Ilość wyświetleń tematu: 135958

...
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Gol byłego reprezentanta Polski, Przemysława Kaźmierczaka dał pierwsze zwycięstwo w sezonie Vitorii Setubal. Drużyna polskiego pomocnika dzięki pokonaniu 1:0 zespołu Naval opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

Niedzielny mecz piątej kolejki portugalskiej Ligi Sagres potwierdził, że Vitoria wyjątkowo dobrze radzi sobie na Estadio Jose Bento Pessoa. Kaźmierczak pozyskany latem z FC Porto strzelił bramkę w 27. minucie, a na boisku spędził 90 minut.

Naval ukończyło spotkanie w dziesiątkę wskutek czerwonej kartki dla Carlitosa w 54. minucie.

W pięciu meczach "Kaz" i spółka zdobyli cztery punkty i z ostatniego, 16. miejsca awansowali na 13.

Naval Maio vs Vitoria Setubal 0:1

0:1 27' Kaźmierczak

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Znawca
Ebi Smolarek jest o krok od transferu swoich marzeń. Pozostający bez klubu piłkarz reprezentacji Polski rozpoczął treningi z Hamburgerem SV, liderem niemieckiej Bundesligi.

Jeśli Ebi z dobrej strony pokaże się w czasie treningów i nie przesadzi z żądaniami finansowymi, będzie grał w czołowym zespole ligi niemieckiej. HSV na gwałt potrzebuje napastnika, bo choć jest obecnie na pierwszym miejscu, to z przednią formacją ma duże problemy.

Mogłoby się wydawać, że taki klub jak Hamburger SV nie powinien mieć kłopotów z napastnikami, ale w zespole trenera Bruno Labbadii atak się rozsypał. Peruwiańczyk Jose Paolo Guerrero zerwał więzadła w kolanie i nie zagra przez dziewięć miesięcy. Sprowadzony latem za 10,5 mln euro Marcus Berg, król strzelców Mistrzostw Europy U-21, strzelił jednego gola w pięciu meczach. Ze średnią ocen 4,75 szoruje dno klasyfikacji napastników Bundesligi magazynu "Kicker".

Jego partner z ataku Mladen Petrić spisuje się ciut lepiej. W sześciu meczach zdobył dwie bramki. Ale oprócz niego w kadrze jest tylko dwóch 19-letnich napastników bez żadnego doświadczenia - Turek Tunay Torun i Niemiec Maximilian Beister.

W tej sytuacji sprowadzenie Smolarka, za którego nie trzeba płacić, a który w Bundeslidze sprawdził się w barwach Borussii Dortmund, może uratować HSV. - Chcemy jeszcze jednego piłkarza zdolnego grać na wysokim poziomie. I to od razu. Nie możemy czekać, aż ktoś dojdzie do formy za tydzień czy za miesiąc - powiedział Labbadia. A to oznacza, że Ebi musi być w dobrej dyspozycji, by przekonać do siebie trenera zespołu z Hamburga. W meczach z Irlandią Północną i Słowenią spisał się całkiem dobrze na tle beznadziejnej reprezentacji Polski, więc jest duża szansa.

...
Były reprezentant Polski Emmanuel Olisadebe strzelił swojego dziesiątego gola w sezonie ligi chińskiej.
Nigeryjczyk z polskim paszportem wpisał się na listę strzelców w wygranym 2:0 meczu jego Henan Jianye z Szanghaj Shenhua.

Drużyna Olisadebe jest liderem chińskiej ekstraklasy.

...
Ireneusz Jeleń w 10. kolejce Ligue 1 strzelił swoje pierwsze bramki w sezonie. Polski napastnik zdobył dwie bramki dla swojego zespołu AJ Auxerre w meczu z OSC Lille, które zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2. Był to najbardziej "polski" mecz od lat we francuskiej lidze.
W meczu w Auxerre wystąpiło łącznie trzech polskich obywateli. Wspomniany Jeleń i Dariusz Dudka (do 73. minuty) w składzie gospodarzy oraz Ludovic Obraniak w ekipie przyjezdnej (od 75. minut

Łącznie Polak w 95 spotkaniach Ligue 1 zdobył do tej pory 31 bramek.
...
Będą z niego ludzie.

...
Znawca

...
Grzegorz Rasiak zdobył dwa gole dla FC Reading w meczu 15. kolejki Championship. Polak zaczął i zakończył strzelanie, w wyjazdowym meczu, w którym jego ekipa pokonała Coventry City 3:1.
Rasiak na listę strzelców wpisał się już w 31. sekundzie meczu, kierując piłkę do bramki rywali głową z około pięciu metrów. Po raz drugi nasz zawodnik trafił w 72. minucie spotkania, ustalając wynik pojedynku na 3:1 dla FC Reading.