SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pyza/blog/__Nie_Ma_Że_Boli__

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46623

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Witam

-----Podsumowanie 4,5 miecha pizgania złomem---------------

spis treści

1. wstęp
2. podsumowanie treningów
3. dieta
4. suplementacja
5. wymiary
6. fotki
7. podsumowanie główne

----------------------------------------------------------------------------

1. Wstęp- czyli parę słów na początek

W wakacje udało się zarobić trochę floty i postanowiłem że zakończę ćwiczenia treningiem domatora i zabiorę się troszkę poważniej za ten sport.
Udało się zrobić jakaś tam ławeczkę podstawową, potem za ciężko zarobioną flote powoli zakupiłem hantle, gryf długi i jakieś 120kg obciażenia. Jak widać sprzętu mam minimum z minimum . Po zgromadzeniu sprzęt postanowiłem ruszyć serią treningów Michaila " Robimy formę na lato" Ćwiczyłem ćwiczyłem ćwiczyłem szło w miarę a tu nagle kontuzja na 2 tygodnie przed końcem III cyklu. I zapowiada się trochę dłuższy powrót do pełen sprawności. W sumie nie ma czego podsumować bo efekty są krótko mówiąc

-------------------------------------------------------------------------
2. Podsumowanie treningów- odczucia

Zawarte było 3 plany treningowe ACT, Dzielony split ( każda grupa 2xtyg) i na koniec również split.
Szczegóły całego okresu treningowe są zawarte w tym arcie
https://www.sfd.pl/ROBIMY_FORMĘ_NA_LATO_2006_-_GRUPA_I-t246764.html

ACT cykl I - Moim zdaniem jest to bardzo dobra opcja dla początkujących. Spokojnie powoli za adoptowuje całe ciało do ciężki treningów i buduje solidne podstawy. W moim przypadku głównie i znacząco poprawiła się wytrzymałości po tym treningu. Na początku było ciężko, ale z treningu na trening było coraz lepiej. Siłowo siła skoczyła po ACT ( maksy): płaska z 80kg na 90kg, Przysiad z 80kg na 120kg , martwy z 130kg na 150kg jakis tam progres jest
Po ACT nadszedł czas na splita ( każda partia mięśniowa ćwiczona był 2xtyg)

Split cykl II - Nadszedł czasz na splita każda partia ćwiczona 2xtyg. Trening naprawdę dobry i bardzo fajnie się nim ćwiczyło, można było już zaobserwować jakieś tam efekety w wyglądzie i sile. Bardzo pod pasowało mi połaczenie grup mięśniowych. Szczególnie połączenie treningu nóg, grzbietu, bicepsa (dzień II) dawało ostro popalić po treningu cały mokry, i totalny brak sił o to chodzi !!! Z jakimś tam osiągnięć mogę się pochwalić tym że wiosłowałem końcem sztangi z 70kg w seri i martwym w serii 100kg. Maksów już nie mierzyłem po tym planie.

Split cykl III - Plan super. Połączenie grup mięśniowych również super. Szczególnie przypadło mi do gusty robienie klaty hantlami, ss na bica trica i trening nóg. Strasznie brakowało martwego ciągu w tym planie jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Fajny układ dni treningowych pozwalał na dobre zregenerowanie się poszczególnych mięśni z treningu na trening. Po każdym treningu czułem dobrą pompe. Szczególnie po treningu ss bic/tric wtedy w łapie podchodziło pod 43cm fajny widok heh na klacie również po treningu była super pompa. Trening nóg dawał popalić ostro i to bardzo. Trening pleców był dobry ( był by super gdyby był mc), ale to było by już przesadzone. Strasznie spodobało mi się wiosło hantlą. Barki też po treningu nabierały dobrego wyglądu. Niestety musiałem przerwać cykl III z powodu kontuzji która mnie dopadła na 2 tygodnie przed końcem

-------------------------------------------------------------------------
3. Dieta - a wsumie jej brak

Diety nie było. Starałem się jeść 5-6 razy dziennie wartościowe posiłki i stosować się do rad Jacka.R. Unikałem ogólnie jedzenia jakiegoś syfu. Zawsze po treningu zjadałem 100g ryżu i do tego jakieś 120g pangi, tuny. Niestety finanse ograniczały mnie i po cześci leń do porządnej dietki.

------------------------------------------------------------------------------------
4. Suplementacja
Brak

------------------------------------------------------------------------------------
5. Wymiary- czyli nałogowe latanie z centymetrem heh

Podam wymiary przed ACT na 1 stronie są podane po ACT (odkopałem notatki) i oczywiście teraźniejsze dziś rano na sucho mierzone.

4,5 miecha ćwiczenia

przed ACT / w połowie III cyklu

Barki- 127cm / 131cm
Klata- 110cm / 116-7cm
Bic- 37cm / 40cm
przedramie 30cm / 32cm
pas 93cm / 88cm
uda 70cm / 68cm
łydka 43cm / 44,5cm

Jak widać z suchy liczba mało poszło. Tylko przed ACT był spoooro większy poziom BF teraz jest znacznie niższy. Jaki to nie wiem bo nie umiem tego dobrze zmierzyć heh. Wizualnie jest znacząca poprawa przed a po.

-----------------------------------------------------------------------------------
6. Fotki- czyli to na co czekają wszyscy

1. tył




2. najszerszy




3. fotka z ostatanich dni już dawana ostatnio ( teraz wygląda to identycznie




4. tył na pompie robiona na ostatnim treningu




5. taki bonus





---------------------------------------------------------------------------------

7. Podsumowanie całokształtu w/w okresu treningów.

Jestem zadowolony z tego jaki progres uczyniłem w sile jak i wyglądzie. I mogę z czystym sumieniem polecić treningi robimy formę na lato. Bardzo dobrze się nimi ćwiczy. Brak jakiejkolwiek monotonni i znudzenia.

Chciałbym podziękować Jacek.R , Michail za konsultacje i pomoc. Podczas tego okresu treningów.

Niestety dopadła mnie kontuzja i musiałem przerwać treningi, ale nie podaje się i jak ramie dojdzie do 110% sprawności to znowu ruszam pełną parą.


Pozdrawiam tych którzy wpadali do tego bloga i czytali i tych co od czasu do czasu coś napisali i przerywali mój monolog.


Można teraz jechać




Zmieniony przez - pyzaaaa w dniu 2007-12-08 22:42:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Jest za***iscie.

Masz geny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
dzięki

a co do gena to raczej ja mam ale jego brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Ty zaczynales od takich gabarytow co maja niektorzy po roku cwiczen... Wszystko eleganckie, sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 682 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18321
Właśnie, geny to ty masz na pewno i nie pierdziel !
Do wakacji jeszcze sporo czasu wiec jeszcze trochę pojedziesz,blog prowadzony dobrze tylko brakowało tej dietki . Ogólnie wszystko poszło na + tylko jak tam waga ?

Zmieniony przez - Konr4d w dniu 2007-12-09 12:31:26

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
dzięki
waga coś w okolicach 95kg pewnie zresztą ona nie jest moim wyznacznikiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
pyzaaa co ci tak obwod uda spadl? Ze z pasa to rozumiem, ale ze tak mocno udo polecialo? Generalnie ladne przyrosty w gornej czesci ciala Mam nadzieje, ze bedzie kontynuacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
obli- wiem że jest to trochę dziwne, ale przed nogi były potwornie ulane od groma fatu. Dwa duże kloce ( szkoda że nie mam fot) teraz tego fatu jest nieporównywalnie mniej i na reala wygląda to 100% lepiej niż przed. I cieszę się że tak się stało a te dwa centy odrobię spokojnie tylko już nie fatu, ale miecha

Kontynuacja będzie. Jeszcze pewnie tydzień/dwa pauzy niech się ręka odbuduje potem lekkie treningi, żeby łapa się oswoiła z ciężarem. I potem ogień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Rozumiem, wlasnie wlasnie, twoich nog nigdzie nie widzialam, nastepnym razem prosze kolanka odslonic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1953 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28926
masz dobre lapy
co za glosniki w tych kolumnach siedza?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PROPOZYCJA NA DIETE !!

Następny temat

jak zmierzyc??

WHEY premium