Szacuny 0 Napisanych postów 1369 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18766

"Dobry wojownik staje tam, gdzie nie będzie można go pokonać
i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny

...
szkoda że ich teamy są jednak za słabe na Europejskie Puchary z Palermo to śmiać mi się chce by tak roztrwonić przewagę pkt są beznadziejni a trener tak jakby wniosków nie wyciąga . B.Dortmund będzie silniejsza w przyszłym sezonie (ze Smolarkiem czy bez). Mam nadzieje że Borussia skutecznie powalczy o Puchary już z Błaszczykowskim w składzie

Africa have Cameroon , Barcelona have Eto'o ... ;)

Matusiak pierwszy gol... brawo.. szkoda ze dopiero pod koniec sie rozkreca

Jeden klub, jedna miłość, jedna pasja - Fc Barcelona !

Czarni Jasło !

pozdro ;)

...
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, oby ta bramka była dla niego przełomowa.

...
Specjalista
Polscy piłkarze na europejskich boiskach

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker może być zadowolony z występu swoich podopiecznych podczas weekendu - bramki zdobyli Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) oraz Radosław Matusiak (Palermo). Z kolei bramkarz Artur Boruc obronił rzut karny.

Smolarek po raz ósmy zdobył bramkę w Bundeslidze, Matusiak swoją pierwszą w Serie A.

Golami wyróżnili się również byli napastnicy reprezentacji Polski - Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) oraz Marcin Żewłakow (AA Gent).

Jerzemu Dudkowi nie udało się natomiast pożegnać z kibicami Liverpoolu. Polski bramkarz zamierza odejść po zakończeniu sezonu z klubu z Anfield Road. Z powodu kontuzji nie mógł jednak zagrać w kończącym sezon spotkaniu z Charltonem.

Polscy piłkarze na europejskich boiskach:

Włochy

Radosław Matusiak (US Palermo) - 51 minut i bramka w meczu ligowym z Ascoli (2:3)
Kamil Kosowski (Chievo Werona) - nie zagrał w meczu ligowym z Regginą (1:1)

Anglia

Błażej Augustyn (Bolton Wanderers) - poza kadrą w meczu ligowym z Aston Villą (2:2)
Jarosław Fojut (Bolton Wanderers) - poza kadrą w meczu ligowym z Aston Villą (2:2)
Jerzy Dudek (Liverpool FC) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z Charlton (2:2)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z West Ham United (0:1)
Marek Saganowski (FC Southampton) - 87 minut w meczu barażowym o awans do ekstraklasy Derby (1:2)
Bartosz Białkowski (FC Southampton) - 90 minut w meczu barażowym o awans do ekstraklasy Derby (1:2)
Grzegorz Rasiak (FC Southampton) - 3 minuty w meczu barażowym o awans do ekstraklasy Derby (1:2)

Niemcy

Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - 90 minut w meczu ligowym z Alemannią Akwizgran (2:2)
Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:0)
Tomasz Zdebel (VfL Bochum) - 90 minut w meczu ligowym z VfB Stuttgart (2:3)
Dariusz Żuraw (Hannover 96) - na ławce rezerwowych w meczu ligowym z Arminią Bielefeld (1:3)
Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - 90 minut w meczu ligowym z Bayernem Monachium (0:3)
Tomasz Bandrowski (Energie Cottbus) - 90 minut w meczu ligowym z Bayernem Monachium (0:3)
Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - 63 minuty i bramka w meczu ligowym z Hannover 96 (3:1)

Francja

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - rozgrywano finał Pucharu Francji, Auxerre odpadło we wcześniejszej fazie rozgrywek

Portugalia

Przemysław Kaźmierczak (Boavista Porto) - 90 minut w meczu ligowym z Bragą (0:1)
Rafał Grzelak (Boavista Porto) - 18 minut w meczu ligowym z Bragą (0:1)
Bartosz Ślusarski (UD Leiria) - jego klub gra wieczorem mecz ligowy z Associacao Naval

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut i obroniony rzut karny w meczu ligowym z Aberdeen
Maciej Żurawski (Celtic Glasgow) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz ligowy z Aberdeen
Arkadiusz Klimek (Heart of Midlothian) - poza kadrą na mecz ligowy z Hibernian Edynburg (2:0)

Belgia

Marcin Żewłakow (AA Gent) - 45 minut i bramka w meczu ligowym z Germinal Beerschot (1:2)
Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut w meczu ligowym z FC Brussels (6:0)

Holandia

Andrzej Niedzielan (NEC Nijmegen) - nie zagrał w meczu barażowym o udział w Pucharze Intertoto ze Spartą Rotterdam (2:1)

Austria

Radosław Gilewicz (FC Superfund Pasching) - 45 minut w meczu ligowym z Wacker Tirol Innsbruck (3:1)
Jerzy Brzęczek (Wacker Tirol Innsbruck) - 90 minut w meczu ligowym z FC Superfund Pasching (1:3)
Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - nie zagrał w meczu ligowym z Red Bull Salzburg (2:1)
Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - nie zagrał z powodu kontuzji w meczu ligowym ze Sturmem Graz (0:1)
Adam Ledwoń (Sturm Graz) - 90 minut w meczu ligowym z Austrią Wiedeń (1:0)
Grzegorz Szamotulski (Sturm Graz) - nie zagrał w meczu ligowym z Austrią Wiedeń (1:0)
Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut w meczu ligowym z SC Rheindorf Altach (2:0)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - 90 minut w meczu ligowym z Arsenalem Kijów (2:1)
Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - jego klub rozgrywa mecz ligowy z Metalurgiem Donieck w poniedziałek

Grecja

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - nie zagrał w meczu ligowym z Ionikosem (3:5)
Mirosław Sznaucner (Iraklis Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym ze Skodą Xanthi (1:0)
Arkadiusz Malarz (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu ligowym z Iraklisem Saloniki (2:1)
Emmanuel Olisadebe (Skoda Xanthi) - nie zagrał w meczu ligowym z Iraklisem Saloniki (2:1)
Tomasz Wisio (Skoda Xanthi) - nie zagrał w meczu ligowym z Iraklisem Saloniki (2:1)
Marcin Mięciel (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z OFI Kreta (1:0)

Rosja

Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara) - 90 minut w meczu ligowym z Łucz-Energia Władywostok (3:0)
Damian Gorawski (FK Moskwa) - nie zagrał w meczu ligowym ze Spartakiem Nalczyk (0:1)
Mariusz Jop (FK Moskwa) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym ze Spartakiem Nalczyk (0:1)
Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa) - nie wystąpił w meczu ligowym z CSKA Moskwa (1:1)