SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Building the Gymnastic Body ebook

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
zobaczcie http://www.amazon.com/Overcoming-Gravity-Systematic-Gymnastics-Bodyweight/dp/1467933120 nowa książka o gimnastyce niby lepsza od BTGB ale niestety nie mam możliwośći jej sprawdzenia chcę ją kupić ale krucho z kasą:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Jestem dość sceptycznie nastawiony co do tej publikacji. Na Amazonie zawsze masz same pozytywne recenzje. Autor jest kompletnie nieznany. Wiem tylko o nim tyle, że jest moderatorem z American Parkour Forum. Może jest dobra a może to chłam.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
Znalazłem tą książkę przeglądając ten temat http://www.rosstraining.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=63701 wydaję mi się że piszą b.dobrze o niej no chyba że się mylę ( nie umiem perfekt angielskiego żebym coś zrozumiał muszę troszkę posiedzieć ) .

Zmieniony przez - Mardox1 w dniu 2012-02-11 19:50:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Poszukałem coś niecoś o tym człowieku. To gimnastyk amator udziela się na kilku forach amerykańskich, ludzie są ogólnie zadowoleni z jego postów. Na pewno ten trening mu służy co zresztą widać na poniższym filmiku.




Wykonanie manna przez amatora jest sporym osiągnięciem. k***a co ja mówię to miażdży jaja biorąc pod uwagę fakt, że trenuje od około 6 lat gimnastykę.

Na pewno nie jest to postać fikcyjna jak Paul Wade.

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2012-02-11 22:15:12

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
aha to książka może być ciekawa . Mam jeszcze takie pytanko w sprawie treningu izometrycznego jak wiadomo jest kilka metod treningu izometrycznego chodzi mi o tą metodę np Pchanie ściane z całej siły , czy phanie ściany z całej siły 1 nogą i trzymanie się czegoś , I czemu piszę żeby robić od 4 do 6 serii jednego ćwiczenia , przerwy między ćwiczeniami jakoś 30-180 sekund, przerwy między seriami około 10 sekund , No i właśnie bo chciałem sobie zrobić coś takiego że np rano o 12 sobie zrobię phanie ściany potem za godzinę znowu i robić przez cały dzień powoli aż zrobię 4-6 serii Coś takiego jak w nagim wojowniku że rano 2 pompki jedno rącz po południu to samo i wieczorem . Przy pchaniu powinno się dojść do maksymalnego napięcia mięśnia , czyli całe pchanie powinno trwać około 3-6 sekund nie dłużej niż sześć bo przeczytałem że jak robi się to dłużej to negatywnie działa na siłę jak dłużej się pcha np 10 sekund to jest trening na mase . I to samo pytanie tyczy się gimnastyki izometrycznej na przykład Frog stand , planche , l-sit , itp itd czyli ćwiczenia izometryczne tylko - a no i przy gimnastycznych to przerwy między seriami były jakoś 30-180 sekund ale mniejsza z tym . Jak będę robił tak jak napisali to jakieś lepsze efekty będą ? czy po prostu napisali tak żeby ten trening trwał jak najkrócej ? czyli po prostu czym się będzie to różnić że będe przerwy stosował zamiast 10 sekund czy 30 sekund to będzie 1 godzina .

to pierwsze pchanie izometryczne jest na siłe maksymalną

to drugie to jest gimnastyka chyba też na siłe maksymalną

jeszcze są 1 lub dwa izometryczne rodzaje muszę poczytać ale powiem teraz o tym co jest na siłe eksplozywną - dynamike Np mamy ręke na ścianie i z całej siły się odpychamy czy jakoś tak takie napięcie powinno trwać jakoś 1-3 sekundy - nie jestem pewien muszę jeszcze poczytać .

AA tak te pchanie wiozłem z książki http://fliiby.com/file/1083245/qaa8icrjohz.html opisane jest to na stronie od 93 do 107 , jeszcze jest w tej http://chomikuj.pl/timurghost/Dokumenty/GEO BOOKS/Never Gymless,1111376064.pdf ale w tej pierwszej chyba jest więcej opisane . W ogóle to większość tego info z tych książek to jest chyba od Yuri Verkhoshansky - ojciec plyometri :D

Zmieniony przez - Mardox1 w dniu 2012-02-12 13:34:41

Zmieniony przez - Mardox1 w dniu 2012-02-12 13:39:25

Zmieniony przez - Mardox1 w dniu 2012-02-12 13:48:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
O pchaniu ściany tylko słyszałem. Nie mam pojęcia jak to działa ale niektórzy to stosują.
Przerwy jak i ilość seri dostosowujesz do własnych uwarunkowań fizycznych. Tu nie ma reguły. Teoretycznie są ale i tak każdy to poprawia pod siebie.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 523
Witam
Mam do Was pytanie i prośbę:
czy bez żadnych przyrządów można trenować gimnastykę, nawet bez drążka? Jeżeli tak, to czy mógłby ktoś ułożyć mi plan na gimnastykę bez żadnego sprzętu? Jeżeli chodzi o podciąganie zawsze coś się do tego znajdzie (stół, drzwi itp.). Potrafię zrobić pistolety, pompki na jednej ręce, w pozycji L-sit na ziemii wytrzymam 30sekund, w pozycji frog stand 90. Bardzo chciałbym za kilkanaście miesięcy (może kilka lat) wykonywać takie pozycje jak planche itp.
Jeśli było już coś podobnego w tym temacie to przepraszam za spam.
Pozdrawiam i proszę o pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Zacznij od nauki stania na rękach. To dobra podstawa na początek.

Stanie na rękach 10 miut( czas razem z przerwami)
L-sit 4x15sek
Pompki jednorącz
Pistolety

Pompki lub pistolety proponuje zastosować serie oparte o drabinę lub piramidę powtórzeń.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 523
Dzięki, dzisiaj zaczynam planować tym planem :)
Drążek sobie wczoraj załatwiłem, nie jest profesjonalny, ale zawsze to lepsze niż nic, tak więc mógłbym wrzucić do tego planu coś z drążkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 100 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1955
Witam, Freed chciałem sie zapytać czy na początku przygody z takim treningiem dobór izomerycznych ćwiczeń w taki sposób jest dobry ?
1. frog stand
2. l-sit
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 lat - trening na mase/rzeźbe

Następny temat

Trening domatora - plan

WHEY premium