mathilda to ze mozna gotować bez moczenia bo miekka jest nie oznacza ze warto, moczenie i kiełkowanie ma na celu rokładu kwasu fitowego, inhibitorów enzymów i rokłada trudno strawialne cukry oraz sprawia ze strączkowe są w pelni trawione a ich zawartośc dobrze przyswajana
POza tym gotowanie część strączkowych lepiej gotować w wodzie kwasnej częśść w zasadowej (tych drugich jest mniejszość)
Kapusta? ja sole łyzke na ok kilo i ugniatam, chociaz mąz to lepiej robi bo w czasie ugniatania powinno puścic sok, jestem tez zapobiegliwa i mam w lodówce zawsze prawdziwą serwatke (taka z melka surowego po zrobieniu twarogu) wiec tez dodaje , jak jej nie ma to dobrze dodać jeszcze łyzke soli dodatkowo. Do tego, kminek, czosnek, jałowiec i ugniecione solidnie przycisniete odstawiam. To nie moze byc szczelnei zamkniete ale powinno byc przycisniete i obciazone przynajmniej zanim nie zacznie sie kisic.
Ty uważaj na gości może im taki tort nie smakować w koncu on jest dla nich nie dla ciebie
POza tym gotowanie część strączkowych lepiej gotować w wodzie kwasnej częśść w zasadowej (tych drugich jest mniejszość)
Kapusta? ja sole łyzke na ok kilo i ugniatam, chociaz mąz to lepiej robi bo w czasie ugniatania powinno puścic sok, jestem tez zapobiegliwa i mam w lodówce zawsze prawdziwą serwatke (taka z melka surowego po zrobieniu twarogu) wiec tez dodaje , jak jej nie ma to dobrze dodać jeszcze łyzke soli dodatkowo. Do tego, kminek, czosnek, jałowiec i ugniecione solidnie przycisniete odstawiam. To nie moze byc szczelnei zamkniete ale powinno byc przycisniete i obciazone przynajmniej zanim nie zacznie sie kisic.
Ty uważaj na gości może im taki tort nie smakować w koncu on jest dla nich nie dla ciebie


Moi Przyjaciele i rodzina znają mnie i wiedzą, że sama istota ślubu jest ważna a nie co będzie na stole
dlatego tak będzie lepiej

