IFBB wyjątkowo długo zwlekała z opublikowaniem wyników tych zawodów, a teraz wydało się dlaczego: Rumunii nie poradzili sobie z sekretariatem imprezy, toteż otrzymaliśmy wyniki bez rund i punktacji. I wszystko po rumuńsku. Ale najważniejsze są miejsca. I tu informacje są dla nas dobre. Nawet bardzo!

Kulturystyka klasyczna: dwóch Polaków na dwóch pierwszych miejscach w kategorii +175 cm. Wygrał Mariusz Żaba i to jest świetny rezultat, dający mu 7 punktów w Rankingu. Ma więc teraz 23 punkty i awansuje na 3 miejsce, zbliżając się do Jesusa Rodrigueza (27 punktów). Wicemistrzem został Jacek Patorski, ale póki co nie ma go w czołówce Rankingu. Żaba wygrał także overall, ale to już nic w punktacji nie zmienia. Kategorię do 175 cm wygrał Turek Bugra Keskin i on awansuje na 4 miejsce, o 1 punkt za Żabą. Wicemistrzem został Słowak Miroslav Skadra. Ma teraz 19 punktów i awans na 5 miejsce. Jedne zawody a jak dużo zmieniły! Ale to dlatego, że w czołówce panuje duży tłok „punktowy” i różnice są minimalne.

Bikini fitness: w kategorii +172 cm Alicja Pyszka-Bazan na 4 miejscu. Dzięki temu wywalczyła awans do reprezentacji na Arnold Classic Europe. No i pnie się do góry. Wygrała (także overall) niezmordowana i niepokonana Oksana Olejnik. Chyba nic jej nie może już odebrać zwycięstwa w Rankingu.

Fitness plażowe mężczyzn: prawdziwe starcie tytanów w kategorii do 179 cm: Piotr Zieliński, Piotr Majchrowicz i Enrique Gutierrez. Tym razem to on okazał się najlepszy, zarabiając 7 punktów do Rankingu. Ma ich 26. Majchrowicz dostaje 5 punktów, ma więc ich już 32 i wychodzi na 2 miejsce w Rankingu. Zieliński dorzuca 4 punkty i umacnia się na prowadzeniu z 44 punktami. Grzegorz Płaczkowski tym razem na 7 miejscu, bez punktów.

Kategorię +179 cm niespodziewanie wygrywa nasz reprezentant Damian Dombrowski. I zajmuje 2 miejsce w overall, za Gutierrezem. Narodziny gwiazdy światowego formatu?

Wellness fitness: Dagmara Dominiczak wygrywa kategorię open, ale… są tylko cztery zawodniczki. Nie będzie punktów do Rankingu, a szkoda.

Fitness plażowe weteranów: Dariusz Skraba zajmuje 3 miejsce i zdobywa prawo startu na Arnold Classic Europe.

Fitness plażowe juniorów: Mikołaj Tomalski na 2 pozycji, czym otwiera sobie drzwi do reprezentacji na Arnolda.

Pełne wyniki

Komentarze (0)