SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hst bez malych grup?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
kilobb, chyba mnie zle zrozumiales. Pytalem o najlepsze cwiczenie na boczna glowe tricepsa, gdy do dyspozycji mam wyzej wymieniony sprzet. Nie mam problemu z doborem pozostalych cwiczen. Przynajmniej uwazam, ze plan, ktory obecnie stosuje wpasowuje sie w zasady HST. Nie slucham tez kulturystow. Cwicze juz kilka lat, i choc efekty sa niewspolmierne do stazu i wlozonego wysilku, to zdazylem zauwazyc, ze sluchajac kulturystow (i nie tylko) trzeba wziac poprawke pt. "doping" .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Tacian wlasnie takim planem cwicze teraz.
Dla jasnosci.
Tu nie chodzi o to zebys robil tak jak jest napisane. Bardziej chcialem zwrocic uwage na dobor odpowiedznich cwiczen.
Ja robie jak napisal Starr bo uwazam, ze facet wie co mowi. Po co mam cos na sile zmieniac?
A do kolegi wyzej to nie wiem co jest dobre na jakas tam glowe tricepsa. Masz atlas cwiczen i sobie poczytaj.
Ja robie dipsy i przy wyciskaniach pracuje.
Dobrze Cie zrozumialem. Na tricepsy najlepsze sa przysiady,MC i inne cwiczenia zlozone bo od nich rosnie masa. Takze masa rak.

Zamiana ćwiczeń.
Nie zadzieraj z tym. Każdy kulturysta zdaje się cierpieć na Deficyt Skupienia Uwagi i niesamowitą chęć zmieniania wszystkiego. Sprawa jest prosta - jeżeli coś pozmieniasz, rezultat będzie gorszy. W tym programie zawarte są najefektywniejsze ćwiczenia. Zazwyczaj te osoby, które chcą coś zmieniać, nie mają wystarczającej wiedzy aby dokonać korzystnych zmian, ci którzy wiedzą wystarczająco dużo, nie widzą potrzeby zmieniania niczego.
W każdym razie absolutnie najważniejsze jest aby nie spieprzyć sprawy i nie zmieniać przysiadów - są fundamentem tego programu.
Jeżeli chcesz zmienić wyciskanie górny skos czy wyciskanie stojąc zza karku na wyciskanie z przodu to ok. Jeżeli chcesz cokolwiek zamienić na ćwiczenie na maszynie to nawet o tym nie myśl.
Na bic/tric wybierz po jednym ćwiczeniu i rób je pod koniec tygodnia po 3 serie. To wystarczy, twoje ręce i tak mocno odczują wyciskania i ciągnięcia (martwy i wiosłowanie).

Bill Starr


Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-01-01 14:05:33

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-01-01 14:07:29

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-01-01 14:12:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Acha. Pytalem o cwiczenie na glowe boczna, bo mam wrazenie, ze z calego tricepsa jest ona najslabiej rozwinieta i chyba przydala by sie jej ekspozycja.

A co sadzisz o takiej oto opinii:
Tak trenowalem na poczatku FBW lub jak to chcesz nazwac jakas tam jego modyfikacja.
Ale wedlug mnie jest to trening nadajacy sie tylko dla ludzi poczatkujacych a juz na pewno nie na okres 2lat.
Max 2-3miesiace. A i tak jezeli ktos chce robic postepy powinien pomyslec o dobrym splicie.
Ale to tylko moje zdanie, no coz mam doswiadczenie tylko 16letnie ale "cos" tam widzialem i doswiadczylem.
Ja pisze jak jest i tyle. Nie ma sensu szukac jakis niesamowitych drog , jak droga jest tylko jedna.
Pewne osoby preferujace to lub co innego sa poprostu tylko populistami i dalatego wykorzystuja cos co przyciaga uwage mlodych ludzi. Nic wiecej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
tzw stara kadra trenowala systemami fbw a miala mniej do sdyspozycji srodkow wspomagajacych niz dzissiejsi kulturysci lub nawet ci z lat 80 gdzie byl wielki bum na doping i split.
moim zdaniem stara kadra osiagnela wiecej pod wzgledem kulturystycznym niz dzis poniewaz mieli mniej rzeczy do dyspozycji a mimo to wygladali niesamowicie.

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Mhm. W zasadzie przydalby sie osobny temat FBW / HST a split. Ostatnie 3 cykle oparlem o FBW. Efekty sa OK, ale wciaz mam watpliwosci i zastanawiam sie, jak to by bylo, gdybym zostal przy splicie, bo w koncu na nim tez mialem calkiem dobre efekty. Tlumaczenia osob uznajacych wyzszosc FBW nad splitem (bez dopingu) wydaja mi sie bardziej przekonywujace. Nieprzekonywujaca jest natomiast proporcja miedzy osobami wykonywujacymi split i fbw. Ostatnio co prawda FBW zostalo troche wyeksponowane glownie za sprawa planow WODYNa, ale nadal zdecydowanie wiecej osob cwiczy splitem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Tak do końca nie jestem przekonany czy "starzy" kulturyści nie
koksowali...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
To zalezy, o ktorych 'starych' kulturystach mowa . Lata 40.te i 50.te chyba byly jeszcze stosunkowo czyste?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 353
Z koksem czy bez fbw jest zazwyczaj po prostu lepszym wyborem

I jeszcze jako ciekawostka - testosteron wyizolowano chyba pod koniec lat 30 XX wieku i zaczęły się eksperymenty...

Zmieniony przez - _Mortis_ w dniu 2008-01-01 16:00:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
nie pisalem ze nie koksowali ale napewno nie mieli tyle srodkow.i wiedzy na temat dopingu.
splitem robi wiecej ludzi bo jest wspierany przez kolorowe czasopisma i marketing suplementacyjny.i po prostu jest modny

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 353
Co prawda to prawda. Dla większości osób, które przychodzą ćwiczyć na siłkę pierwszym systemem z jakim się stykają jest split. I do tego jeszcze porady "mistrzów" kuszą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozgrzewka przy hst

Następny temat

HST na nowy rok- oceńcie

WHEY premium