SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hst bez malych grup?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Pacjent47: moge zrobic to samo z posladkami i gdy je napne, tez sa twarde, ale co z tego? Jesli poluzuje, to jest za co chwycic . Jesli tak bardzo sie obawiasz, to rob przysiady niepelne (choc istnieje teoria, ze gdy wczesniej 'wyhamowujesz' ruch, to napinasz posladki, angazujac je bardziej przez to) albo nie przytrzymuj na dole, tylko wykorzystuj 'sprezystosc' ruchu. No i jak pisalem, sprobuj przysiadow przednich. Ja po nich nie mialem zakwasow w posladkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2656
Z reguly miesien jak jest nie napiety, tylko rozluzniony to jest miekki, no bo jakim cudem ma byc twardy, jak masz wielka klate, to tez jest za co chwycic przeciez, kiedy nie jest napieta
Ale te przysiady z przodu, to zakladam mniejszy ciezar wtedy i nie wiem, czy wtedy dzialaja z taka moca anaboliczna jak zwykle

Zmieniony przez - Pacjent47 w dniu 2008-01-01 22:37:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
OK, w takim razie może to, co zawarte w podlinkowanych tematach, Cię zainteresuje i przekona:
- tinyurl . com / 2jub3s
- tinyurl . com / 2qz5nj

[usuń spacje :P]

Zmieniony przez - -MJ- w dniu 2008-01-02 10:21:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
fajnie by bylo jakby wypowiedzial sie jescze pepo na ten temat.Chyba jest tu najwiekszym autorytetem w treningu hst

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 792
ok wielkie dzieki za pomoc!!! mam jeszcze takie pytanie mianowicie...w HST ciezar dodaje sie albo na kazdym treningu albo cu drugi trening tak wiec w planie w ktorym klatke wykonuje 2 razy w tygodniu ciezar moge dodawac raz na tydzien??(w sensie co drugi trening) a w przypadku cwiczenia barkow gdzie trenuje je raz w tygodniu moge ciezar zmieniac raz na tydzien???( w sensie co drugi trening) ps. z deka zamotalem ale mam nadzieje ze sie polapiecie o co mi chodzilo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
No skoro klatke cwiczysz 2 razy na tydzien a barki raz na tydzien to tu i tu powinienes ciezar dodawac co trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Za duzo myslicie a za malo cwiczycie.
Przestancie myslec jak kulturysci. Same przysiady i MC to 80 % wszystkich miesni. Stad czy robisz klatke 2 czy 3 razy w tyg to nie ma znaczenia. To samo z innymi miesniami typu barki i rece. One zawsze biora jakis tam udzial we wszystkich cwiczeniach.
Pamietajcie, ze obwod ramion jest zwiazany scisle z wasza masa. im jestescie wieksi tym wieksze sa wasze rece. Wystarczy popatrzec na strongmanow. Kazdy po 50-60 w lapie a wiekszosc z nich nie robi wznosow ramion itd. Robia glownie ciagi, przysiady i cwiczenia na sprzecie takim jak na zawodach.
Po SD zrobcie sobie eksperyment i wykonajcie tylko przysiady i MC. Bedzie was bolal kazdy miesien.
Tak jak mowilem wczesniej to nie jest tak, ze ja bym nie chial uzywac wszystkich dostepnych cwiczen. Ja bym bardzo chcial ale poprostu nie mam sily i wiem ze nie dotrwam do konca cyklu cwiczac w ten sposob.
Poza tym cwiczenie ramion jest niewspolmiernie mniej efektywne niz przysiadow i MC. Wiec po co marnowac energie? Oczywiscie jakies efekty to napewno przyniesie ale niewspolmiernie mniejsze od cwiczen wielostawowych.
Pozdro



Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-01-03 09:48:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2656
-MJ- dzieki wielkie za te linki, teraz juz wiem napewno, TYLKO ciezkie glebokie przysiady, ale wersja ze sztanga trzymana z przodu (przynajmniej w moim przypadku).

kilobb dobrze, ze podales w koncu jakis konkretny przyklad strongmenow, bo tego mi w wypowiedziach hardgainera brakowalo przykladow , teraz moze wszyscy zrozumieja, ze katowanie osobno lap wcale nie jest potrzebne do ich rozwoju, zakladajac oczywiscie, ze to 100% prawda z tymi strongmenami, ze nie cwicza rak, chociaz jesli chodzi o sylwetke Pudziana, to akurat tutaj ciezko mi uwierzyc, ze zbudowal taka wielka sylwetke i do tego bardzo estetyczna (jak na taka mase ) wykonujac tylko najciezsze cwiczenia. Bo te jego lapy sie naprawde ladnie prezentuja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Nie no Pudzian pewnie lapy cwiczy ale napewno nie tak jak kulturysci.
Bo nie biceps i triceps sa najwazniejsze w byciu strongmenem.
Dlaczego wy szukacie idealnego planu? Tracicie czas.
Nie po to napisalem, ze strongmani nie cwicza rak po to zebyscie teraz pisali, ze jednak cwicza, albo inni, ze tego wam wlasnie brakowalo zeby uwierzyc i zeby ich nie cwiczyc jednak. Chodzilo mi o to , ze nie jest to dla nich najwazniejsze a i tak maja wielkie lapy. I ze ich rece nie rozwiajaj sie od unoszenia bica o kolono ale od ciagow, przysiadow, przetaczania opony i innych ciezkich cwiczen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Kilobb, to co piszesz, jest raczej przekonujace. Zreszta juz od dluzszego czasu stopniowo odchodze i patrze sceptycznie na opinie zawodowych kulturystow oraz osob zapatrzonych w split. Przemawia do mnie tez istota wykonywania martwego ciagu i przysiadow. Jednak sa pewne partie miesniowe, ktore nie sa tak bardzo angazowane podczas ich wykonywania jak np. barki czy klatka piersiowa. No i wlasnie do konca nie wiem, czy te dodatkowe kalorie z diety nie 'pojda' priorytetowo w najbardziej angazowane cwiczeniami miesnie, a wiec nogi i plecy, doprowadzajac do dysproporcji w sylwetce. Ja od czasu, kiedy robie FBW/HST, czuje, ze szczegolnie poprawilem plecy. Na razie jest mi to na reke, bo akurat wczesniej odstawaly, ale po treningu HST mam wrazenie, ze nie zmeczylem wystarczajaco klatki, tricepsa i bocznych aktonow barkow.

Jak cwiczysz lydki podczas HST?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozgrzewka przy hst

Następny temat

HST na nowy rok- oceńcie

WHEY premium