

9. Nigdy nie powinieneś... zakładać, że więksi mężczyźni od ciebie nie są naturalni i pytać ich "co biorą".

10. Nigdy nie powinieneś... wykonywać 1/8 zakresu ruchu podczas ćwiczenia nóg z dużym obciążeniem i krzyczeć przy tym jakby cię morowali.

 

11. Nigdy nie powinieneś... poprawiać czyjejś techniki przysiadu lub martwego ciągu, podczas gdy sam tego nie wykonujesz.

12. Nigdy nie powinieneś... głośno śpiewać podczas noszenia słuchawek. Nikt nie chce słuchać, jak śpiewasz. Nikt.

13. Nigdy nie powinieneś... podchodzić do nieznajomego i pytać go, jak możesz poprawić trening, aby uzyskać lepsze wyniki.

14. Nigdy nie powinieneś... mówić komuś, że głębokie przysiady są złe dla ich kolan.

15. Nigdy nie powinieneś... sprawdzać swojego abs w lustrze pomiędzy każdym ćwiczeniem.

 

16. Nigdy nie powinieneś też... podnosić koszulki, aby wytrzeć twarz pomiędzy każdym ćwiczeniem, aby móc pokazać wszystkim swoje mięśnie brzucha.

17. Nigdy nie powinieneś... próbować rozmawiać z kimś, gdy jest w środku serii.

18. Nigdy nie powinieneś... próbować rozmawiać z kimś, kto ma słuchawki na uszach. Gdyby chcieli z tobą porozmawiać, zajęliby słuchawki i porozmawiali z tobą.

19. Nigdy nie powinieneś... wykonywać treningu obwodowego i zajmować 5 stacji podczas szczytowych godzin klubu.

 

20. Nigdy nie powinieneś... wykonywać 1000 brzuszków dziennie, mając nadzieję, że magicznie pojawi się sześciopak.

 

Czy chcecie dodać coś do tej listy?

Komentarze (6)
Mellopl

Wiadomo że nie należy nikomu przeszkadzać ale nie ma nic złego w spytaniu kogoś lepszego od nas o radę, więc bez przesady :-)

0
marianzulek

5. Nigdy nie powinieneś... zabierać i używać cudzych hantli ani sprzętu bez pytania, czy już skończyli.

Chyba ze ktos zajmuje 6par hantli, dwie lawki, modlitewnik, sztange lamana i wyciag jednoczesnie%-)

0
RPS1990

"7. Nigdy nie powinieneś... wchodzić w tryb prześladowcy i patrzeć na dziewczyny ćwiczące siłowe lub robiące cardio. One to naprawdę widzą. Nie bądź stalkerem."

To, że patrzenie na kobiety ćwiczące siłowo lub robiocę cardio jest stalkingiem to takie same BREDNIE jak to co twierdziły jakieś posłanki PO lub .Nowoczesnej w Sejmie RP, że jak mężczyzna powie kobiecie komplement dotyczący jej wyglądu, to jest to seksizm.

0
RPS1990

*robiocę - robiące

0
Piotr M.

A po co rasowy samiec idzie na siłownie?? no właśnie wypatruje...wypatruje... a cała reszta przychodzi po to żeby trenować:-)

0
domosos

Ja tam zabieram, bo niektórzy mają przerwy po 5 minut a hantle lezą na ziemi nie używane, ja zrobię dwie serie szybciej niż on odpocznie

0