SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] MASA - wersja z roku 2014

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 458241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
A co według Ciebie jest bardzie wartościowe wiosła czy MC?

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
To nie tak. Oba cwiczenia sa wazne, dlatego jesli wykonujemy je na jednym treningu, trzeba tak wszystko rozlozyc, by zadne z nich znaczaco nie ucierpialo. Jednym z rozwiazan, jesli po wykonaniu martwego ciagu bylyby klopoty, jest wioslowanie hantla w podporze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Fajnie, ale nic nowego ;) cześć można znaleźć w Keltonie u Pumy. Cześć w postach Wodyna
Mało właśniej inwencji.

Polecam wąskie pompki na poręczach z łokciami szeroko.
Potężny kick w klate i boczną głowe tricepsu.
Znikoma praca barków i pozostałych głów tricepsu.
Polecam przy problemach z barkami itp.

Niezłe również inverted rows/podciąganie grubaska. Miła odmiana dla wiosłowań.

Kwestie ilość powtórzeń i ilości rodzaju włókien w poszczególnych mięśniach bym odpuścił.
Przedramion i brzucha nie robiłem nigdy. A są moją najlepszą stroną. Robie dość siłowo MC, młotki, drążki, wiosła, poręcze. Dla przedramion, brzucha i prostowników to wystarczy. Ewentualne dokładanie ćwiczeń może powodować trudności z regeneracją.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 46 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1162
Ballomus,

Czy inverted rows mogą zastąpić wiosłowanie hantlą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131166
fajny arcik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Fajnie, ale nic nowego ;) cześć można znaleźć w Keltonie u Pumy. Cześć w postach Wodyna Mało właśniej inwencji.

Owszem, wzorowałem się na niektórych osobach, między innymi na wypowiedziach Pumy czy Apokalipsy, ale także na Hubercie i jego treningach i częściowo na innych osobach, które wymieniłem w zakończeniu. Każdy z wyżej wymienionych Panów ma wielką wiedzę teoretyczną, ale także duże doświadczenie i oczywiście każdy z nich preferuje nieco inne podejście do tego sportu. Czytając ich wypowiedzi sporo się dowiedziałem i ta wiedza zaprocentowała w praktyce.
Oczywiście, nic nowego nie odkryłem – w żadnym wypadku nie taki miał być cel tego artykułu.

Kwestie ilość powtórzeń i ilości rodzaju włókien w poszczególnych mięśniach bym odpuścił.
Przedramion i brzucha nie robiłem nigdy. A są moją najlepszą stroną. Robie dość siłowo MC, młotki, drążki, wiosła, poręcze. Dla przedramion, brzucha i prostowników to wystarczy. Ewentualne dokładanie ćwiczeń może powodować trudności z regeneracją.


Tak, masę mięśni brzucha rzeczywiście można zbudować ćwiczeniami wielostawowymi w stosunkowo niskich zakresach powtórzeń, pozostaje tylko kwestia ich widoczności. Przedramię zapewne też, chociaż zależy to także od pewnych predyspozycji. Ja na przykład od zawsze miałem stosunkowo dużą łydkę, nawet przed zaczęciem przygody z siłownią (dodam, że wcześniej żadnych innych sportów nie uprawiałem, chyba, że surfowanie po Internecie można nazwać sportem).
Kwestia profilu włókien i zakresów powtórzeń oczywiście jest dyskusyjna, jednak nie negowałbym jej tak na starcie - na przykład w większości przypadków zespół łydki ciężko ruszyć bez bezpośredniego bodźca w postaci kilku różnych rodzajów wspięć z dość dużą raczej liczbą powtórzeń.

Ballomus,
Czy inverted rows mogą zastąpić wiosłowanie hantlą?


To zalezy gdzie pierwotnie mialo być to wioslo hantla. Jeśli zaraz po podciąganiu na drążku to zapewne nie – beda duze klopoty z dowieszaniem obciążenia. Można by wstawic inverted row gdzies na koncu, na przyklad jako drugi czlon serii laczonej.

Druga sprawa, jeśli inverted row będzie wykonywany do klatki, to na pewno nie będzie dobrym zamiennikiem dla wiosłowań.



Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2010-10-28 21:10:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 46 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1162
Dzięki za odp.

Co lepiej działa na prostowniki - klasyczna forma MC czy jego odmiana na prostych nogach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Oczywiscie klasyczna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 919 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18478
Witam. Ballomus przeczytałem artykuł i dowiedzialem sie pare nowych rzeczy. Mam pytanie odnośnie planu ułożonego według tego postu.

Plan byłby taki:

Plecy + tył barku
Klatka + przód/bok barku
off
Nogi
Triceps/biceps + brzuch
off
off

Pon. (plecy + tył barków)

Podciąganie na drążku szeroko nachwytem 5x8
Wiosłowanie sztangą nachwytem 4x10-8
Szrugsy 3x15/12-10

Podciąganie hantli wzdłuż tułowia 4x10-8
Wznos boczny w opadzie tułowia 3x15-12

Wt. (Klatka + przód/bok barku)

pompki na poręczach z obciażeniem 5x8-6
Wyciskanie sztangi skos dodatni 4x8-6
Wyciskanie hantli ławka pozioma 4x10-8

Wyciskanie sztangi sprzed klatki 4x10-8
wycisk zamaszysty 4x10-8

Czw. (nogi)

przysiady tylne 5x8-6
martwy ciąg 5x8-6
żuraw 4x10-8
wspiecia stojac 4 serie

Pt. (triceps + biceps + brzuch)

Czachołamacze 3x10-8
wyciskanie hantla zza głowy 3x10-8
Prostowanie przedramion na wyciągu 2x12-10

uginanie ze sztanga podchwytem 4x10-8
Uginanie z hantlami chwytem neutralnym 4x15/12-10
uginanie o kolano 2x10-12

brzuch

Jak wyglada ten plan Twoim zdaniem?? prosze o ewentualne wskazowki co poprawic/przestawic. Moje dane w profilu

Zmieniony przez - KryszkaVS w dniu 2010-10-30 11:05:01

Co Cię nie zabije to Cię dwa razy wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
KryszkaVS

Ja chetnie odpowiem, ale prosilbym Cie, zebys stworzyl nowy temat i wypelnil ankiete naszego dzialu.

Panowie, to nie temat do poprawy planow.
Niestety, ale jak kilka osob wrzuci swoj plan, to sie potem straszny smietnik robi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczyl ktos kiedys w ten sposob??

Następny temat

Alternatywa dla aerobów

WHEY premium