Szacuny
28
Napisanych postów
2286
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
21699
wiem ze o plywaniu sie juz duzo pisalo ale ja nie znalazlem odp. na moj problem. chce sie dowiedziec czy basenik 4x w tygodniu wystarczy zamiast rowerka lub biegania. ze wzgledu na stan zdrowia nie moge jezdzic wiecej niz 1x w tygodniu, a za bieganiem nie przepadam. na basenie plywam glownie przez 35 min na stalym tetnie (1500m non stop kraulem) + 10min rozplywki. a wszystko rozchodzi sie o to zeby nie zalapac za duzo fatu na brzuszku (robie 6 weidera). no i chodze 3x w tygodniu na silke:)
Szacuny
3
Napisanych postów
280
Wiek
40 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
6520
ok, czaje, ale dla scislosci (bo mnie to tez interesuje) aeroby przez taki okres czasu tylko pozwola ci sie nie zatluscic przy masowce, ale wczesniej nabytej tkanki tluszczowej raczej nie uda ci sie spalic. Dobrze ogarnalem???
"...maglować, maglować - do bólu do granic wytrzymałości..."
Mariusz P.
Szacuny
60
Napisanych postów
20426
Wiek
37 lat
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
84647
jeśli robisz masę to 4x/tydzień i o takiej intensywności to zbyt wiele, ale 2-3x po 15-20 min (chodzi o pływanie bez przerwy z właściwym tętnem!) będzie ok
Szacuny
4
Napisanych postów
362
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
1647
z wlasnego daoswiadczenia powiem ze basen robic po silowni jak sie zrobi przed do jest lipa na silowni malo sily !!! basen jest dobry na rozciaganie miesni
Szacuny
203
Napisanych postów
31902
Wiek
39 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
94099
basen ma chyba same plusy [poza tym ze moesz utonac ]
- pomaga w pozbyciu sie zakwasow !
- nie obciaza stawów
- swietny jako aeroby
- pracują wszystkie miesnie
..
Szacuny
3
Napisanych postów
280
Wiek
40 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
6520
Saib, nie chce polemizowac ze znawca, ale nie zdaje ci sie ze 15-20 min. to troszke przy malo? Z tego co wiem to organizm dopiero po 20-30 minutach cwiczenia tlenowego wykonywanego we wmiare jednolitym tempie zaczyna korzystac z energii zmagazynowanej w postaci tkanki tluszczowej, a wczesniej to "jedzie" na weglowodanach.
1
"...maglować, maglować - do bólu do granic wytrzymałości..."
Mariusz P.
Szacuny
8
Napisanych postów
867
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
11652
jasne ze basen to swietna forma wysilku fizycznego ale nie zgodze sie ze sprawdza sie w roli aerobow! ten watek byl juz poruszany na tym forum wiec wspomne tylko krotko ze duza role odgrywa tutaj temperatura otoczenia. nasze cialo w wodzie sie ochladza a jak wiemy nie sprzyja to spalaniu tkanki tluszczowej. zreszta spojrzcie na plywakow, plywaja po 15 km dziennie na treningach ale czy sa wyrzezbieni? ich cialo zawsze jest pokryte warstwa tluszczu. wg mnie plywanie najlepiej polaczyc z rowerkiem po 2x w tyg. i efekt murowany pozdro