SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Arsenal Londyn

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 264046

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
kibice Arsenalu przezywaja troche bardziej
ale ja swoje zdanie napisalem
i gdyby Taylor znał skutki nigdy by tego nie zrobił
wiec faul nieumyslny
i zdarza sie
radzko ale zdarza
i Eduardo mi zal

Zmieniony przez - -Baca- w dniu 2008-02-25 14:50:00

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 8571 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 90813
w kazdej druzynie byly, sa i beda kontuzje
lekkie i takie mocniejsze jak Eduardo

Zadnego zawieszenia nie mozna sie spodziewac bo to ryzyko pilkarza

wie za ile gra i wie co moze sie stac niestety

a co do finansow:

Pomyslcie ile dostanie odszkodowania Eduardo plus raty kontraktowe

ryzyko zawodowe jak dla mnie

Shut The f*** Up And Train

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
jezeli to by było umyslne
tak jak np Keane'a dzies wczesniej wspomniana
to kara musi byc

ale tutaj nie sadze

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Taylor odwiedził Eduardo

Obrońca Birmingham, Martin Taylor, odwiedził w szpitalu napastnika Arsenalu, Eduardo da Silvę. Taylor brutalnym faulem wyeliminował Brazylijczyka z chorwackim paszportem z gry przynajmniej do końca sezonu.

Eduardo doznał strasznego złamania nogi już w trzeciej minucie spotkania z Birmingham po niezwykle ostrym wejściu Taylora, który obejrzał za to zagranie czerwoną kartkę.

Boss Arsenalu, Ars&#232;ne Wenger, w swojej pomeczowej wypowiedzi mocno skrytykował Taylora, lecz później wycofał swoje słowa.

Po meczu Taylor rozmawiał z Bossem i pytał o stan Eduardo.

Były gracz Blackburn chciał odwiedzić zawodnika Arsenalu w sobotni wieczór, lecz było to niemożliwe w związku z nadchodzącą operacją.

Taylor powrócił do szpitala w niedzielny poranek. Rozmawiał z Eduardo w celu wyjaśnienia całej sytuacji oraz życzył naszemu zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia.



Edu kończy dziś 25 lat

W dniu dzisiejszym nasz napastnik - Eduardo da Silva kończy 25 lat.

Chorwat brazylijskiego pochodzenia urodził się 25 lutego 1983 roku w Rio de Janeiro. Swoją młodzieńczą karierę piłkarską rozpoczynał w klubie CBF Nova Kennedy. Kiedy miał 15 lat wyjechał z Brazylii i zamieszkał w Zagrzebiu, gdzie piłkarską karierę kontynuował w Dynamie Zagrzeb. Strzelając kolejne gole stawał się podporą i głównym napastnikiem swojego klubu a także reprezentacji Chorwacji. W lecie 2007 roku przeszedł do Arsenalu za kwotę 8,5 miliona funtów.

Minionej soboty doznał on poważnej kontuzji stopy. Uraz ten wyeliminował go na wiele miesięcy z gry.

Zmieniony przez - -Baca- w dniu 2008-02-25 15:19:00

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
zachowal sie bardzo dobrze

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5444 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67816
Zapewne najgorsze urodziny w jego życiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
no prezent niezbyt przyjemny

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 894 Wiek 28 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5609
Eduardo nie ma żalu

Eduardo da Silva nie ma żalu do obrońcy Birmingham, Martina Taylora. Brazylijczyk stwierdził, że "takie sytuacje w futbolu się zdarzają"

Zawodnik pogodził się z faktem, że nie zagra w tym sezonie w Premier League, jak i również w Mistrzostwach Europy. Eduardo wierzy, że uda mu się wrócić do piłki na eliminacje MŚ 2010.

"Wiem, że ten sezon jest już dla mnie stracony. Nie zagram też w mistrzostwach Europy, ale patrzę w przyszłość z optymizmem. Wciąż jestem młodym piłkarzem, na dorobku. Zrobię wszystko, by jak najszybciej wrócić na boisko i do formy sprzed kontuzji, ale obecnie zdrowie jest najważniejsze" - dodał.

"Pamiętam tylko sam moment faulu. Przewróciłem się i gdy zobaczyłem, jak wygląda moja noga, to szybko odwróciłem głowę. Z bólu na moment straciłem przytomność, a gdy się ocknąłem się widziałem wokół siebie wielu zawodników i lekarzy. Cóż, takie sytuacje w futbolu się zdarzają" - mówił wczoraj zawodnik.

Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć... Nikt za mnie nie umrze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Chorwaci grożą śmiercią obrońcy Birmingham


Obrońca Birmingham City Martin Taylor, który w sobotnim meczu angielskiej Premier League z Arsenalem brutalnie sfaulował Eduardo da Silvę, nie może czuć się bezpieczny. Pod jego adresem tysiące chorwackich kibiców wystosowały groźby - także ostrzeżenia o możliwym zamachu na jego życie.

Wstrząśnięci niezwykle brutalnym zagraniem Taylora Chorwaci założyli nawet specjalną stronę internetowej, na której wyrażają swoje nastroje i zamiary wobec obrońcy Birmingham. Wśród niezbyt poważnie brzmiących gróźb znalazły się także budzące niepokój ostrzeżenia treści "natychmiast zakończ karierę, albo cię załatwimy".

Menedżer drużyny z St Andrews Alex McLeish uważa, że życie Taylora nie jest zagrożone. Podkreśla także, że jego podopieczny sam stał się poniekąd ofiarą w tej sytuacji. - Martin korzysta z pomocy psychologa, również jego żona jest zdruzgotana. Wśród krytycznych opinii otrzymują jednak także słowa otuchy - powiedział McLeish. - Po meczu rozmawiałem z Martinem i był zdruzgotany. Powiedział mi, że przeraził go skutek jego niefortunnego wślizgu i nawet gdyby sędzia nie pokazał mu czerwonej kartki i tak sam opuściłby boisko - dodał szkocki menedżer.

Źródło: onet

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Taylor zawieszony na 3 mecze?

Kontuzja Eduardo wyglądała koszmarnie, nawet piłkarze Birmingham byli zszokowani tym urazem, ale sprawca faulu nie poniesie wyjątkowo surowych konsekwencji. Martin Taylor zasłużenie dostał czerwoną kartkę, ale grozi mu tylko trzymeczowa dyskwalifikacja.

Football Association nie może nałożyć na niego poważniejszych sankcji, bo za tego typu faule wyższa kara nie jest przewidziana.

"Moim zdaniem to dobrze, że tak jest. Taylor przesadził, ale nie chciał złamać nogi rywalowi. Nie przypominało to niesławnego faulu Goikoetxei na Diego Maradonie, po którym słynny Argentyńczyk musiał długo dochodzić do zdrowia."

"Nie sądzę również, by zawodnikowi Birmingham za faul na napastniku Arsenalu groziły konsekwencje prawne. Faul jest elementem gry, nie zawsze piłkarzom udają się wślizgi i czasami trafią w nogi przeciwnika."

"Co innego gdy piłkarz kogoś uderzy. Kilka lat temu Paul Elliot pozwał Deana Soundessa za brutalny faul, na skutek którego musiał zakończyć karierę. Sąd odrzucił jednak jego żądania. Elliot nie potrafił bowiem udowodnić, że rywal celowo chciał wyrządzić mu taką krzywdę."

"Inaczej wyglądała sprawa Duncana Fergusona. On trafił do więzienia po tym jak uderzył przeciwnika głową. Ale to był zwykły chuligański wybryk, gdyby to samo zrobił na ulicy kara byłaby pewnie jeszcze bardziej surowa."

"A Eduardo miał po prostu pecha. To był brutalny faul, ale widziałem gorsze już w tym sezonie, które nie miały tak poważnych konsekwencji."

Martin Lipton - szef działu piłkarskiego "Daily Mirror"



Nowe doniesienia co do kontuzji Eduardo

Klub potwierdza, że w wyniku sobotniego incydentu na meczu z Birmingham, Eduardo złamał kość strzałkową w lewej nodze. Oprócz tego doznał otwartego złamania z przemieszczeniem stawu skokowego w tej samej nodze.

Eduardo natychmiastowo został zabrany do szpitala Selly Oak w Birmingham, gdzie przeszedł operację w sobotni wieczór. Zabieg sie udał, niedzielnego popołudnia Eduardo został przeniesiony do londyńskiego szpitala o nieznanej nazwie.

Wcześniej dzisiejszego dnia (Poniedziałek 25. lutego), chirurg ortopedyczny i zespół medyczny Arsenalu ocenił stopień obrażeń oraz przewidywany czas nieobecności Chorwata.

Wszystko idzie dobrze, Eduardo będzie miał nogę w gipsie i chodził o kulach przez następne 6 do 8 tygodni. Po tym czasie, częściowe ćwiczenia mające na celu oszacowanie oporu, jaki zawodnik będzie kładł na nogę, będą wpisane w plan powolnego procesu rehabilitacji.

Jest nadzieja, że Eduardo będzie znowu biegał po sześciu miesiącach a do pełnej dyspozycji wróci po dziewięciu miesiącach.

Eduardo będzie zwolniony ze szpitala w ciągu kilku dni.



Niepewny występ Kaki

W obozie Milanu pojawiły się obawy dotyczące występu Kaki w meczu rewanżowym Ligi Mistrzów z Arsenalem, z powodu lekkiego urazu kolana brazylijskiego pomocnika.

Kaká odczuwał w kolanie lekki ból od 6 miesięcy, jednak nie czuł z tego powodu jakiegoś dyskomfortu i mógł grać. W ostatnich tygodniach, a właściwie po meczu z Palermo sytuacja pogorszyła się. Brazylijczyk zderzył się w 3 minucie meczy z Roberto Guaną i na drugą połowę meczu już nie wybiegł i teraz występ gwiazdy Milanu stoi pod znakiem zapytania.

Kaká raczej na pewno opuści mecze w Serie A z Catanią i Lazio. Oprócz niego w nie najlepszej kondycji są Filippo Inzaghi i Alexandre Pato. Nie zagra także Ronaldo, który jest wyłączony z gry do końca sezonu.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka liga do typera ?

Następny temat

BAYERN MONACHIUM

WHEY premium