SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - 1001 drobiazgów

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97454

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Padme
Irea
Hej, czy zna ktoś zna jakąś fajna aplikację do notowania treningów na Windows Phone'a?


generalnie to ciężko o fajne aplikacje na WP bo to wymierający system.
chyba warto przejrzeć jakieś ratingi na niezależnym blogu dla platformy, np to w w miarę nowe: http://www.windowscentral.com/best-fitness-apps-windows-10 + komentarze pod spodem, bo ludzie zawsze zweryfikują
lub poszukać samemu w sklepie WP pod hasłem 'workout' chociażby, sugerując się ilością gwiazdek, ile otrzymała dana appka...

Już szukałam w sklepie, zainstalowałam chyba z 20 potencjalnie "dobrych" aplikacji ale żadna się nie sprawdziła, nawet to co polecali na internecie to albo nie wyszukiwało mi albo coś było z tym nie tak :/ wczoraj doszłam do wniosku że wykorzystam po prostu OneNote do notowania i tyle - nie będę już kombinować

Dzięki za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No rozumiem,ze do chleba dodajesz wody etc? Sody...czu drozdzy chleb wyrasta wiec wagowo może się różnić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Milka91
Krótko mówiąc zsumowałam btw i kcal i gramaturę wszystkich produktów, których użyłam, potem wyliczyłam btw na 100g surowej masy ciasta, a jak już się upiekło to zważyłam i obliczyłam z proporcji ile gram upieczonego chleba zawiera tyle samo btw co 100g surowej masy. Potem to co wyszło jeszcze raz przeliczyłam wg proporcji na 100g upieczonego chleba. Nie wiem, czy jasno opisałam...


BWT przed upieczeniem i po upieczeniu będą mniej więcej takie same - tylko masa całego chleba się zmieni po obróbce cieplnej.

zatem:

M1 to cały chleb po upieczeniu (w gramach) - A1 określone BWT całego chleba
M2 kawałek tego chleba odkrojony (w gramach) - X BWT odkrojonego kawałka chleba które chcesz poznać

M1 razy X = M2 razy A1
X = (M2 razy A1) podzielić M1






Zmieniony przez - nightingal w dniu 2016-11-25 08:52:57
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Racja racja. Jak się chce warzyć to trzeba obliczyć :) Ja sobie wizualnie sprawdzam ile kromek z danego chleba mi wyjdzie, np. 16 i makro dzielę na tyle porcji. Oczywiście jedna kromka będzie minimalnie większa od drugiej ale całość się zgadza. Taka wersja dla leniwych :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
paula.cw
Racja racja. Jak się chce warzyć to trzeba obliczyć :) Ja sobie wizualnie sprawdzam ile kromek z danego chleba mi wyjdzie, np. 16 i makro dzielę na tyle porcji. Oczywiście jedna kromka będzie minimalnie większa od drugiej ale całość się zgadza. Taka wersja dla leniwych :P



ale też bardzo dobra - jakbym liczył to bym też tak robił a nie bawił się w liczenie do dwóch miejsc po przecinku


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2016-11-25 12:13:08
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No dokladnie Paula tym bardziej,ze bilans całego dnia, tygodnia na się zgadzać. Wiec jak jedna kromeczka będzie miała 16g a druga 22gto w bilansie tygodnia nic nie zmieni :) raz zjesz mnie raz więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 270 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3864
nightingal
Milka91
Krótko mówiąc zsumowałam btw i kcal i gramaturę wszystkich produktów, których użyłam, potem wyliczyłam btw na 100g surowej masy ciasta, a jak już się upiekło to zważyłam i obliczyłam z proporcji ile gram upieczonego chleba zawiera tyle samo btw co 100g surowej masy. Potem to co wyszło jeszcze raz przeliczyłam wg proporcji na 100g upieczonego chleba. Nie wiem, czy jasno opisałam...


BWT przed upieczeniem i po upieczeniu będą mniej więcej takie same - tylko masa całego chleba się zmieni po obróbce cieplnej.

zatem:

M1 to cały chleb po upieczeniu (w gramach) - A1 określone BWT całego chleba
M2 kawałek tego chleba odkrojony (w gramach) - X BWT odkrojonego kawałka chleba które chcesz poznać

M1 razy X = M2 razy A1
X = (M2 razy A1) podzielić M1








Zmieniony przez - nightingal w dniu 2016-11-25 08:52:57

Dzięki:) Matko... ale ja jestem bystra. To na co ja liczyłam najpierw btw 100g surowej masy i potem przeliczałam to na gramaturę upieczonego chleba? Ktoś taki sposób podał na forum i się zasugerowałam niepotrzebnie. Mój chleb jest jeszcze w dopracowywaniu, więc lubi się pokruszyć i rozwalić, więc muszę zważyć.

Mam drugie pytanie - mięso podsmażam na łyżeczce oleju rzepakowego, potem zalewam wodą i duszę. Na końcu zjadam samo mięso bez tego sosu, który powstał w duszeniu. Czy w tym wypadku mam wliczać tą łyżeczkę oleju czyli jakieś 5g?

Zmieniony przez - Milka91 w dniu 2016-11-25 22:59:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No trochę to mięso wchłonie..ja robię podobnie i wliczam. Mimo wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 59
Czesc.
Mam pytanie jesli chodzi o kalorie i trening. Zakladajac, ze dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynosi u mnie 2000 kcal to czy w dni treningowe mam podnosic liczbe spozytych kalorii? Slyszalam juz rozne zdania, dlatego nie mam pewnosci. I jesli mialabym podnosic kalorie to o ile mniej wiecej za godzine treningu silowego? (:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
To zależy co jest Twoim celem w kształtowaniu sylwetki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fitnessowa sylwetka a zaburzenia miesiączkowania - część 3

Następny temat

Które hantle kupić?

WHEY premium