Tutaj bede (moze bedziemy ) pisac o polskich pilkarzach, ktorzy graja w ligach zagranicznych
Ja zaczne
zrodlo onet.pl

Anglia: Rasiak bohaterem meczu!

Grzegorz Rasiak został bohaterem meczu angielskiej Championship pomiędzy Derby County a Nottingham Forrest. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Polak dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Rasiak w 12. minucie otworzył wynik, gdy wykorzystał dokładne podanie Mortena Bisgaarda i strzałem głową z 9 metrów pokonał golkipera gospodarzy.

Nottingham wyrównał w 36. minucie, zaś w 69. objął prowadzenie. Na 12 minut przed końcem meczu Rasiak popisał się kolejnym celnym strzałem głową. Tym razem Polakowi podawał Chris Makin.

Rasiak wpisał się do sędziowskiego protokołu jeszcze w 55. minucie, kiedy to obejrzał żółtą kartkę.

Polski napastnik zdobył już w tym sezonie 14 bramek w Championschip.

--------------------------------------
Bundesliga: Bramka Smolarka!

Euzebiusz Smolarek wpisał się na listę strzelców w meczu 23. kolejki Bundesligi. Drużyna Polaka. Borussia Dortmund, wysoko pokonała FSV Mainz 3:0.

Polak otworzył wynik spotkania w 28. minucie. Po doskonałej akcji Larsa Rickena z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki.

W 54. minucie na 2:0 podwyższył Jan Koller, zaś 20 minut później wynik ustalił najlepszy na boisku Ricken.
----------------
Rasiakowi niezle idzie zeby tak w kadrze gral...
A Smolarek do odkad przyszedl do BVB to wymiata

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

...
Szacuny 6 Napisanych postów 2379 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23919
coś cisza

Pic na wodę fotomontaż

...
DPA: Czterech Polaków wyróżnionych

To była dobra kolejka na niemieckich boiskach dla polskich piłkarzy. Aż czterech zawodników z naszego kraju, występujących w I i II lidze niemieckiej, znalazło uznanie w oczach dziennikarzy DPA.

Jacek Krzynówek, mimo że jego drużyna przegrała, uznany został za jednego z najlepszych zawodników spotkania HSV - Bayer (1:0).

Na wyróżnienia, ale w 2. Bundeslidze zasłużyli także: Łukasz Szukała (TSV Monachium), Radosław Kałużny (Rot-Weiss Essen) i Andrzej Juskowiak (Erzgebirge Aue).

------

Rasiak: Chcę grać w Premiership

W miniony weekend Grzegorz Rasiak nie zdobył bramki, ale Derby County znów wygrało. Drużyna Polaka pokonała 1:0 Plymouth, a reprezentacyjny napastnik sprawiał sporo kłopotów obrońcom rywali.

- Najlepiej spisywaliśmy się w pierwszej połowie. Dobrze prezentował się cały zespół. Uderzyłem raz prawą nogą z woleja, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. (…) Z kolei po moim strzale głową skutecznie interweniował bramkarz – powiedział Rasiak dla „Przeglądu Sportowego”.

- Do wicelidera mamy dziewięć punktów straty i jedno rozegrane spotkanie więcej, zatem nie będzie łatwo. (…) Chcę grać w Premiership w Derby i wierzę, że tak się stanie. Ustaliłem już z klubem warunki dwuletniego kontraktu i czekam na awans – dodał Rasiak.

--------------
Kukiełka: Gol dodał mi wiary w siebie

W miniony weekend kibicom przypomniał się Mariusz Kukiełka. Były piłkarz Wisły Kraków strzelił bramkę dla Dynama Drezno w wygranym 2:0 meczu z Alemannią Aachen.

- Ten gol to nic szczególnego. Po prostu wykorzystałem dośrodkowanie w pole karne z lewej strony. Ale oczywiście cieszę się, bo była to moja pierwsza bramka w nowym klubie. Ten gol dodał mi wiary w siebie – powiedział Kukiełka dla „Super Expressu”.

- Zagrałem do tej pory we wszystkich sześciu meczach. Cieszę się, że trener ma do mnie zaufanie, a jak staram się odwdzięczyć mu jak najlepszą grą – dodał Kukiełka.

dobry wystep polakow w miniony weekend w ligach zagranicznych

...

"Kicker": Wspaniałe dni Smolarka

Euzebiusz Smolarek zachwycił w kadrze w roli jokera, a fachowy magazyn "Kicker" uznał Polaka najlepszym transferem zimy w Bundeslidze - pisze "Przegląd Sportowy".

Okładka najnowszego wydania "Kickera", na pierwszym planie Euzebiusz Smolarek.

W rankingu niemieckiego magazynu na pierwszym miejscu jest polski pomocnik, a potem... długo nic.

Dziennikarze "Kickera" podzielili zimowe transfery w Bundeslidze na kilka kategorii. W najwyższej - "strzał w dziesiątkę" - nie znalazł się nikt. W kolejnej - "znaczące wzmocnienie" - widnieje nazwisko jednego zawodnika - Euzebiusza Smolarka, który został wypożyczony z Feyenoordu Rotterdam do Borussii Dortmund.

"Szybkość, przytomność pod bramką i duża wytrzymałość to zalety, którymi Smolarek przyczynił się do lepszej gry czarno-żółtych" - napisał "Kicker".

Zdjęcie Smolarka zdobi nawet okładkę tego znanego na całym świecie niemieckiego periodyku.

Dziennikarze "Kickera" oceniali także transfery w 2. Bundeslidze. W kategorii "strzał w dziesiątkę" znaleźli się m.in. dwaj Polacy - Mariusz Kukiełka (Dynamo Drezno) i Radosław Kałużny (Rot-Weiss Essen).

oby tak dalej

...
Liga rosyjska: Jop lepszy od Łągiewki

Spośród czwórki Polaków występujących w rosyjskiej Wyższej Ligi w meczach 16. kolejki na boisku pojawiło się tylko dwóch - Mariusz Jop i Krzysztof Łągiewka. Nie zagrali natomiast Wojciech Kowalewski i Damian Gorawski.

W spotkaniu dwóch "polskich" drużyn FK Moskwa Mariusza Jopa pokonało na wyjeździe Szynnik Jarosławl Krzysztofa Łągiewki. Obaj Polacy przebywali na boisku po 90 minut i zostali ukarani żółtymi kartkami.

...
Drugie miejsce Krzynówka w rankingu "Kickera"

Jacek Krzynówek, pomocnik Bayeru Leverkusen i reprezentacji Polski, znalazł się na drugim miejscu w rankingu znanego niemieckiego periodyku "Kicker".

Polak to zaszczytne miejsce zajął w kategorii ofensywnie grających skrzydłowych. Krzynówka wyprzedził tylko pomocnik Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec Bastian Schweinsteiger.

Obaj zawodnicy, wraz z pięcioma innymi piłkarzami znaleźli się w kategorii "w dalszym kręgu". Wyżej cenionymi są - "klasa światowa" i "klasa międzynarodowa", ale w nich dziennikarze "Kickera" nie sklasyfikowali żadnego zawodnika.

Boruc: Tym razem ja zagram

Bramkarz warszawskiej Legii, wypożyczony na rok do Celtiku Glasgow Artur Boruc przesiedział całe spotkanie sparingowe z Fulham Londyn na ławce rezerwowych. W bramce stanął David Marshall.

- Dwa treningi to za mało, żeby od razu grać - mówi Boruc. - Czy podobał mi się Marshall? Nie. Uważam, że jest brzydki . Trudno mi go ocenić, bo nie miał za wiele roboty. Tylko raz, w pierwszej połowie meczu, znakomicie obronił nogą mocny strzał z bliska.

- Czekam na swoją szansę. We wtorkowym sparingu z Leicester to ja wyjdę w pierwszym składzie. A wcześniej, jeśli tylko Maciek Żurawski będzie miał ochotę, poćwiczę z nim karne .

Więcej - w "Fakcie".

...
Polscy piłkarze strzelają za granicą
Żródło: Fakt, 18-07-05, 09:39

Polscy piłkarze strzelają za granicą aż miło. W weekend zdobyli siedem goli. Skuteczności nie traci Mirosław Szymkowiak - informuje dziennik "Fakt".

Pomocnik Trabzonsporu zdobył 2 bramki w wygranym 4:1 sparingu z reprezentacją Kataru.
Również dwa gole, w meczu z Ravensburgiem, strzelił dla Herthy Berlin Artur Wichniarek.

Gola dla NEC Nijmegen zdobył Andrzej Niedzielan. Napastnik reprezentacji Polski strzelił na 1:0 w zakończonym remisem 2:2 meczu z tureckim Gaziantepsporem.

Dobre wrażenie zrobił też walczący o miejsce w Kaiserslautern Kamil Kosowski. Grał nieco ponad 20 min, ale strzelił jedyną bramkę w przegranym przez czerwone Diabły 1:2 sparingu z Aue.
Świetnie zadebiutował w Superfung Pasching Radosław Gilewicz. Były reprezentacyjny napastnik strzelił gola, a jego zespół pokonał czeski FC Slovacko 2:0.

Pomocnik Borusii Dortmund Euzebiusz Smolarek zaliczył asystę w pierwszym meczu 3. rundy Pucharu Intertoto z Sigmą Ołomuniec. Ebi przez 79 minut szalał na prawym skrzydle, ale jego drużyna tylko zremisowała 1:1.

...
Anglia: Rasiak dostał "9"

Menedżer Derby County, Phil Brown, podał nazwiska i numery na koszulkach piłkarzy, którzy grać będą w drużynie w przyszłym sezonie. Na liście znajduje się napastnik reprezentacji Polski, Grzegorz Rasiak.

Wszystko wskazuje więc na to, że przed nadchodzącym sezonem nie zmieni barw klubowych i ciągle będzie zawodnikiem "Baranów".

Rasiak w sezonie 2005/06 występować będzie z numerem 9. W poprzednim najlepszy strzelec Derby grał z numerem 18.