SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST daleko od domu :)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3303
Witam troche dziwny temat bedzie ale mam nadzieje ze ktos doradzi!

Za 2 tygodnie wyjezdzam do Hiszpanii na 3 miesiace, ale nie chce porzucac silowni. Plan zwykly nie bedzie sie nadawal z braku czasu (2 godziny prawie w moim wypadku), a pozatym jestem ekto i ostatnio doczytalem sie ze w ogole nie powinienem na zwyklych planach cwiczyc (: Po lekturze postow w AD ulozylem sobie HST, pierwszy cykl - staz "przemyslanych" treningow to 4 miesiace tylko. Mam nadzieje ze ktos naprowadzi na dobra droge!

Priorytet klatka, pisane wg. kolejnosci cwiczen na treningu:

Klatka + plecy:
1 x Wyciskanie sztangi na lawce poziomej *na przemian z* wyciskaniem sztangielek na lawce skosnej, glowa do gory (zmiana co trening)
1 x Przyciaganie drazka wyciagu gornego do klatki - szeroko (od 10 bedzie podciaganie sie uchwytem waskim 6-7-8-8-9-10)
1 x Pompki na poreczach (dips)
1 x Wioslowanie sztanga w opadzie
***2 x Unoszenie tulowia - lawka rzymska***

Naramienne:
1-2? x Wyciskanie sztangi sprzed glowy siedzac

Ramiona (od polowy 10!):
1 x Uginanie ramion ze sztanga uchwytem mlotkowym (lub sztanga lamana - zalezy co bedzie dostepne)
1 x Prostowanie ramion na wyciagu.

Nogi:
1-2? x Wypychanie ciezaru na suwnicy
1 x Uginanie nog na maszynie lezac
-Wspiecia na palce siedzac (wg. tego postu o lydkach)

Bruch:
-ABS II

Na nogach bardzo mi nie zalezy bo mam troche za duze jak na swoje skromne gabaryty (to od innych sportow ;) - pozatym mam zbyt maly staz/nie umiem poprawnych przysiadow. To samo tyczy sie MC niestety!
Na brzuch juz od jakiegos czasu ABS II robie, podoba mi sie ten trening i widze dobre rezultaty wiec wolalbym nie zmieniac. Pozatym zaciecie zeby caly kiedys skonczyc tez sie odzywa :)

I teraz kilka pytan:
-Gdzie mam wrzucic unoszenie tulowia na lawce rzymskiej?
-Przeplatanie klatka/plecy dobry pomysl czy raczej kiepsko?
-Czy wioslowanie sztanga mozna zastapic przyciaganiem drazka do brzucha (wasko) w siadzie plaskim?
-Nie robilem wczesniej wyciskania zolnierskiego, mozna zastapic po prostu wyciskaniem sztangielek? Domyslam sie ze nie bo nie widzialem w zadnym z zamieszczonych planow takiej opcji :)

Ok, mam nadzieje ze ktos przebrnal przez calosc i udzieli odpowiedzi. Z gory dzieki,

/fik
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
-Gdzie mam wrzucic unoszenie tulowia na lawce rzymskiej?

po plecach albo po barkach

Przeplatanie klatka/plecy dobry pomysl czy raczej kiepsko?

raczej dobry, mozesz sprobowac tak i tak

-Czy wioslowanie sztanga mozna zastapic przyciaganiem drazka do brzucha (wasko) w siadzie plaskim?

mozna, choc wioslowanie byloby lepsze. poza tym ja staram sie miec w tych cwiczeniach rozne uchwyty - czli jesli podciaganie waskim podchwytem, to wioslowanie szerszym nachwytem.

-Nie robilem wczesniej wyciskania zolnierskiego, mozna zastapic po prostu wyciskaniem sztangielek? Domyslam sie ze nie bo nie widzialem w zadnym z zamieszczonych planow takiej opcji :)

mozna, tylko moze byc problem z progresja ciezaru.

gleboki przysiad robiony na zmiane z MC pozwolilby na wyeliminowanie lawki rzyskiej, wyciskania i uginania nog.

nie zmienaij cwiczen co trening np. poziom-skos - jedz jednym planem caly czas.

chwilowy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA CAMBRIDGE

Następny temat

HST - problem...

WHEY premium