z ciekawością przeczytałem artykuły i Wasze wypowiedzi na temat HST. Mam 4 dychy na karku :) i od 3 miesięcy za namową swoich dzieciaków chodzę z nimi na siłownię (lepiej późno niz później) :D Ćwiczę 3 razy w tygodniu (wtorek, czwartek, niedziela) i chciałbym przerzucic się na system hst. Problemem dla mnie są kłopoty ze stawami kolanowymi i kręgosłupem (nie moralnym), dlatego wykombinowałem sobie okrojony program, który poddaję specom pod ocenę:
KLATKA - wyciskanie sztangi ławka pozioma - 1 seria
wyciskanie sztangi ławka skos - 1 seria
PLECY - ściąganie drążka do klatki (maszyna) - 1 seria
podciąganie sztangi łamanej wzdłóż tułowia - 1 seria
BARKI - wyciskanie sztangi sprzed głowy - 1 seria
unoszenie ramion w przód ze sztangą łamaną - 1 seria
BICEPS - uginanie ramion ze sztangą łamaną - 2 serie
TRICEPS - wyciskanie francuskie ze sztangą siedząc - 1 seria
nogi, brzuch robię w tradycyjny sposób.
Wybrałem głównie ćwiczenia ze sztangą, bo brakuje mi małych przeskoków w hantlach (dostepne w siłowni są 7 kg, 11 kg, 15 kg, 19 kg) i to zbyt duzo jak dla mnie. Zrezygnowałem więc z ćwiczeń z hantlami na biceps czy plecy. Jeżeli chodzi o ściaganie drążka to ze względu na duże skoki w nastepnym ciężarku postanowiłem robić progresję co drugi trening. Czekam na komentarze.
KLATKA - wyciskanie sztangi ławka pozioma - 1 seria
wyciskanie sztangi ławka skos - 1 seria
PLECY - ściąganie drążka do klatki (maszyna) - 1 seria
podciąganie sztangi łamanej wzdłóż tułowia - 1 seria
BARKI - wyciskanie sztangi sprzed głowy - 1 seria
unoszenie ramion w przód ze sztangą łamaną - 1 seria
BICEPS - uginanie ramion ze sztangą łamaną - 2 serie
TRICEPS - wyciskanie francuskie ze sztangą siedząc - 1 seria
nogi, brzuch robię w tradycyjny sposób.
Wybrałem głównie ćwiczenia ze sztangą, bo brakuje mi małych przeskoków w hantlach (dostepne w siłowni są 7 kg, 11 kg, 15 kg, 19 kg) i to zbyt duzo jak dla mnie. Zrezygnowałem więc z ćwiczeń z hantlami na biceps czy plecy. Jeżeli chodzi o ściaganie drążka to ze względu na duże skoki w nastepnym ciężarku postanowiłem robić progresję co drugi trening. Czekam na komentarze.
lepiej późno niż później
) Jak mógłbyś mi to jaśniej wytłumaczyć będę wdzięczny, bo chyba jednak nie dam rady np. uginać ramion na ławce skośnej z takimi przeskokami (o 4 kg). Co do pleców, obawiam się, że wiosłowanie może źle wpłynąć na mój kręgosłup, bo obciążenia przy takim ćwiczeniu są duże, chętnie dowiem się też co dałbyś na prostownik i dlaczego proponujesz aż 3 ćwiczenia na plecy, a tylko 1 na klatkę. Dlaczego mam dołączyć ćwiczenia na biceps dopiero od połowy mikrocyklu 10? Obawiam się, że w takim układzie trening w mikrocyklu 15 będzie zbyt małoobciążający, ale to może przyzwyczajenie z "normalnego" trenowania. Na klatkę ułożyłem dwa ćwiczenia, bo robiłem 12 serii jednego dnia ( 3 ćwiczenia x 4 serie) i tak mi teraz to wyszło ( i tak ograniczyłem ilość serii).