SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Building the Gymnastic Body ebook

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Nie ******* jak ty utrzymujesz straddle planche 10 sekund to na co ty czekasz za******laj! 12 serii po 5 sekund i trening gotowy. Na początek możesz wydłużyć przerwy do 90 sekund jak się zaadaptujesz to skrócisz do 60 sekund. Nie ma co czekać kuj żelazo puki gorące. I koniecznie wklej jakiś filmik.

PS: Porób sobie zdjęcia i będziesz mógł szpanować przed nieletnimi lasencjami na sympatii

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 878 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38975
hehhehe jednak jeszcze się powstrzymam przed strandle w seriach bo czuje , że w barkach kuje trochę ( spowodowane ogromną ilością aktywności fizczynej w tygodniu , brak regeneracji i boli nawet przy dobrej diecie ;/). Do tego tak jak pisałem trenuje te ćwiczenia chwilowo tylko 2x w tygodniu , musiał bym zrezygnować z siłowni( ale to dopiero na wakacje ). No a odnośnie samego treningu tego to wale po kosztach - czyli po czasie aby szybko i krótkie odpoczynki i tak jak wspominalem zajmuje mi to okolo 1h-cierpie na brak czasu :) . Czasem robie sobie takie ćwiczonko dodatkowo : z flat wchodzę na strandle i ze strandle na ręce na krótko ;p- jednak ze staniem na rękach u mnie nie jest jakoś super hehe - brak równowagi;/ ale sie dopracuje jak bedzie czas:P W wakacje bedzie maszyna nie do zajechania hehe takie plany ;p Co do filmiku jakiegoś , to jak poczuję się w formie i znajdę chętną osobę do nagranie to coś zapodam ;p

W pogoni za lepszej jakości życiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1288
Zirgin, jak te kółka zrobione? Napisz coś więcej, bo prezentują się naprawdę fajnie

A skoro już piszę to skorzystam z okazji by zadać jeszcze jedno pytanie [do Freeda w szczególności ;)]
Ostatnio porzuciłem trening gimnastyczny na rzecz smarowania gwintów, przede wszystkim z powodu braku czasu niestety. Wykonuję trochę więcej ćwiczeń niż ogólnie się zaleca - pompki na jednej ręce, pistolety i podciąganie na jednej ręce, a dokładniej opuszczanie [to od 3 dni, wcześniej korzystałem z pomocy przewieszonego ręcznika]. Trwa to już z 2,5 tygodnia tak mniej więcej. Efekty są, pompki robię dwie, w całkiem ładnym stylu, nie jakieś tam łamane, z pistoletami nie przesadzam, robię teraz ledwie 90stopni, swego czasu miałem kontuzjowane kolano. Z plecami poszło ładnie do przodu, ale negatywy na jednej ręce ostro dają po bicepsie. Pierwsze opuszczenie jest ładnie kontrolowane, koło 5sek, trochę słabo to wygląda jednak w górnej fazie. Drugie po pierwszej próbie stwierdziłem. że na razie nie ma sensu. Michę trzymam, ze snem ostatnio gorzej niestety, ale od weekendu już powinno być ok. Podsumowując:
2x w ciągu dnia
-pistolety do 90^ 3x, czasem 4, jak czuję że "nie weszło" nic
-pompki na jednej ręce 2x
-opuszczanie na jednej ręce 1x ok 5 sek.
i problem polega na tym że: opuszczanie wchodzi ostro, tak że konkretnie w bicepsie czuję je jeszcze długo po wykonaniu, ale nie chcę się wracać do podciągania z ręcznikiem - jest takie jakby "niepewne" tzn nie czuję czy odpowiednio lekko pomagam sobie drugą ręką, mam przy nim np wrażenie że lewą łapę mam silniejszą od prawej. Ponadto "pomagającą" ręką bardziej już używałem tricepsa niż pleców/bicepsa.
Co tu począć?

Zmieniony przez - Antash w dniu 2011-03-31 01:31:32

www.my-coffee.pl - My coffee, my world

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2507
Ponadto "pomagającą" ręką bardziej już używałem tricepsa niż pleców/bicepsa.
Przy większych długościach ręcznika to normalne i nie da się tego uniknąć.
Może spróbuj podciągania z pomocą palca drugiej ręki, pracującą ręką łapiesz podchwytem, a pomocniczą nachwytem, ale tylko jednym palcem. Najłatwiej jest z pomocą środkowego palca, następnie wskazującego, serdecznego i najciężej z asystą małym palcem. Jeśli zrobisz kilka z pomocą małego palca to powinieneś być gotowy na negatywy. No i używaj asystującego palca tylko tyle ile się da bez bólu w stawach międzypaliczkowych.

NO BRAIN NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 109
@Antash potrzebne jest: gruby wąż gumowy i drut który zmieści się w wężu, najpierw trzeba skręcić drut(na wielkość kółka) a potem nałożyć gumę i zespawać końce drutu; potem tylko przymocować kółka do czegoś łańcuchem i taśmami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 219 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 689
NUIC

Zmieniony przez - lukaszekma w dniu 2011-03-31 18:50:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Zostań przy kontrolowanym opuszczaniu skoro zajmuje ci to 5 sekund to znaczy że jest wykonywane prawidłowo. 3 ćwiczenia metoda GTG to nie problem przy 4-6 może być już za dużo.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1288
Dzięki za porady, zostanę więc przy negatywach, jeśli postępy będą takie jak do tej pory to za kilka dni biceps się przyzwyczai, a jak nie, to pomyślę, może skorzystam z rady buzzarda.

Zirgin, ciekawy sposób, nie gną się one pod obciążeniem? I zastanawiam się skąd wziąć odpowiedni drut? ;>
Na YT można znaleźć np taką metodę:



Jednak nie wychodzi to najładniej.

www.my-coffee.pl - My coffee, my world

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Sposób (z PCV) wydaje się dobry. Może za jakiś czas się w to pobawię bo ćwiczenia na pierścieniach są świetne. Tylko kwestia że nie ma gdzie tego zamontować w mieszkaniu i musiałbym zabierać gdzieś na osiedle i zawieszać ;D

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Są różne pomysły na wykonanie krążków. Najbardziej kosmiczny to powiesić dwa okrętowe haki holownicze obok siebie byłem widziałem da się

Nekrosadystycznyturbosperminator

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 lat - trening na mase/rzeźbe

Następny temat

Trening domatora - plan

WHEY premium