Polacy za granica

Ilość wyświetleń tematu: 135918

...
Bayern mistrzem Niemiec, powrót Krzynówka

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek piłkarze Bayernu Monachium wywalczyli mistrzostwo Niemiec - uczynili to już po raz 20. w historii.

Stało się tak, bowiem monachijczycy zremisowali na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem 1. FC Kaiserslautern 1:1. Przed długi czas pachniało jednak sensacją, bowiem gospodarze prowadzili od 26. minuty 1:0 po strzale Halila Altintopa. Do wyrównania doprowadził w 68. minucie młody niemiecki obrońca Andreas Ottl.

Podopiecznym Felixa Magatha do zdobycia mistrzostwa Niemiec wystarczył remis na Betzebergu, bowiem w Berlinie Hertha pokonała HSV Hamburg 4:2.

Bayern wywalczył w tym sezonie także Puchar Niemiec i jest to pierwszy taki przypadek w historii, że drużyna obroniła te dwa trofea.

Niesamowity przebieg miała końcówka spotkania w Leverkusen, gdzie miejscowy Bayer podejmował 1. FC Nuernberg. Bawarczycy prowadzili 1:0 po strzale Jawhara Mnariego, ale potem do wyrównania najpierw doprowadził Dimitar Berbatow, a następnie w doliczonym czasie gry ten sam piłkarz wykorzystał rzut karny, dający "aptekarskiej" ekipie prowadzenie 2:1. Chwilę później do wyrównania doprowadził Stefan Kiessling. Warto podkreślić, że całe spotkanie w barwach Bayeru rozegrał polski pomocnik Jacek Krzynówek. To pierwszy mecz reprezentanta Polski w podstawowym składzie Bayeru od 11 marca.

Ostre strzelanie urządzili sobie w Bremie piłkarze Werderu, którzy pokonali aż 6:0 zdegradowane juz 1. FC Koeln. Dwie bramki w tym meczu uzyskał Miroslav Klose, który ma już na koncie 24 bramek w tym sezonie.

W Moenchengladbach tamtejsza Borussia zremisowała z Hannoverem 96 2:2, a całe spotkanie w ekipie gości zagrał Dariusz Żuraw. 90 minut zaliczył także w barwach Borussii Dortmund Euzebiusz Smolarek, a jego ekipa zremisowała 1:1 przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt.

W Bielefeld szansę gry otrzymał Artur Wichniarek, który wszedł na boisko w 72. minucie spotkania Arminii z MSV Duisburg. Goście wygrali 2:0.

...
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
Ostatnio pojechaliśmy lekko po trenerze "Aptekarzy" i odrazu wystawił Krzynówka

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.

...
troche mnie to zaskoczylo, ale nalezy sie jedynie cieszyc z tego..

...
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 451
Mogli jeszcze napisac jak zagral Krzynowek
...
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 830
Szkocja: Remis Celtiku w ostatnim meczu

W ostatniej kolejce szkockiej Premier League Celtic Glasgow na wyjeździe z Aberdeen. W drużynie z gości nie grali Artur Boruc ani Maciej Żurawski, który nie siedział nawet na ławce rezerwowych.

...
szkoda, ze nie grali, ale to bez znaczenia- Celtowie juz na luzie, w rezerwowm skladzie.

...
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
Saganowski i Kuszczak w drugiej lidze, "król" Sosin, Dudek w bramce

Łukasz Sosin zdobył dwie bramki w wygranym 3:1 meczu z Anarthosis Famagusta. Napastnik reprezentacji Polski poprowadził Apollon Limassol do mistrzostwa Cypru, a sam po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł króla strzelców (28 goli).

Z mistrzowskiego tytułu cieszyli się również Michał Żewłakow (Anderlecht Bruksela) oraz Arkadiusz Radomski i Sebastian Mila (Austria Wiedeń).

Żewłakow grał przez 90 minut i zaliczył asystę w wygranym 3:0 meczu z SV Zulte Waregem. Od przyszłego roku polski piłkarz będzie bronił barw greckiego Olympiakosu Pireus.

Całe spotkanie w barwach Liverpoolu FC rozegrał Jerzy Dudek. W ostatniej kolejce jego klub pokonał Portsmouth 3:1 i zajął trzecie miejsce w lidze.

Pełne 90 minut występował również jego rywal w walce o miano pierwszego bramkarza reprezentacji - Tomasz Kuszczak (West Bromwich Albion). Polak puścił dwa strzały, a jego klub zremisował 2:2 z Evertonem. Mimo dobrej postawy Kuszczaka WBA nie zdołało utrzymać się w ekstraklasie.

Trzeci z reprezentacyjnych bramkarzy - Wojciech Kowalewski, grał przez 90 w wygranym 2:0 meczu Spartaka Moskwa z Torpedo Moskwa. Znacznie słabiej zaprezentowali się Damian Gorawski i Mariusz Jop (obaj FK Moskwa). Ten drugi grał całe spotkanie i zawinił przy jednej z bramek w przegranym starciu z Rubinem Kazań (obejrzał też żółtą kartę). Gorawski wszedł na boisko w 56. minucie i nie zachwycił.

W lidze niemieckiej do podstawowego składu Bayeru Leverkusen wrócił Jacek Krzynówek. Grał przez 90 minut, a jego klub zremisował z FC Nuernberg 2:2. Występ zaliczyli również Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund, 77 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Eintrachtem Frankfurt) oraz Dariusz Żuraw (Hannover 96, 90 minut w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Borussią Moenchengladbach).

Drużyna Marka Saganowskiego - Vitoria Guimaraes, uległa przed własną publicznością Amadorze 0:1. Oznacza to, że zespół Polaka żegna się z ekstraklasą. Saganowski grał przez 90 minut. Napastnik reprezentacji Polski zdobył w zakończonym w niedzielę sezonie 12 goli (cały zespół uzyskał 28 bramek).

W barwach Celticu Glasgow w ostatniej kolejce rozgrywek szkockiej ekstraklasy zabrakło Artura Boruca (rezerwa) i Macieja Żurawskiego (poza składem). Żurawski zakończył sezon z 16 bramkami na koncie. Zajął czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji. Królem strzelców został z 32 golami Krys Boyd (Glasgow Rangers).

Bramkarz Hibernianu Zbigniew Małkowski został w 87. minucie wyrzucony z boiska (dwie żółte kartki). Jego zespół przegrał z Klimanrock 1:3. W końcowej tabeli drużyna z Edynburga zajęła czwarte miejsce. Mistrzem kraju został Celtic.

Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor) rozpoczął spotkanie z Ankarasporm na ławce rezerwowych. Rozgrywający reprezentacji Polski pojawił się na boisku w 86. minucie i mógł się cieszyć z wygranej 2:0.

Uznania w oczach trenerów nie znaleźli Sebastian Mila, Marcin Adamski (Rapid Wiedeń), Marcin Żewłakow (Excelsior Mouscron), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) oraz Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków). Pozostali gracze reprezentacji Polski nie wystąpili, ponieważ ich drużyny zakończyły już rozgrywki

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
dobrze by było aby szczególnie Saganowski zmienił klub, bo gra w II lidze portugalskiej nie powinna zadowalać "Sagana". Kuszczak raczej nie odejdzie z WBA, chociaż tez było by to wskazane.

...
Kuszczak by mogł przejsc do klubu w Premiership, radził sobie calkiem niezle wiec mysle ze by sobie poradził, a troche zal widzac Go w 2 lidze

...
Bundesliga: Bramka Wałdocha

Czwarte w tabeli Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało ósmy w zestawieniu VfB Stuttgart 3:2 (0:1), a zwycięską bramkę zdobył w 83. minucie... 35-letni Tomasz Wałdoch, który 10 minut wcześniej zmienił Geralda Asamoah. Był to zaledwie drugi ligowy występ polskiego obrońcy w tym sezonie! Były reprezentant Polski kończy piłkarską karierę, teraz będzie teraz szkolił młodzież w Schalke 04.