SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - 1001 drobiazgów

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 12 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1643
Zylaste dlonie. Wiadomo ze po treningu wychodza ale moje dlonie wygladaja zawsze jak po treningu, w rodzinie nikt tak nie ma. Czy to moze byc efekt wieloletnich treningow ? I czy mozna z tym cos zrobic? Bo czasami az wstyd ... skuieneczka, szpileczki i dlonie jak od sztangi ( nie mam odciskow, tylko zyly ,grube "pofalowane " ) ... Czy zostaja mi tylko zabiegi medycyny estetycznej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Raczej trening ma tu marginalne znaczenie. Taka Twoja uroda i tyle.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Zaczynam chodzić na siłownię planuję robić trening rozpoczynając od 10 minut orbitreka 5 minut szybkiego biegu, następnie trening siłowy i jakieś około 25 minut biegu ze średnią intensywnością. Czy jeśli zależy mi na paleniu fatu powinnam zmniejszyć ilość spożywanch kalorii a jeśli tak to o ile by móc zdrowo i trwale spalać tkankę tłuszczową przy takim treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Na podstawie zerowych informacji o kimś nie ma nawet szansy sugerować o ile wypadałoby obciąć kalorie. Załóż swój temat, wypełnij ankietę działu - to coś spróbujemy poradzić.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 35027
Witam!
Mam pytanie - czy są tu osoby które wiedzą czy istnieją i jesli tak to jakie - sposoby na radzenie sobie z wzdeciami, gazami, takim nie przyjemnym uczuciem w brzuchu itd. (chodzi o proces wychodzenia z np. Anoreksji, w sensie gdy ktos je malo i chce zacząć jesc normalnie ale wlasnie takie nieprzyjemne skutki przeszkadzają) nie wiem moze macie domowe sposoby? Albo cos z apteki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 806
Używam aplikacji do liczenia kalorii fitatu, z tego co zauważyłam jem niemal codziennie za dużo białek. Jak to może wpływać na ciało?
Dodam, że tłuszcze zazwyczaj jem w dobrych ilościach, a węglowodanów zwykle sporo mniej od zakresu pokazywanego przez aplikację.


Zmieniony przez - 7koko7 w dniu 2016-09-15 13:05:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Za dużo w porównaniu od tego co przeliczyła Ci aplikacja? Wszystkie tego typu aplikacje po wprowadzeniu danych obliczają jakiś podział makroskładników ale jest to tylko propozycja. Wydaje mi się z doświadczenia, że proporcje które są podawane są zgodne z zaleceniami IŻŻ. To zazwyczaj 50-60% węglowodany a tylko 15% białka. Nowoczesne zalecenia podają dużo większe spożycie białka jako właściwe.
Pytanie więc ile tego białka spożywasz (ważna jest też Twoja waga).
Gdyby ta ilość była rzeczywiście za duża (ale mowa tu o ilościach ponad 4 gr/kg) mogą pojawić się problemy zdrowotne, których nie będę opisywać bo nie sądzę, żebyś tyle jadła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 806
Mam 170cm wzrostu, waga 55, dużo ćwiczę, z tego co spojrzałam teraz w aplikację to często moje spożycie białka waha się w granicach 120 nawet się zdarza do 160. Powinnam próbować to ograniczać? Nie chcę się otłuścić ani mieć jakić problemów ze zdrowiem.


Zmieniony przez - 7koko7 w dniu 2016-09-15 13:27:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
160 to dużo, ale to jeszcze nie jest taki poziom o którym wspominałam. Organizm radzi sobie z nadmiarem białka jeśli nie jest to dużo za dużo. Przytyć nie przytyjesz od samego nadmiaru białka o ile mieścisz się w założonej kaloryczności. Jednak nadmiar białka nie będzie wykorzystywany przez organizm więc lepiej trzymać się założeń a zjeść coś z czego organizm bardziej skorzysta czyli węglowodany które przez to ograniczasz. Poza kaloriami i makro dostarczasz w ten sposób organizmowi również witaminy, minerały i mikroelementy których potrzebuje. Dieta powinna być po prostu zbilansowana :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 806
okej dziękuję, postaram się ograniczyć :) to powinnam próbować się zamykać mniej więcej w ilu g białka?

mam jeszcze pytanie odnośnie nabiału, jem go też dość sporo, mleko, twaróg, serki wiejskie, jogurt naturalny czy kefir, ser mozarella, żólty, ricotta, pleśniowy. Mam go zazwyczaj minimum w 2 posilkach dziennie po ok. 200g(tu mowa o pierwszych 5- sera tyle na raz nie jem, tylko np plasterek) . Czy moze to też źle wpłynąć na sylwetkę i wzrost poziomu tkanki tłuszczowej czy to jest nie jest tak dużo?
I jeśli już ten nabiał jem to lepiej odtłuszczone czy półtłuste?



Zmieniony przez - 7koko7 w dniu 2016-09-15 14:23:15

Zmieniony przez - 7koko7 w dniu 2016-09-15 14:24:15

Zmieniony przez - 7koko7 w dniu 2016-09-15 14:26:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fitnessowa sylwetka a zaburzenia miesiączkowania - część 3

Następny temat

Które hantle kupić?

WHEY premium