SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zwiększenie masy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1898

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

57

Wzrost

168

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

1,5 roku

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga, sztangielki, ławka pod sztangę, obciążenie - 80kg

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 289
Witam.
Od stycznia tego roku trenuję na takim planie:
Trening A: (PONIEDZIAŁEK)

Przysiad ze sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
Wyciskanie sztangi leżąc 3 serie x 15 powtórzeń
Podciąganie na drążku podchwytem 3 serie x 15 powtórzeń

Trening B: (ŚRODA)

Martwy ciąg ze sztangą 4 serie x 10 powt.
Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie x 10 powt.
Wyciskanie na barki, siedząc, do czoła 4 serie x 10 powt.
Wiosłowanie jednorącz 4 serie x 10 powt.
Wznosy ramion w opadzie 4 serie x 10 powt.

TRENING A (PIĄTEK; to samo co w poniedziałek, z modyfikacją)

Przysiad ze sztangą 5 serii x 5 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 5 serii x 5 powtórzeń
Wyciskanie sztangi leżąc 5 serii x 5 powtórzeń
Podciąganie na drążku nachwytem 5 serii x 5 powtórzeń

Moim celem jest zwiększenie masy mięśniowej i chciałem się zapytać czy już zmieniać ten plan czy nadal ćwiczyć według niego? Dodam że w wakacje chcę rozpocząć cykl z kreatyną. Diety również nie miałem, więc aby zwiększyć postępy w ćwiczeniach, planuje ją sobie ułożyć. Pytania do Was:
1. Jaką kreatynę stosować?
2. Jak odpowiednio ułożyć dietę?
3. Jak rozkładać obciążenie? tak abym ze spokojem wykonał wszystkie serie czy tak że muszę z siebie wszystko wycisnąć?
4. Zostać przy tym planie czy go zmienić? np. na SPLIT?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 147326
Podstawowe pytanie podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 14 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.

Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 289
Przysiad - 60kg
Martwy ciąg - 65kg
Klata - 50kg

Zmieniony przez - szyras w dniu 2012-07-01 22:23:51
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 228 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3085
1. Jak na moje za wcześnie na kreatyne, organizm się przyzwyczai pozatym łatwiej o kontuzje w momencie gdy mięsień nabierze masy a techniki nie masz bardzo dobrej. Bez dobrej diety nie myśl o kreatynie.
2. Poszukaj na forum jest masa diet rozpisanych.
3. Raczej nie ćwicz "na maksa" skup się na technice.
4. Split to małe obciążenie dla układu nerwowego - FBW który robisz jest większym bodźcem.

Odnośnie piłki - utrudni Ci nabieranie masy chyba ze to amatorsko z kolegami grasz :)

Trener personalny / psycholog

Jeśli pomogłem, albo dowiedziałeś się czegoś wartościowego - przyznaj SOG-a :)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 289
Witam.
A jakieś inne suple które uzupełnią dietę mogę zażywać? Jeśli tak to jakie?
Czyli plan który mam jest ok? chciałbym jeszcze dołożyć do tego jakieś ćwiczenia na brzuch myślałem o abs. Da radę?
Dzięki i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5651
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 289
Hej.
Znalazłem taką dietę:
Dieta na mase 60kg:

I posiłek:
Płatki owsiane 100g
Mleko 200g
2 jajka gotowane

II posiłek:
chleb razowy 100g
Szynka z piersi z kurczaka 50g
ser Gouda tłusty 30g
Jakieś warzywo

III posiłek:
Makaron 100g
Tuńczyk w oleju 120g
Banan 100g
Między 16:00, a 18:00
Trening

IV posiłek:
Pierś z kurczaka 150g
Ryż biały 100g

V posiłek:
Pierś z kurczaka 150g
Warzywa 200g
Oliwa z oliwek 5g
Ryż biały 50g

VI posiłek:
Ser twarogowy 50g
Warzywa 200g

Co o niej myślicie? dobra? W jakich godzinach, odstępach czasu jeść te posiłki? W diecie na razie nie pasują mi godziny treningu (ćwiczę między 18 a 20)

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - szyras w dniu 2012-07-02 09:42:10
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3836
dieta to sprawa indywidualna. w dziale odzywianie masz duzo tematow jak sie zabrac za planowanie diety. musisz obliczyc swoje zapotrzebowanie i jezeli ma byc masa, to bilans kaloryczny na plus.

Pomogłem? To daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 289
Obliczenia:
BMR - 1872 kcal
Białko - 120g - 480 kcal
Węglowodany - 90g - 360 kcal
Tłuszcze - 114g - 1032 kcal
Dobrze? co dalej? bo się trochę pogubiłem.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - szyras w dniu 2012-07-02 11:08:43
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5651
odnośnie odżywiania - pytaj w dziale odżywianie.
odnośnie treningu - odpowiedz na pytania tomasza,to pewnie uzyskasz odpowiedź ;]
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan do oceny !!

Następny temat

[T][R][E][N][I][N][]G] NA MASE DO OCENY

electro
Polecane artykuły