SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : BARKI ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 23606

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 405 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5118
To moge ćwiczyć tak jak napisałem na początku, a na tylny akton wystarczy wiosłowanie podczas treningu pleców??
Pozdrawiam

,,Musimy od siebie wymagać, nawet jeśli inni nie będą od nas wymagać!!''
Pokolenie JPII

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
alias00


czy jest jakas duza roznica w zaangazowaniu poszczegolnych aktonow w wyciskaniu z klatki a zza karku?? na moj rozum to chyba z klatki bardziej pracuja przednie naramienne i bardziej wspomagaja gorne piersiowe ale pewny nie jestem.

TEST ROZNICA, CZYM BARDZIEJ W TYL POJDA LOKCIE TYM BARDZIEJ BOCZNE BARKI
CZYM BARDZIEJ SIE OBRACASZ MOSTKIEM DO GORY (NP OPIERAJAC SIE0 TYM MNIEJ PRACUJA BOCZNE GLOWY A BARDZIE PRZEDNIE I CZESC OBOJCZYKOWA KLATY.



Gym_Maniac

To moge ćwiczyć tak jak napisałem na początku, a na tylny akton wystarczy wiosłowanie podczas treningu pleców??

ZALEZY OD PRZYPADKU, IEKTORYM WYSTARCZY A INNYM NIE.

WSKAZOWKA: JESLI WIOSLUJESZ NA NA PRAWDE MISTRZOWSKIM POZIOMIE (SZCZEGOLNIE JEDNORACZ) TO NA PEWNO WYSTARCZY.
https://www.sfd.pl/temat281827/

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3303
Ostatnio przegladalem Ironman's Bodybuilding Encyclopedia i natrafilem na ciekawe stwierdzenie, ze na barki nalezy wykonywac o wiele mniej serii niz jest na ogol przyjete. Uzasadnione bylo faktem, ze przednie aktony sa bardzo mala grupa miesni a uczestnicza w dosc duzej ilosci cwiczen, co po dodaniu kilku serii cwiczen na barki prowadzi czesto do przetrenowania. Ogolnie mowiac napisane bylo zeby koncentrowac sie na bocznych aktonach bo reszta i tak sobie poradzi.
Jakis stary przesad czy jest w tym ziarno prawdy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31505
Właśnie, tez o tym gdzies czytałem, także prosiłbym o odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Prawda, ale jak zawsze podkreslam przetrenowanie nie tyle zalezy od liczby serii co od stresu/intensywnosci.


Metoda prob i bledow nadal obowiazuje.

jesli wiec robisz klate ( gdzie pracuja tez przednie bary przy okazji )w pon a w czw normalnie cwiczysz bary to nawet mimo zakwasow sa juz zregenerowane.
Coz wiec zlego w czyms takim?


No i stres....
https://www.sfd.pl/temat307091/ 

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1921 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68916


WODYN co do tego barku to wrzuce zdjecia na nich az tak nie widac tej dysproporcji ale normalnie jest to zauwazlne szczegolnie przy pozycji klatka bokiem

"... i zesłał ich Pan na ziemię by siali zamęt i zniszczenie"
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1921 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68916




Zmieniony przez - Yaaraass w dniu 2007-02-07 21:44:41

"... i zesłał ich Pan na ziemię by siali zamęt i zniszczenie"
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 892 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17942


to może ja się podziele mała radą z mojej strony dzięki której barki mi urosły zaczełem bawić się w tzw dobijanie (tak to nazwałem) np robiłem unoszenie bokiem 2x15kg 14powtórzeń po czym odrazu brałem 2x10kg i robiłem 10powtórzeń i tak 4serie ciężaru przez całe ćwiczenie nie zmieniałem mój trening wyglądał mniej więcej tak (na sesji razem z nogami)

unoszenie bokiem 4serie
odwrotne rozpiętki 4serie (w tym ćwiczeniu też stosowałem dobijanie)
wyciskanie hantelek 3serie (bez dobijania duża liczba powtórzeń 12-18)

załączyłem zdjęcie także na którym widać ów przyrost
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 1451 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31117
Mam pytanko jaką różnice robi to czy przy wyciskaniu np. zza karku od czubka głowy robi się z oparciem czy bez ?
Rozumiem że jak się wykonuje na smith maszynie to jest to ćwiczenie izolowane?

Zmieniony przez - Jarot09 w dniu 2007-02-08 13:07:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
roznica jest taka ze z oparcie musisz bardziej sciagnac barki w tyl zeby wyciskac
a bez oparcia wystarczy wypiac klate w przod

-World belongs to strong and brutal-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

### FAQ : PRZEDRAMIONA ###

Następny temat

Trening pod ocene fachowców

WHEY premium