SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mathilda - Eksperyment str.37

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 45366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I ja się przyłączę- gratuluję z całego serca i cieszę się razem z Tobą! zdrowia dla Ciebie i potomka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 935 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27624
Mathilda ale nowina. Cieszę się razem z Tobą.

ja się ostatnio nie udzielam, ale do Ciebie zaglądam wciąż

Wielkie gratulacje.
Teraz już skąd te dziwne zawirowania. Uderzenia gorąca, "zatrucia",
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mathilda, dobra rada: donoś ciążę do tego drugiego trymestru to wtedy sama będziesz wiedziała, na ile możesz sobie pozwolić.
Najlpeiej będzie, jak pójdziesz sobie do księgarni i kupisz książkę z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży, bo tutaj nikt nie powie Ci, co masz robić. My nie jesteśmy specjalistami, sama powinnaś najlepiej wiedzieć, co jest dla Ciebie dobre. To się nazywa zdrowy rozsądek; musisz mieć własny.

I moje drogie, jakkolwiek to brzmi, to ciaża się w pierwszym trymestrze z biologicznego punktu "nie liczy". Jeśli następuje poronienie, to są ku temu fizjologiczne podstawy. Matka Natura najlepiej wie, co robi; najnowsze badania wykazują, że nawet 50% wszystkich ciąż ulega samoistnemu proronieniu, a kobiety o tym nie wiedzą, bo nawet nie zoreintowały sie, że są w ciąży.
W Polsce grono medyków zamiast uświadomić to kobietom, to radośnie przyklaskuje nadawaniu zarodkom przydomków typu "fasolka"

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-06-22 08:34:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no dlatego w krajach EU pierwsza wizyte umawia sie dopiero na 12tydzien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Martucca
Mathilda, dobra rada: donoś ciążę do tego drugiego trymestru to wtedy sama będziesz wiedziała, na ile możesz sobie pozwolić.
Najlpeiej będzie, jak pójdziesz sobie do księgarni i kupisz książkę z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży, bo tutaj nikt nie powie Ci, co masz robić. My nie jesteśmy specjalistami, sama powinnaś najlepiej wiedzieć, co jest dla Ciebie dobre. To się nazywa zdrowy rozsądek; musisz mieć własny.

I moje drogie, jakkolwiek to brzmi, to ciaża się w pierwszym trymestrze z biologicznego punktu "nie liczy". Jeśli następuje poronienie, to są ku temu fizjologiczne podstawy. Matka Natura najlepiej wie, co robi; najnowsze badania wykazują, że nawet 50% wszystkich ciąż ulega samoistnemu proronieniu, a kobiety o tym nie wiedzą, bo nawet nie zoreintowały sie, że są w ciąży.
W Polsce grono medyków zamiast uświadomić to kobietom, to radośnie przyklaskuje nadawaniu zarodkom przydomków typu "fasolka"

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-06-22 08:34:57


pójde dzisiaj i poszukam jakiejś książki - mam nadzieje, że coś znajde.

btw. przeczytałam juz prawie cały temat który Ty kiedyś założyłaś jak byłaś w ciąży czytałam do 1 w nocy i już wiem więcej niż wczoraj

będę uważać na siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9252
Mathilda a ja ostatnio tak sobie myslalam co ty tak naprawde eksperymentujesz.....
teraz juz i ja wiem(jak zwykle z poslizgiem do mnie dociera)
GRATULACJE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
trapeziko - eksperyment miał mieć troche inne zadanie, ale no... nie wyszło


rozmawiałam dziaisj z mamą i powiedziała mi, że jak była ze mną w ciąży (pierwsze dziecko) to pierwsze 3 miesiące leżała w domu na L4 bo ją bardzo brzuch bolał - nawet jak szła do lekarza, to myslała, że z bólem brzucha, a nie z ciążą, no i się zdziwiła tak jak ja
więc chyba... genetyczne to u nas jest... oszczędzam się od teraz...


Dziś nawet nie powiem co jadłam, bo mam meeeeegaaa dzień owocowy... ananas, truskawy, nektaryny... jeszcze melona pewnie dopadnę... na mięso w ogóle nie mam ochoty... no może wieczorkiem wołowinę wsunę. jeszcze pistacje dopadłam przed godzina i czuję się błogo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Witam Ladies

Troche mnie nie było, ale to ze względu na urlop, podczas którego zmieniłam stan cywilny cały rok na to czekałam i się doczekałam

Niestety źle znoszę ciążę, a to wciąż przecież początki. Nie wymiotuję (choć zdarzało się) ale mdłości mnie nie opuszczają, niedawno doszła też zgaga. Nie mogę patrzeć na mięso. Najlepiej to ograniczyłabym się do ziemniaków i owoców no i troche warzyw, ale po tym nie czuję się dobrze i będę chciała się przerzucić na zupy. Chodzę głodna, ale nie wiem co zjeść, bo na nic konkretnego nie mam ochoty. Na mdłości pomaga mi cola light, ale też juz na nia patrzeć nie mogę. Od słodyczny mnie odrzuca tak jak od mięsa, ale zdarzyło się zjeść jakieś ciacho w gościach, co później kończyło się niestrawnością. Obecnie biorę tylko kwas foliowy, a na resztę moich wspomagaczy mam zakaz... nawet na enzymy, co teraz boleśnie odczuwam w toalecie. Myślę, że jak się przerzucę na zupy,gdzie wkroje trochę mięska, to nie będzie mi tak niedobrze i chociaż troche białka dostarczę. Produkty mleczne też wywołują u mnie niemiłe doznania, także moje mozliwości są coraz bardziej ograniczone. Bardzo bolą mnie piersi, nawet pod pachami mam bóle. Już są o rozmiar większe (dobrze że zachowałam parę biustonoszy sprzed redukcji). Hormony szaleją jak tylko mogą, cera jest w opłakanym stanie, chociaż udało mi się znaleść tonik do twarzy, który juz i tak mocno ogranicza nowe wypryski. Obwody dużo na plus, nawet nie sprawdzam ile, ale widzę po ciuchach. Wiem, że część z tego to sadełko, ale też znaczna część to jednak woda. Puchną mi nogi - co bardzo odczuwałam w dłuższych podróżach na siedząco. Brzuch już nie boli, ale w poniedziałek mam wizytę na Early pregnancy Unit i tam pewnie zrobią mi kompleks badań.
Przed urlopem byłam też u fizjo i jedyne co mi Pani powiedziała, to, że jestem zbyt elastyczna i przez to nie wystarczy że mam mocne plecy, ale muszę też zadbać o mocny brzuch, bo podobno cały "ciężar" utrzymania równowagi przypada na plecy, a przy moich możliwościach (szpagaty, mostek ze stania itp) brzuch powinien pomagać plecom a że jestem w ciąży to dostałam 3 ćwiczenia na mięśnie kegla i na tym mam się skupiać. Szczerze to zapomniałam o tych ćwiczeniach podczas urlopu, ale poćwiczę coś w następnych kulku dniach.
Bardzo tęsknię za siłownią, ale lekarz powiedział, ze jedyne co wchodzi w grę w moim przypadku to rozciąganie i ewentualnie szybkie marsze, jazda na rowerze w rozsądnym tempie - więc nic ciekawego :-/
Ale, żeby nie było, że te ciąża, to jeden wielki koszmar, to powiem tylko tyle, że mimo tych wszystkich nieprzyjemnych doznań (plus okropny widok w lustrze ) jestem na prawdę bardzo szczęśliwa i nie zamieniłabym tego na nic innego. Trzeba się pogodzić ze zmianami jakie zachodzą we mnie obecnie i po ciąży powoli zacząć zabierać się za siebie (oczywiście nie od razu) przyszłość wszystko zweryfikuje a ja puki co nie mogę chodzić smutna, bo życie jest za krótkie na smuty, także pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie i mam nadzieje niedługo wrócić i zdawać relacje z ciążowych nawyków żywieniowych i ćwiczeń


ps. Obli - jakbyś tu zajrzała to przypomnij mi proszę jak przygotowywać strączki, żeby sobie pomóc z żołądkiem? Jakie algi są potrzebne i czy moczyć te strączki w occie czy gotować? i dużo tych alg jest potrzebne? z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
algo kombu do gotowania i oczywiscie moczenie i kiełkowanie przed gotowaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1116 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29215
mathilda a ja nic nie wiem dopiero przeczytałam
Gratulacje!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wizjaa - zdrowa dieta&świetna figura

Następny temat

aisha/no gdzie te mięśnie?/pods.str.38

WHEY premium