SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - 1001 drobiazgów

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
co to są ćwiczenia izometryczne? Kurcze, boje sie ze przestane miec efekty na 1700 przy braku ruchu :(


Zmieniony przez - marandile w dniu 2015-10-30 08:29:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Spinasz mięśnie na określony czas bez wykonywania ruchów. Takie sesje dodatkowo uczą czucia pracy mięśni i ich świadomego napinania. Obcinanie kalorii się często kończy zwolnieniem metabolizmu i i tak nie będzie efektów. Lepiej pomyśleć jak zapewnić tą aktywność uwzględniając Twoje ograniczenia zdrowotne i nic nie kombinować z bardzo niskimi kaloriami.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
Aha, dobra, rozumiem, w takim razie zostaje na 1700 :) A jak wykonywać takie izometryczne, tzn. jak długo spinać mięśnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
w necie masz tego na pęczki - wybierz coś sobie:

https://www.sfd.pl/Trening_izometryczny_bez_sprzętu_POLECAM!-t283427.html

http://www.womenshealth.pl/fitness/Cwiczenia-na-silne-miesnie-trening-izometryczny-dla-kobiet,5165,1

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/zajecia-i-treningi/cwiczenia-izometryczne-trening-wzmacniajace-miesnie-przykladowe-_42322.html?page=1&

itd. itd.

Co do długości spięcia - to można eksperymentować. W przypadku małych mięśni będą to krótsze spięcia, w przypadku mięśni posturalnych odpowiednio dłuższe. Sama zobaczysz zresztą.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
Ok, dziękuje bardzo <3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
pomyśl o tym basenie. Na pewno nie obciąży stawów a będzie fajną formą aktywności.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
Nieee, nigdy nie lubiłam pływać :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2524
Mam bardzo ważne dla mnie pytanie, może któraś z was będzie umiała na nie odpowiedzieć, a co za tym idzie pomóc mi. Ostatnio szczypały i bolały mnie trochę oczy, poszłam do internisty aby przepisał mi jakieś krople, ale ten skierował mnie do okulisty. Jakie było moje zdziwienie kiedy zasugerował on, że i w jednym i drugim oku mogę mieć... jaskrę. Badania za badaniami, wywiad i po prostu wyszło, że jestem w grupie ryzyka. Niskie ciśnienie, dużo stresu, zimne stopy i ręce. W dzień kiedy miałam najważniejsze badania na (nie)szczęście ciśnienie akurat (w porównaniu do poprzednich badań) było w normie, a i reszta okay. Tylko, że ja właśnie chce wrócić na crossfit i tu moje pytanie czy mogę, pytałam lekarza, a on powiedział, że póki te badania wyszły dobrze (kolejne za miesiąc) to mam żyć jak żyłam. Nie wyobrażam sobie do końca życia tylko chodzić na spacery.
P.S. Nie mam żadnej innej wady.


Zmieniony przez - SekretnyWachlarz w dniu 2015-11-04 12:24:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
A to już niestety Twoja decyzja co zrobisz z tym miesiącem do kolejnego badania. Raczej nie szukaj tu klepania po plecach i tekstów w stylu rób dalej swoje bo nic się nie stanie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2524
nightingal
A to już niestety Twoja decyzja co zrobisz z tym miesiącem do kolejnego badania. Raczej nie szukaj tu klepania po plecach i tekstów w stylu rób dalej swoje bo nic się nie stanie.


To badanie to będzie tylko już ciśnienie w oczach, nic więcej, bo inne ważne badania jak np. pole widzenia wyszły dobrze. Jeżeli ciśnienie będzie za wysokie to krople na obniżenie i tyle. Tylko pytanie, co dalej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fitnessowa sylwetka a zaburzenia miesiączkowania - część 3

Następny temat

Które hantle kupić?

WHEY premium