SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pyza/blog/__Nie_Ma_Że_Boli__

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46635

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Niestety w tym tygodniu nie mogłem wykonać żadnego treningu.

Przez cały tydzień trwałą zmiana dachu i dziennie około 15-17 godzin się robiło. Byłem padnięty od 6 rano do nocy. Od jutra idę do pracy pierwszy dzień i na 17 w domu i znowu dach, czyli w nadchodzącym tygodniu też czarno widzę treningi dwie roboty się nagromadziły.


ciężki okres, ale w niedługim czasie myślę że wszystko się unormuje.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
To faktycznie nie ma czego zazdrościć. Pilnuj michę aby mięcha nie spadło za dużo.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Miecho nie leci jak na razie miche jako tako trzymam.

Jestem po pierwszym dniu w nowej pierwszej pracy, jak na razie wydaje się być ok zobaczymy później
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 481 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3671
Ja też qr.. nie ma zbytnio czasu na trening bo prawko robie i ciągle jazdy i jazdy no i z żarciem kiepsko bo nie ma kiedy zjeść - albo żarcie podczas godzin jazdy i strata czasu albo skupienie się na jeździe - niestety coś za coś...

Pozdro Byku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
właśnie wróciłem z dwudniowego szkolenia obecnie zero czasu. Taki stan potrawa jeszcze trochę za nim to wszystko się unormuje, ale jak już się poukłada to ruszam na nowo pełną moca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Witam

--------------Trening dla przyjemności------------------

Klatka

1. Wyciskanie płasko

1s 20p=20kg
2s 12p=50kg
3s 10p=60kg
4s 10p=70kg
5s 6p=76kg

2. Wyciskanie skos dół (hantle)

1s 10p=22kg
2s 7p=28kg

3. Rozpiętki skos góra

1s 15p=12kg
2s 12p=14kg
3s 10p=18kg

Biceps

4. Uginanie sztangi stojąc

1s 20p=20kg
2s 12p=30kg
3s 8p=36kg

---------------------------------------------------
Notatka
Po 3 tygodniach przerwy powracam

Na razie stopniowo będę wchodził na obroty i treningi będą lajtowe. W tym tygodniu i następnym będę ćwiczył bez większego planu typowo rekurencyjnie. Treningi będą opierały się głównie na podstawowych ćwiczeniach. Następnie będę musiał wszystko ładnie po układać i sprecyzować bardziej cele. Mam małe plany długo falowe tylko teraz muszę je na spokojnie poukładać i przemyśleć , ale o tym później


konkrety......

1. Wyciskanie na płaskiej

Dziś trening widać lajt. Mimo to po takiej przerwie klata została konkretnie spompowana. W sumie to co bym na klatę nie zrobił po tak długiej przerwie to zadziałało by na nią konkretnie.

2. Wyciskanie skos dół (hantle)

Po płaskiej jakoś dziwnie mi się wyciskało stąd też tylko dwie serie. Jakiś dziwny ruch mi się wydawał i ciężko było mi się przyzwyczaić.

3. Rozpiętki skos góra

Rozpiętki dziś na koniec klaty dały ognia do mięśnia i dopompowały go konkretnie.



4. Uginanie sztangi stojąc

Zrobiłem w sumie bo miałem kaprys żeby bica podpompować trochę


Jutro mam mecz w firmie późno wrócę, więc szanse na trening znikome. W tym tygodniu zrobię jeszcze dwa treningi w piątek i sobotę.


pozdrawiam i zapraszam do śledzenia moich zmagań na nowo

Zmieniony przez - pyzaaaa w dniu 2008-06-24 23:15:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Witam

--------------Trening dla przyjemności------------------

Plecy

1. Wiosłowanie sztangą

20p=50kg
12p=60kg
10p=80kg
8p=80kg
6p=90kg

2. Martwy ciąg

12p=90kg
10p=100kg
8p=110kg
6p=120kg

3. Przenoszenie sztangielki w leżeniu na ławce

12p=15kg
8p=22kg

Triceps

4. Wjazdy

12p ( bez obciążenia)
10p ( bez obciążenia)
8p ( bez obciążenia)

5. Francuskie wyciskanie sztangi w leżeniu

15p=20kg
12p=30kg
8p=40kg
10p=40kg ( wyciskanie sztangi leżąc wąski chwyt)

6. Uginanie sztangielką za głowy

12p=10kg
8p=12kg

------------------------------------------------------------------
Notatka

Trening prawie ogień
Po całym dniu pracy, myślałem ze gorzej będzie się ćwiczyć a tutaj miłe zaskoczenie. Wszystko powolutku zaczyna się prostować.

konkrety.........

1. Wiosłowanie sztangą- po solidnej rozgrzewce chwyciłem mocno 50kg sztangę i zacząłem wiosłować. Czułem że aż dym idzie z uszu tyle było mocy Potem założyłem na gryf 60kg. Pekło jak bym kijem od miotły machał. Ruch powolny kontrolowany pełna kontrola nad ciężarem. 3 seria i 70kg na gryfie poszło bez oporów, myślę sobie co jest Założyłem 80kg i zaczynam skończyłem na 8 poprawnie technicznych ruchach. Czułem już bardzo mocno najszersze, ale coś mi mówiło żeby zrobić jeszcze jedną serie i dać ognia. Założyłem 90kg i jazda 6 powtórzeń 4 poprawnie technicznie 2 już mniej była mniejsza kontrola nad ciężarem, ale bez tragedii. W tym ćwiczeniu dziś była konkretna moc.
Myślę że w wiosłowaniu w niedalekiej ciężary rzędu +100kg nie będą mi obce

2. Martwy ciąg- jak zwykle zabrakło mi obciążenia 120p poszło nie było za lekkie, ale bez tragedii do spawania daleko . Po wakacjach ruszam ostro z martwym dziś tylko tak rekreacyjnie. Plecki spompowane były konkretnie i prostowniki było ładnie czuć.

3. Przenoszenie sztangielki w leżeniu na ławce- zrobiłem sobie dziś przenoszenie jako takie urozmaicenie dwie seryjki na "dobitkę" pleców. Lubię wykonywać to ćwiczenie, przy odpowiednim napięciu i podejściu do tego ćwiczenia fajnie czuć najszersze.

4. Wjazdy- bardzo dobre ćwiczenie na triceps szczególnie na początek. Dobrze rozciąga i przygotowuje mięsień i stawy do dalszej pracy. Jeśli wykonuje się wolno powtórzenia w pełnym napięciu mięśnia z przy akcentowaniem górnej fazy w pełne napięcie to naprawdę potrafi konkretnie spompować trice.

5. Francuskie wyciskanie sztangi w leżeniu- Z racja że dawno nie robiłem tego ćwiczenie a mam nie miłe wspomnienia jak porywałem się na ciężar w tym ćwiczenia to ostatnią serie wykonałem wyciskanie wąskie. I teraz tak będę robił przy francuzie. Po dwóch-trzech seria jak zejdzie ze mnie power i kolejną serię będę musiał wykonać bardziej siłowo to odpuszczę i zrobię w to miejsce wyciskanie w wąskim chwycie. Zawsze jak nie odpuszczałem i dawałem ognia to kończyło się to przeważnie bólem w okolicach łokcia lub nawet 3 tygodniową przerwą jak mocno dałem ognia to kontuzja była poważna. Nie ma co szaleć trzeba kombinować i omijać kontuzje.

6. Uginanie sztangielką za głowy- Na koniec na dobicie triców lekkie uginania na luzie na samo zakończenie treningu.




Jutro zrobię ( jak czas pozwoli) Barki/Biceps zapraszam na wpis


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Super, że wróciłeś do regularnych treningów.

Rozruch jak czytam dobrze a jak dzisiejsze zakwasy?

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Wuchta34 zgadza się narazie rozruch taki, ale dośc mocny pod wzgledem obciażenia objętościowo nrazie za to skromnie. Zakwasy dziś kosmos triceps, prostwniki, najszersze masakra

Obecnie jestem w pracy jak wróce to zrobię barki i biceps a wieczorem mały balet mi sie szykuje, ale nie alkocxholowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema, widze ze sobie dobrze radzisz, ja cwicze od miesiaca, chcialbym zasiegnac twoich porad, napisz na moje gg- 8780878, prosze
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PROPOZYCJA NA DIETE !!

Następny temat

jak zmierzyc??

WHEY premium