SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] MASA - wersja z roku 2014

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 457837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Izolacja działa w zasadzie tylko gdy jest poprzedzona wielostawowcem. Wydaje mi się to być logiczne. Mówił o tym i Puma i Wodyn i inni :)

Tak, ale nie do konca wiem o co toczy się dyskusja, skoro w tej akurat kwestii się zgadzamy. Po cwiczeniu wielostawowym, w którym dany miesien lub grupa miesni (w tym wypadku lydka) synergizuje/stabilizuje powinien nastąpić atak bezpośredni w postaci cwiczenia izolowanego. Przysiady/wykroki/prostowanie/zuraw/uginanie --> wspięcia w przynajmniej dwoch formach. Dzieki temu mamy pewność, ze miesnie będą rozwijac się w miare równomiernie i ze każdy z nich zostanie zaatakowany także bezpośrednio.

Kłania się tutaj pewna kwestia. Nie zrobisz dużych mieśni samą izolacją. Izolacja( bezpośredni atak )musi być poprzedzona wielostawowcem ( pośredni atak ), wielostawowiec musi być poparty izolacją. A jak wiadomo ważniejszy jest wielostawowiec.

No tak, ale czy ja kiedykolwiek stawiałem cwiczenia izolowane nad wielostawowymi, jesli chodzi o budowe masy? To oczywiste, ze te ostatnie sa bezsprzecznie ważniejsze i tutaj nie ma właściwie dyskusji, jednakze do pelnego rozwoju (przynajmniej od pewnego stopnia zaawansowania) potrzebne beda także cwiczenia izolowane. Na przykład osoby początkujące zapewne zyskaja kilka centymetrow w obwodzie lapy od samego tylko drazka, wiosłowań i wyciskan, jednakze z czasem do dalszego rozwoju potrzebny będzie także atak bezpośredni w postaci wszelakich uginan ze sztanga i wyciskan francuskich.

Kwestia czemu nie dać inverted rows po drazku ?

Glownie z powodu dużych trudności z dowieszaniem obciążenia, a bez stalej progresji cwiczenie to, jak zreszta kazde, duzo traci.

Inverted to przy okazji ćwiczenie złote, można łatwo wyregulować pozycje by atakowac odpowiedni mieśień pod odpowiednim kątem ( choć dla mnie to przesada takie zabawy)

Kazde cwiczenie można tak skonfigurowac, by zatakowac wybrany rejon.

Można zrobić wersje do brzucha, które jest nie jako lekko upośledzonym wiosłowaniem, a można zrobić do klaty co jest odpowiednikiem podciągania do klaty.

No wlasnie, do klatki to już nie wiosłowanie, a podciąganie ciężaru. I jak kazde podciaganie, zaatakuje glownie tylni akton barku razem z gora grzbietu.

Nie zrozum mnie zle, nie uwazam inverted row za cwiczenie zle. Po prostu jak w przypadku każdego złotego cwiczenia, tutaj także trzeba znaleźć sposób by moc bezpiecznie, bezkolizyjnie i ciagle dodawac obciazenie. W przysiadach i ciagach to nie problem, ladujemy ciezar na sztange. W pompkach na poreczach i podciaganiach na drazku dowieszamy do pasa. A tutaj?

I kolejna kwestia. Plecy są na tyle specifyczna partią mieśniową, że odpowiedni, ciężki martwiak i drażek przepracują go prawie całego.

Tak, martwy ciag i drazek zalatwia prawie cale plecy. Dodajmy forme wiosłowania i mamy załatwiony caly grzbiet. Teraz pora na atak bezpośredni na grupy mięśniowe, które nie rozwijaja sie w pelni od samych tylko cwiczen wielostawowych i wymagaja bezpośredniego potraktowania – na przyklad szrugsy na gore czworoboka (ewentualnie takze cos na srodek/dol), ściąganie na prostych na najszersze czy wznosy w opadzie na tylni akton barkow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 116
Witaj ponownie Ballomus! Na stronie 15 pomagałeś mi w doborze planu. Jak na razie jestem zadowolony po konsultacjach z Tobą. Jednak chciałbym zapytać co z przedramionami? Nie mam w planie ćwiczeń na tą partię, a zauważyłem,że zaczynają odstawać od reszty...


Plecy + tył barków + biceps
off
Klatka + przód/bok barków + triceps
off
Nogi + brzuch
off
off

Z góry dzięki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Troche odbiegliśmy od dyskusji - starałem się udowodnić że duża liczba powtórzeń na brzuch, przedramie i łydki to troche mit tak naprawde.

A co do reszty się zgadzamy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Szyha

Pasowaloby wiec dodac je do treningu plecow. Wydaje mi sie jednak, ze taki trening trwalby juz naprawde dlugo, dlatego daj tam tylko jedna szybka superserię.

1a. Uginanie nadgarstkow nachwytem 3x15-12
1b. Uginanie nadgarstkow podchwytem 3x15-12
Pomiedzy 1a. i 1b. nie ma przerwy, po skonczeniu 1b. do 30 sekund odpoczynku.



Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2010-11-05 00:53:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 116
A Czy zamiast mógłbym wykonywać jedno ćwiczenie po 3 serie - 2 razy w tygodniu? Chodzi mi o nawijanie ciężarka oburącz na drążek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Mozesz tez tak, ale na razie zostalbym przy opcji raz w tygodniu. Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie, by jednym z czlonow super serii bylo wlasnie nawijanie ciezarka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 116
Ok, więc naniosłem zmiany... Dziś, podczas trenowania tyłu barków odczułem ból przy początkowym unoszeniu hantli wylewająco w opadzie i nie mogę kontynuować tego ćwiczenia;/ Rozgrzałem się dobrze, dołożyłem 1kg na łapę i nie da rady, potem chciałem wrócić do poprzedniego ciężaru z tym samym skutkiem... Przy moim drugim ćwiczeniu (przyciąganie sztangi nachwytem do klatki) nie sprawiło mi żadnych problemów. Co mogę zrobić w takim przypadku? Zrezygnować całkowicie z tego 1 ćwiczenia, czy dać coś w zamian?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Albo katastrofalna technika, albo zla rozgrzewka. No wlasnie, jak wyglada Twoja rozgrzewka?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 116
A czy to możliwe, że mogę mieć jakąś wadę wrodzoną? Czy do rozgrzania barków wystarczą wymachy w przód i w tył, na boki, skłony do lewej i prawej stopy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Czesc jestem nowy chce zaczać chodzić na siłownie . Macie jakies porady ciekawe od czego zaczac itp ???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczyl ktos kiedys w ten sposob??

Następny temat

Alternatywa dla aerobów

WHEY premium