...
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Jak narazie to polakom za granicą w tym sezonie widzie się bardzo dobrze
Frankowski i Niedzielan maja juz po 4 bramki Smolarek 8 (może po dzisiajszym meczu jeszcze będzie więcej ) Żurawski też ma pare goli, niech jak najszybciej wraca do zdrowia

...
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
niech tak pozostanie

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

...
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 131096

...
no przecież Body o tym napisał, po co sie powtarzasz?

Pic na wodę fotomontaż

...
Portugalia: Saganowski znów bohaterem

Vitoria Guimaraes pokonała na wyjeździe swoją imienniczkę z Setubal 1:0 (1:0) w spotkaniu ósmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Portugalii. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marek Saganowski.

Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 36. minucie meczu zapewniając drużynie z Guimaraes drugie zwycięstwo w sezonie. Również pierwsze zwycięstwo - 1:0 z Maritimo Funchal w piątej kolejce - było zasługą byłego gracza Legii Warszawa.

Bramka w spotkaniu z Vitorią Setubal była trzecim trafieniem Saganowskiego w obecnych rozgrywkach.

Po ośmiu kolejkach Vitoria Guimaraes z 7 punktami zajmuje 16. miejsce w tabeli. Prowadzi Sporting Braga (20 pkt.) przed Benfiką Lizbona (16 pkt.).

...
Znawca
brawo "Sagan"
lecz narazie nie widze Saganowskiego jako podstawowego napastnika reprezentacji, przy dobrej obecnie dyspozycji takich napastników jak Niedzielan, Frankowski, Piechna (bo trzeba go brać pod już uwage ) i przy powrocie Żurawskiego nie będzie się łatwo Saganowskiego przebić się do kadry...

Zmieniony przez - bodymaker w dniu 2005-10-24 18:10:41

...
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2102
...::POLACY NA WYSPACH::...

Piłkarze West Bromwich Albion przegrali w niedzielę u siebie z Newcastle United 0:3 (0:1) w meczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. W bramce gospodarzy zagrał Tomasz Kuszczak.

Z powodu kłopotów zdrowotnych (problemy z nerkami) trener WBA Bryan Robson nie mógł skorzystać z Chrisa Kirklanda (w poprzednim sezonie rywalizował o miejsce w bramce Liverpoolu z Jerzym Dudkiem). Od pierwszej minuty zagrał Kuszczak, a na ławce rezerwowych zasiadł ściągnięty z wypożyczenia do trzecioligowego Nottingham Forest Russell Hoult.

Kuszczaka dwukrotnie pokonał Michael Owen, a raz Alan Shearer.

Liverpool pokonał w sobotę West Ham United 2:0, ale w składzie "The Reds" nie było Dudka. W meczowej kadrze Tottenhamu Hotspur zabrakło także innego zawodnika reprezentacji Polski - Grzegorza Rasiaka. "Koguty" w derbowym spotkaniu Londynu zremisowały z Arsenalem 1:1.

W drugiej lidze Southampton wygrał ze Stoke City 2:0. W barwach zwycięzców nie zagrali Kamil Kosowski i Tomasz Hajto.

...
Znawca
czyli ogółem można stwierdzić, że nie najlepiej wiedzie się polakom na wyspach

...
Polacy w Europie: Snajper Smolarek, Małkowski w formie

Euzebiusz Smolarek zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w wygranym przez jego zespół 2:1 meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach. To dziewiąty gol polskiego napastnika w tym sezonie.

Smolarek wpisał się na listę strzelców w 90. minucie, podwyższając wynik na 2:0 dla gospodarzy. Mecz na Westfalenstadion w Dortmundzie obejrzało w sobotę 80 800 widzów.

Smolarek zdobył w tym sezonie już dziewięć bramek i w klasyfikacji strzelców zajmuje trzecie miejsce. Prowadzi Miroslav Klose z Werderu Brema - 11 bramek, przed Halilem Altintopem z Kaiserslautern - 10.

Na ławce rezerwowych Bayeru Leverkusen wyjazdowy mecz z Kaiserslautern rozpoczął Jacek Krzynówek. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Polak pojawił się na boisku w 67. minucie. Cały mecz w barwach Hannoveru 96 rozegrali Dariusz Żuraw oraz mający szansę na grę w reprezentacji Polski Christoph Dabrowski. Jego zespół przegrał na wyjeździe 1:4 z Arminią Bielefeld.

Na boiskach angielskich w ten weekend pojawił się tylko Tomasz Kuszczak. Bramkarz West Bromwich Albion zagrał w przegranym meczu z Newcastle United 0:3 (0:1). Z powodu kłopotów zdrowotnych (problemy z nerkami) trener WBA Bryan Robson nie mógł skorzystać z Chrisa Kirklanda.

Celtic Glasgow po wyjazdowym zwycięstwie z Dundee United 4:2 awansował na pierwsze miejsce w tabeli ligi szkockiej. Bramki Celtiku bronił Artur Boruc, natomiast po raz kolejny w ataku zabrakło kontuzjowanego Macieja Żurawskiego.

Celtic awansował na pierwsze miejsce dzięki niespodziewanej porażce Hearts z Hibernianem 0:2. W bramce Hibernianu bardzo dobrze zaprezentował się Zbigniew Małkowski.

Występujący w Elche Tomasz Frankowski grał do 80. minuty meczu z wiceliderem hiszpańskiej drugiej ligi Recreativo Huelva. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe 0:2.

Do składu Metz po kontuzji powrócił Marcin Żewłakow. Polak grał do 80. minuty w przegranym przez jego zespół 1:2 wyjazdowym meczu z Rennes. Występujący w Anderlechcie Bruksela jego brat bliźniak, Michał, rozegrał cały mecz z Lokeren (2:2).