SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Polacy za granica

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 135928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1675 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10810
Dzisiaj kolejna bramke dolozyl Andrzej Niedzielani co wazne, strzelil waznego gola, bo wyrownal stan meczu na 1-1...

Edit: Gol Mirka Szymkowiaka

Zmieniony przez - pio_87 w dniu 2006-04-02 15:54:26

Z dnia na dzień coraz mocniejszy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
Szymkowiak: Zagranie w stylu Lamparda

Mirosław Szymkowiak strzelił 6. gola w tureckiej ekstraklasie. Jego Trabzonspor wygrał niedzielny mecz z Denizlisporem 3:0. To pierwszy gol Polaka od pięciu spotkań – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

- Czy ostatnio straciłem skuteczność? Teraz mam trochę inne zadania na boisku. Przede wszystkim trener nakazuje mi rozgrywać piłki. Gramy ponoć najnowocześniejszym ustawieniem, podobnym do tego, który w Polsce stosuje Zagłębie Lubin, z jednym napastnikiem i wchodzącymi trzema pomocnikami wyjaśnia Szymkowiak.

- Po ładnej akcji, jaką ćwiczymy na treningu. Po wymianie podań dośrodkowywał Fatih Tekke, a ja uprzedziłem bramkarza i głową skierowałem piłkę do siatki. To było zagranie w stylu Franka Lamparda, na którym się wzoruję – dodał.

- Czy oglądałem mecz z Arabią Saudyjską? No pewnie. I jestem pełen podziwu dla chłopaków, że w tak trudnych warunkach, po zmianie klimatu, zagrali nieźle i wygrali. To naprawdę duża sztuka. Dobrze wypadł Irek Jeleń, który jest bardzo szybki z piłką przy nodze. Oczywiście podobał mi się Łukasz Sosin. Od czasu, kiedy byłem z nim w Wiśle Kraków, zrobił duży postęp – zakończył „Szymek”.


Zmieniony przez - Twilq w dniu 2006-04-03 11:11:34

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
szymkowiak w stylu Lamparda..

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 917 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4247
A to może Lapmard w stylu Szymkowiaka ??

[*] Kazimierz Górski [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
Szymkowiak kreuje trendy w Europie

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219


Bundesliga: Polak przedłużył kontrakt

Drugoligowy niemiecki klub Energie Cottbus przedłużył wygasający po tym sezonie kontrakt z pomocnikiem Tomaszem Bandrowskim do 2010 roku. 21-letni piłkarz w 2003 roku przyszedł do Cottbus z Gwarka Zabrze.

W tym sezonie piłkarz ten rozegrał dotąd w barwach Energie 16 meczów, a w ostatnim czasie jest podstawowym piłkarzem Cottbus.

Rocznik 84' grający regularnie w pierwszym składzie drużyny II bundesligi to dobry prognostyk na przyszłość. Tymbardziej że Energie zajmuje obecnie 3 miejsce w lidze i liczy się w walce o Bundeslige.



Zmieniony przez - Twilq w dniu 2006-04-08 13:14:30

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
może będziemy mieli w przyszłości pożytek z tego zawodnika.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
fajnie
gra w miare przyzwoitym klubie, w pierwszym skladzie, ma dopiero 21 lat...zapowiada sie bardzo obiecujaca

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 917 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4247
Polacy dziś nie zachwycili w I Bundeslidze .Smolarek do 64 minuty tylko a Krzynio jak zawsze ostatnio na ławie

[*] Kazimierz Górski [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
Kolejny gol polskiego króla strzelców

Łukasz Sosin zdobył jedną z bramek dla Apollonu Limassol w wygranym przez ten zespół spotkaniu 23. kolejki cypryjskiej ekstraklasy z AEK Larnaka 3:2 (0:1).


Sosin, który zaliczył bardzo udany debiut w reprezentacji Polski (dwa gole w meczu z Arabią Saudyjską), wpisał się na listę strzelców w 48. minucie, doprowadzając do wyrównania (1:1).

Dla 29-letniego napastnika, dwukrotnego króla strzelców cypryjskiej ligi, było to 24. trafienie w obecnym sezonie i już 84. w historii występów na Wyspie Afrodyty.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Apollon jest liderem ekstraklasy.



Aktywny Rasiak, 16 godzin Frankowskiego!

Piłkarze FC Southampton pokonali na wyjeździe Brighton & Hove Albion 2:0 (1:0) w spotkaniu 42. kolejki angielskiej League Championship. Bardzo dobry mecz w barwach "Świętych" rozegrał Grzegorz Rasiak.


Polski napastnik wprawdzie nie zdobył gola, jednak wielokrotnie niepokoił bramkarza rywali groźnymi strzałami. Po jednym z nich, w 37. minucie, stojący między słupkami bramki Brighton & Hove Wayne Henderson z trudem odbił piłkę, do której dopadł Ricardo Fuller, wyprowadzając "Świętych" na prowadzenie.

Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Richard Chaplow i Southampton wygrał na wyjeździe po raz pierwszy od 12 spotkań. W kadrze "Świętych" na mecz z Brighton & Hove zabrakło Kamila Kosowskiego.

Fatalnej passy wciąż nie może przełamać napastnik Wolverhampton Wanderers, Tomasz Frankowski. Reprezentant Polski nie trafił do siatki już przez ponad 16 godzin! (971 minut). Po raz ostatni trzykrotny król strzelców polskiej ekstraklasy strzelił bramkę... 18 grudnia ubiegłego roku, kiedy występował jeszcze w barwach hiszpańskiego drugoligowca, Elche CF.

Szansą na przerwanie serii było dla Frankowskiego spotkanie z niżej notowanym Coventry City. Niestety, przez 66 minut Polak nie zdołał pokonać bramkarza gości, Martona Fulopa. Najlepszą okazję polski napastnik zmarnował tuż przed przerwą, kiedy to, po zagraniu Paula Ince'a, przegrał pojedynek "sam na sam" z Fulopem. Po zmianie stron, w dogodnej sytuacji, Frankowski niecelnie uderzył głową z kilku metrów.

"Wilki" zremisowały ostatecznie z Coventry 2:2 (2:1) i praktycznie straciły szansę na udział w barażach o awans do Premiership.

Podobnie jak Frankowski, przez 66 minut przebywał w sobotę na boisku Marcin Kuś. Obrońca Queens Park Rangers wyszedł w podstawowym składzie w wyjazdowym meczu z Burnley FC. Kiedy opuszczał plac gry jego zespół bezbramkowo remisował.

Zmieniony przez - Twilq w dniu 2006-04-08 21:51:58

Nie wywołuj Wilka z lasu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pilka Nike Tiempo Legend

Następny temat

hymn ligi mistrzow (gdzie?)

WHEY premium