SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W domu też można

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 188058

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
pompki w staniu na rękach robisz z twarzą do ściany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270729
Nie.
Dupą i piętami dosciany

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
trudniej równowagę utrzymać, dlatego opadasz. i o prostą sylwetkę lepiej zadbać. jeśli Ci barki i siła pozwoli, to spróbuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 638 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6592
JA czasami robię też brzuchem do ściany :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270729
samo ustawienie się przodem do ściany pewnie będzie mocniej kłopotliwe. A jak radzicie sobie z "nagłym brakiem mocy",tj jak zostaniecie na dole i już nie macie siły iść w górę ?
przy ułożeniu tyłem do ściany nie ma z tym problemu.

wczoraj, tj. 20.03

thrusters
+33kg x 12
+33kg x 12
+33kg x 11
+33kg x 10

męczarnia. Niby siłą jest ale wytrzymałości ewidentnie brakuje...

wykroki chodzone
+20kg
+20kg
+20kg

połaziłem troche po mieszkaniu. Nie liczyłem ile tego było,ale wszystkie pokoje obszedłem w każdej serii

pompki z nogami na podwyzszeniu
+10kg x 15
+10kg x 14
+10kg x 13
+10kg x 12

tu całkiem fajnie weszło. Choć zapas jest.

prostowanie ramienia w opadzie tułowia
+5kg x 15
+5kg x 15

zero problemów,zero wysiłku. W zasadzie trzeba było z większym ciężarem robić.




Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-03-21 10:05:30

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 638 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6592
No powiem że schodzenie z pozycji stanie na rekach przodem do ściany nie raz bywa bardzo kłopotliwe zwłaszcza wtedy gdy juz brakuje mocy ;] ( pokrętło od kaloryfera juz raz urwałem nogą )

Trzeba starać robic sie tak żeby delikatny zapas sił został na wyjście z tej pozycji :P Bo inaczej jest przerąbane ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
ogólnie ćwiczeń nie powinno robić się na maksa i mieć to jedno, czy dwa powtórzenia w zapasie.
a jeśli przedobrzycie, to wystarczy stanąć na głowie, przesunąć trochę ręce dalej od ściany by móc dynamicznie podnieść głowę i zejść w dół. oczywiście dłonie też przy tych pompkach nie mogą być za blisko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270729
to że nie powinno się non stop lecieć na maks to wiem ale jakbyś progresji nie zaplanował,w końcu dojdziesz do momentu gdy będziesz pracował w zakresie od 95% do +100%
Są też jednak metody treningwe które "pozwalają" na atakowanie maksów. Np drop-sety, choć oczywiscie w przypadku ćwiczenia o którym pisaliśmy mało realne jest ich robienie.

a wczoraj, tj 21.03

podciąganie na drążku podchwyt
CC x 8
CC x 8
CC x 8
CC x 8
CC x 8
CC x 8

celowo niskie zakresy. Ruch powolny,starałem się nie dgrnąć niczym. Żadnego szarpnięcia,żadnego ruchu nogami,biodrami itd. głowa ze wzrokiem na wprost ponad drążkiem. Pełny zakres ruchu z przytrzymaniem na dole i górze.

rozjazdy do ściany
x 3 serie

Do tego później zrobiłem sobie odchodzenie od ściany do pełnego rozjazdu. Mianowicie chodzi mi o to że gdy dojechałem kółkiem do ściany to potem jeszcze odsuwałem nogi,aż do pełnego rozjazdu i próbowałem utrzymać tę pozycję jak najdłużej.

scyzoryki
CC x 18
CC x 18

dwie serie ale wystarczajaco już brzuch czułem

szrugsy
+53kg x 20
+53kg x 20
+53kg x 20

słabsze czucie tym razem ale było już późno i nie spinałem na górze.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
Co to za zawody w podciąganiu? Jakieś nagrody przewidziane są czy tylko tak for fun?
Bo pewnie jesteś faworytem
ja ostatnio się przerzuciłem na neutralne podciąganie, czucie pleców dla mnie jeszcze lepsze niż przy wychwalanym do tej pory przeze mnie nachwycie a ściągnięcie łopatek jakoś mi samo naturalnie w nim wychodzi (może przez to właśnie plecy lepiej czuje)


Zmieniony przez - wakor w dniu 2016-03-22 16:20:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270729
wakor
Co to za zawody w podciąganiu? Jakieś nagrody przewidziane są czy tylko tak for fun?
Bo pewnie jesteś faworytem


Zmieniony przez - wakor w dniu 2016-03-22 16:20:38



te zawody:
https://www.sfd.pl/II_OTWARTE_MISTRZOSTWA_WROCŁAWIA__SPARTAN_CUP_II-t1104489.html

nagrody są ale ja startuje "for fun" i dla samego startu. Daleko mi do faworyta, nawet na pudło nie mam szans, startują tam bardzo mocni zawodnicy,czołówka Polski


a wczoraj bieganie wpadło. Całkiem fajie się biegało, warunki pogodowe odpowiednie, samopoczucie też git

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Problem z prawym bicepsem

WHEY premium