SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mathilda - Eksperyment str.37

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 45371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Mam poważny problem... od wczoraj strasznie boli mnie w plecach po prawej stronie. Myslałam, że to nerka, ale chyba jednak nerka jest niżej, na wysokości mniej więcej pępka, więc to chyba wątroba daje o sobie znac. Wiem, że wątroba nie boli, bo nie jest unerwiona, ale coś jest chyba nie tak... Dziwne, zwłaszcza, że wygląda na to, że przyczyną jest zielona herbata, którą piłam wczoraj wieczorem i dzisiaj rano. Może za duże ilości?? A może toksyny się uwalniają? Sama nie wiem... wezme ostropest plamisty i zobaczymy czy przejdzie.
Do tego wciąż wypadają mi włosy w bardzo dużych ilościach (pomijam fakt, że farbuje włosy raz na 2-3 miesiące, ale musze je farbować, bo jak na swój wiek mam już wyraźne siwe włosy - z nerwów i genetycznie też to uwarunkowane - ojciec w wieku 45 lat był kompletnie siwy, a jestem "córeczką tatusia") no i paznokcie nadal się łamią. Jest niby lepiej, bo łamią się w troche późniejszym stadium jak są ciut dłuższe, ale wystają zaledwie 1 mm i już się kruszą Mogę coś ekstra brać na wzmocnienie? Brałam kiedys jakies tabsy ziołowe, ale niewiele to dało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607798
Mathilda zazdroszcze tych spadkow z brzucha, tez takie chce

Paznokcie tez mi sie lamaly, ale teraz jest juz lepiej, a do wlosow nie mam sily, zawsze wypadaly i nic do tej pory nie pomoglo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
gratulacje z brzucha ladnie leci! a te biodra i nogi.. pewnie to jest to Twoje miejsce gdzie bedziesz musiala docisnac diete i treningi zeby tutaj zlecialo. u mnie czyms takim jest talia- zaczynam sie powoli godzic ze kurnia ponizej 70cm w pasie to ja nigdy w zyciu miec nie bede ale chcialabym zeby kiedys chociaz ponizej te glupie 80 zlecialo..

moze poobserwuj troche ten bol. choc ziolka nigdy nie zaszkodza

paznokcie to wiesz, witaminy i mineraly, ale trzeba troche poczekac zanim zaczna dzialac. i tez wszystko zalezy od wchlaniania - ja np. ciagle walcze z lysieniem (bo chyba to juz tak musze nazwac), czasem kilka dni mniej te wlosy wypadaja a potem znow powrot do calych trzech grzebieni dziennie pelnych klakow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 869 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15773
Mogę Ci polecić skrzypovitę mi np pomogła na łamiące się paznokcie i na wypadające włosy, a wypadało ich dość sporo Bierze się tą skrzypovitę 30 dni no tyle ile tabletek i potem przerwa i znów jeżeli będzie taka potrzeba. Będzie dobrzę

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ja jeszcze stosowac... Checi nie wystarcza, trzeba dzialac"

Mój dziennik http://www.sfd.pl/Czarnula/Redukcja_podsum.str_39-t830749-s39.html 

http://www.sfd.pl/Konkurs/Czarnula-t852671.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
grunt z espada, nie przejmuj sie skokami w pojedynczych miejscach a biodra i nogi... cóz trudne miejsce zawsze schodzi ostatnie...
mathilda na pewno nie ma sensu dziesiatki powtorzen na małych ciezarach, małe ciezary to rozgrzewka pozniej musisz je czuc..
Aaa nie to nie badania to taka nasza "zabawa" w próby sterowania miejscami z których ma zejśc tłuszcz, ale na prawde to przyszłośc, musisz pierw w ogole schudnąć. Co do bólu, jak stukasz i cie boli, jak to ból ostry, jak sie przedłuża to idz do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Ból jest ostry i na tyle dokuczliwy, że nie mogę leżeć na boku... w zasadzie każda pozycja sprawia mi ból. Jak stukam to nie widać różnicy. Ostropest pomógł na tyle, że mogłam zrobić trening, ale po 3-4 godzinach ból powrócił. Najgorsze jest to, że jak byłam na Dukanie to też mnie tak pobolewało czasami, ale żeby aż tak, to chyba nie. Może to wina leków tych na alergię, których teraz biorę więcej, a może nie powinnam. Pewnie we wtorek pójdę do lekarza jak mi nie przejdzie.

I chyba zainwestuję w coś na te pazury i włosy, bo wszędzie te włosy znajduję...

Dzisiejszy trening był okropny. Nie podobało mi się, bo byłam słaba. Moje organy wewnętrzne buntowały się dzisiaj strasznie...

Trening A

HIM I HAM + rozgrzewka ogólna

przysiad ze sztangą 10/8/6/4 - 20/30/40/45 - skupiam się obecnie na technice
zarzut ze zwisu 10/8/6/5 - 20/23/25/28 -pociągnęłam o jeden raz więcej
wiosłowanie sztangą 10/8/6/6 - 25/28/30/33 - 2 x więcej, aż triceps skwierczał
wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej 10/8/6/6 -20/23/25/28 - 2 x więcej
uginanie ramion ze sztangą 12/10/10 - 13/15/18 - 2 x więcej, ale to już całe ciało pracowało nie sam biceps

Na koniec postanowiłam, że zrobie interwały na ergometrze - założyłam, że zrobię 15, a zrobiłam 5 i umarłam. 30/30 - ale nastepnym razem zrobię więcej. Czułam jak mnie uda pieką i tak się zmachałam, że mało nie zwymiotowałam. To mnie jeszcze bardziej motywuje do progresu... nie mogę być taka cienka... raz w tygodniu zamiast areo będą interwały.

Miałam też fałdy dzisiaj zmierzyć, ale zapomniałam. W następnym tygodniu zrobię.
Psychicznie jestem dzisiaj wykończona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Wpadłam tylko, żeby wrzucić miske na jutro. Jestem wykończona po pracy. Wątroba dzisiaj ok.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Dziś nietreningowo, choc miało byc inaczej... rano jak sie onudziłam wciąż czułam zmęczenie po wczorajszych 12h w pracy. Do tego w pracy zaczął mnie boleć nadgarstek. Ciężki dzień za mną. Piekę ciasta dla Staffu z pracy, żeby ich zaprosić na ślub. I niestety zgrzeszyłam... ale nie ciastami... kilka łyżek masła orzechowego... chyba 4... to od dawna było moje uzależnienie... mam nadzieje, ze az tak się to na mnie nie odbije... jak tylko sobie uświadomiłam, co zrobiłam, miałam ochotę zacząć jeść wszystko co wpadnie mi w ręce, a potem wszystko zwrócić. Ale zaczęłam układać miske na jutro i dotarło do mnie, że takie "porażki" nie mogą się kończyć w ten sposób, że ja juz przecież żyje inaczej... I na tym poprzestałam. Jutro nadrabiamy zaległości na siłowni i koniec kropka. Teraz widzę jak duży bagaż mam za sobą i jak wciąz mimo wszystko gdzieś w środku to we mnie siedzi...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Dzień treningowy. Dowiedziałam się ile w końcu ważą gryfy, więc dzisiaj zaktualizuję realny ciężar.

B HIM, HAM, rozciaganie
martwy ciag 10/8/6/5 - 57,5/62,5/67,5/72,5 - ostatnia seria była bardzo wymęczona a i piąte powtórzenie nie było czyste technicznie
wyciskanie zolnierskie 10/8/6/7 - 17,5/20,5/22,5/25,5 - nastepnym razem zwiększę ciężar
wykroki ze sztanga 10/8/6/5 - 30,5/32,5/35,5/37,5 - nienawidzę tego ćwiczenia
wyciskanie sztangielek na laweczce skosnej 10/8/6/6 - 10/10/12,5/12,5 - masakra z tym progresem...
wyciskanie francuskie sztangi lezac 12/10/10 - 15/18/20 - tutaj zwiększyłam obciążenie

+ 30 min orbitrek

Zastanawiam się, czy nie powinnam zmienić treningu, bo już prawie 3 miesiące robię ten co mam. Albo chociaż zamienić te wykroki, bo ich z całego serca nienawidzę. Obli co dalej robić z wyciskaniem sztangielek? Następne ważą 15kg i chyba to wciąż za dużo...
I chciałam jeszcze zapytać, czy WL na maszynie jest ok, czy lepiej na wolnym ciężarze? Ja sama robię na wolnym, ale zgłosiłam się do konkursu na "Strong men" organizowany na naszej siłowni - tak dla zabawy, i właśnie jedną z 3 konkurencji, jest WL na maszynie. Jak to jest?

Miska na jutro:

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wizjaa - zdrowa dieta&świetna figura

Następny temat

aisha/no gdzie te mięśnie?/pods.str.38

WHEY premium