...
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Fajny debiut

Zmieniony przez - wikt w dniu 2007-08-27 11:00:09

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Szacuny 2 Napisanych postów 7471 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28473
Moim zdaniem przesadzona ta czerwona kartka. Jak pokazuje ten filmik, Ebi najpierw trafia w piłkę, dopiero później w Abidala

EDIT:

Piłkarska Europa: cztery polskie gole

Gole zdobyte przez Marcina Wasilewskiego i Jacka Krzynówka to największe w ten weekend osiągnięcia piłkarzy reprezentacji Polski, którzy niedawno wystąpili w towarzyskim meczu z Rosją. Bramki zdobyli także nie powoływani ostatnio do kadry Grzegorz Rasiak i Artur Wichniarek.
W środowym meczu z Rosjanami w sumie wystąpiło 17 polskich zawodników. Spośród nich w miniony weekend formą strzelecką błysnęli Marcin Wasilewski, który zdobył bramkę dla Anderlechtu Bruksela, oraz Jacek Krzynówek, strzelec gola dla VfL Wolfsburg. Nie popisał się za to Euzebiusz Smolarek, który zadebiutował w Racingu Santander. W meczu z Barceloną wszedł na boisko w 55. minucie, a 12 minut później dostał czerwoną kartkę.

Po weekendzie trener piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker ogłosi kadrę na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw Europy z Portugalią, który rozegrany zostanie 8 września w Lizbonie. Na razie nie wiadomo, w jakim stopniu selekcjoner może liczyć na Radosława Matusiaka, który w piątek podpisał kontrakt z SC Heerenveen. Reprezentacyjnego napastnika nie było nawet na ławce rezerwowych w niedzielnym meczu ligowym z Ajaksem Amsterdam.

Trener będzie mógł za to zwrócić uwagę na dwóch innych napastników, którzy w weekend strzelali bramki. To Grzegorz Rasiak z Southampton i Artur Wichniarek z Arminii Bielefeld. Do gry po kontuzjach powrócili - kapitan reprezentacji Maciej Żurawski, który zagrał cztery minuty w barwach Celticu Glasgow, oraz Łukasz Garguła z PGE GKS Bełchatów, który rozegrał 66 minut w spotkaniu ligowym z Wisłą Kraków.

Tak grali kadrowicze powołani na mecz z Rosją:

bramkarze:

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w wygranym 5:0 meczu ligowym z Hearts
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - na ławce rezerwowych w wygranym 1:0 mecz ligowym z Tottenhamem Hotspur

obrońcy:

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - drużyna nie grała w ten weekend
Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - bramka w ligowym meczu z FC Brussels
Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad) - drużyna nie grała w ten weekend
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - rozgrywki ligi greckiej nie rozpoczęły się
Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu ligowym z Altach
Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - na ławce rezerwowych w wygranym 2:0 ligowym meczu z Tawrią Symferopol
Mariusz Jop (FK Moskwa) - na ławce rezerwowych w wygranym 3:1 meczu ligowym z Chimki
Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - nie było go nawet na ławce rezerwowych w zremisowanym 1:1 meczu z Arsenałem Kijów

pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 88 minut w wygranym 3:0 meczu ligowym z Energie Cottbus
Dariusz Dudka (Wisła Kraków) - 90 minut w zremisowanym 0:0 meczu ligowym z PGE GKS Bełchatów
Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - 71 minut i bramka w zremisowanym meczu ligowym z Schalke 04 Gelsenkirchen
Wojciech Łobodziński (Zagłębie Lubin) - 71 minut w wygranym 3:1 meczu ligowym z Odrą Wodzisław
Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) - 69 minut w zremisowanym 0:0 meczu ligowym z PGE GKS Bełchatów
Maciej Iwański (Zagłębie Lubin) - 90 minut i asysta w wygranym 3:1 meczu ligowym z Odrą Wodzisław
Rafał Murawski (Lech Poznań) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu ligowym z Widzewem Łódź
Euzebiusz Smolarek (Racing Santander) - 12 minut w meczu z Barceloną, czerwona kartka

napastnicy:

Radosław Matusiak (SC Heerenveen) - nie było go nawet na ławce rezerwowych w przegranym 1:4 meczu ligowym z Ajaxem Amsterdam
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 24 minuty w przegranym 0:2 meczu ligowym z Arminią Bielefeld.

Kadrowicze, którzy nie byli na ostatnim zgrupowaniu:

Maciej Żurawski (Celtic Glasgow) - 4 minuty w wygranym 5:0 meczu ligowym z Hearts
Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów) - 66 minut w zremisowanym 0:0 meczu ligowym z Wisłą Kraków

Osiągnięcia innych Polaków:

Grzegorz Rasiak (Southampton) - bramka w wygranym 3:2 meczu ligowym ze Stoke City
Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - bramka w wygranym 2:0 meczu ligowym z Herthą Berlin.

Zmieniony przez - cygan132 w dniu 2007-08-27 12:27:49

HALA MADRID !!!

...
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Mistrz Szkocji, Celtic Glasgow, wystawił na listę transferową kapitana reprezentacji Polski, Macieja Żurawskiego. Oprócz Polaka, na liście transferowej znaleźli się także Kenny Miller i Thomas Gravesen.
Żurawski trafił do Celtiku w lecie 2005 roku z Wisły Kraków. Kosztował dwa miliony funtów. Pierwszy sezon miał bardzo udany, zdobywając 22 gole dla nowego klubu. W drugim, m.in. z powodu kontuzji, był znacznie mniej skuteczny - w 34 występach uzyskał dziesięć bramek. W obecnym sezonie Polakowi nie udało się jeszcze strzelić bramki dla szkockiego klubu.

Sytuacja Polaka jest bardzo trudna, tym bardziej, że w Celtiku konkurencja na pozycji napastnika jest ogromna - bowiem Gordon Strachan dysponuje aż sześcioma snajperami, oprócz Żurawskiego są to: Chris Killen, Scott McDonald, Kenny Miller, Jan Vennegoor of Hesselink i Derek Riordan.

Źródło: onet

...
Czyżby wrócił do Wisełki nasz Magic ?

...
Ja bym oczywiście wolał, żeby wrócił do Lecha.

To, że jest na liście transferowej to jeszcze nie znaczy, że na pewno już teraz odejdzie. Transfery można przeprowadzać tylko do końca sierpnia, czyli w sumie cztery dni zostały.

...
Wiesz ja to bym chciał nawet, żeby do naszej Stali St. Wola ukochanej przeszedł . No fakt, nie musi teraz klubu opuszczać

...
Usunięty przez -Baca- za pkt 4 regulaminu

Africa have Cameroon , Barcelona have Eto'o ... ;)

...
"Śmialiśmy się z czerwonej kartki Ebiego"

- Obaj się śmialiśmy z czerwonej kartki. Sędzia pokazał ją niesłusznie, dlatego Ebi jest spokojny i rozluźniony – powiedział o faulu swojego syna w spotkaniu z Barceloną Włodzimierz Smolarek.- Ja też uważam, że po pierwsze Ebi nie skosił Abidala, a już na pewno nie na czerwoną kartkę. Poza tym w telewizji pokazali, że w momencie starcia sędzia był zasłonięty i nie mógł widzieć dokładnie, co się stało. Ebi mówi, że teraz przynajmniej będzie miał czas na przeprowadzkę z hotelu – dodał.

Jestem tego samego zdania - nie zasłużył na czerwoną kartkę

Zmieniony przez - cygan132 w dniu 2007-08-28 09:02:37

...
Hiszpańskie media o czerwonej kartce Smolarka

"Niezasłużona czerwona kartka dla Smolarka" - komentują hiszpańskie gazety po sensacyjnym remisie Racingu z Barceloną. Polak będzie pauzował jeden mecz, wróci do gry w Santander już po wrześniowych meczach reprezentacji z Portugalią i Finlandią.
Dziennik "As" ocenił, że była to kara niesłuszna, a sędziowie tradycyjnie pomagają Barcelonie. Również "Marca" uznała karę dla Polaka za zbyt surową, twierdząc, że zasłużył raczej na żółtą kartkę.

- Rozmawiałem z Ebim tuż po meczu, był spokojny, bo wszyscy w Santander uważali, że niesprawiedliwie dostał kartkę. Nawet prezes klubu Francisco Pernia powiedział mu, że faulu nie było - opowiada "Gazecie Wyborczej" Włodzimierz Smolarek, ojciec nowego piłkarza Racingu.
Znacznie większym echem niż czerwona kartka dla debiutującego Polaka odbiła się w Hiszpanii fatalna postawa Barcelony, żelaznego faworyta Primera Division. "Wstyd" - tak barceloński "Sport" zatytułował sprawozdanie z meczu. Występująca z Messim, Ronaldinho i Eto'o w ataku Barca oddała pierwszy celny strzał w 43. min!

Proszę bardzo Nawet barcelońskie media nie zostawiają suchej nitki na Barcy.