SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : BARKI ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 23603

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Zbyt niskie opuszczanie przeciąża staw barkowy a poza tym poniżej linii uszów jest już "martwa strefa" ćwiczenia

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
Witam
Od razy przejde do sedna sprawy.Mam słaby tylni akton i nie bardzo wiem jak go poruszyć.

Ostatnio barki trenuje takim planem :
Wyciskanie sztangi sprzed głowy - 12/10/10/8 ( progr)
Unoszenie bokiem sztangielek -16/12/12/10
i tu własnie wykonuje ćwiczenie na tylni akton
na przemian ( w jedynym tygodniu odwrotne rozpiętki na ławce pod katem około 30stopniu, a w drugim odwrotene rozpietki za pomoca linek wyciagu .

W trakcie wykonyewanie treningu fajnie czuje rejony tylniego aktonu jednak na drugi dzien czuje zakwasy na przednich i bocznych głowach a te tylni jakby nic nie był ruszany.
Nie Czy jest to tak mały miesnien ze nie go nie czuje ? chyba nie co . Co zrobić aby go pczuuć ? Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 128
ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Tylni akton ćwiczony w pierwszej kolejności
Unoszenie w opadzie
Wyciskanie
Unoszenie w bok

Na tylni akton rób regresje 8/12/15/20
Wykonanie:
Usiadź tyłkiem na ławke , połóż klatke na kolana i jazda do góry.
Dodatkowo do treningu pleców wprowadź wiosłowanie jednorącz ( duży cieżar ) - po tym również świetnie idzie tylni akton.

rion10
Dokładnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
Ciupalek myslisz ze jak zmecze miesien tylniego aktonu na początku i potem przejde do ćwiczen przy ktorych potrzebna mi jest siła z początku trenignu to osiagne zamierzony efekt( robilas moze tak i przyniosło ci to zamierzeony efekt ? ,bo ja coś nie widze tego no nic można spróbowac , bede o jedno doświadczenie bogatszy.

Aha
Pisales tez o takim ćwiczeniu:
Wykonanie:
Usiadź tyłkiem na ławke , połóż klatke na kolana i jazda do góry.
Sorry nie wiem o co ci kaman w tym. Jakbys mogl napisz porządnie ok.pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
To jest unoszenie w opadzie ale wersja siedząc nie stojać

Ćwiczenie na tylni akton rozgrzeje obrecz barkową tak podatna na kontuzje. Jeśli używasz do wyciskania cięzaru na poziomie 100 kilo to po tym ćwiczenieu użyjesz cieżaru >97.
Ja naprzykład moje rekordy w serii na barki biłem zawsze po treningu pleców ( wiosło + drążek + MC , a tylni akton dostaje tutaj cholernie po dupie ). Ale to ja. Jeśli któryś akton jest priorytetem to ćwicz go przed wyciskaniem. Nie zaszkodzi to wyciskaniu. Aha i tylni akton przy wyciskaniu nie pracuje ( jak juz to w wersji zza karku coś tam robi ale nie na tyle zeby powiedziec ze sie go trenuje , tak samo jak górną klate , choć jej zaangazowanie w wyciskaniu jest wieksze niz tylniego aktonu )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
dzieki za wyjasnienia .
Unosznie sztangielek w opadzie wykonywalem w poprzednim planie treningowym ( 4 tgodnie temu ) teraz jade 2 tygodnie na tym ktory opisalem wyżej.
Jakos specjalnie też nie czułem.
O wyciskanie zza karku to wiem ze zdziała tez na tylni tak jak wisołowanie sztagfilkę przy pleckach.

no coż bede musial sprobowac na początku zrobić tylni akton w kocnu to on jest najwazniejszy na chwile obecną przy barkach . Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
To wiesz troche źle - nie porównuj wyciskania zza karku dla tylniego aktonu do wiosłowanie na plecy dla tylniego aktonu.Tylni akton pracuje tylko jeśli bedziesz próbował odprowadzić łokcie do tyłu podczas wyciskaniu , poza linie obreczy barkowej , a przeciez tego nie robisz ? bo po co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
zapewne wyciskanie zza karku oraz wiosłowanie sztangielką to nie głowne ćwiczenie na tylni akton ale zgodzisz się iż przy ich wykonywaniu pracuje tylni akton
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Wiosłowanie sztangielka na dużym cieżarze to obok unoszenia w opadzie główne ćwiczenie na tylni akton.
Przy wyciskaniu pracuje również górna klata - a nikt nie mówi o jej zaangażowaniu , poza tym zaangazowanie górnej klaty jest o wiele wieksze ( szczególnie w dolnej fazie ) niz tylniego aktonu. Niech Ci juz bedzie pracuje. Ale nie na tyle zeby wykluczyć jego trening. Bo wtedy najzwyczajniej tylni akton "zaginie"
pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

### FAQ : PRZEDRAMIONA ###

Następny temat

Trening pod ocene fachowców

WHEY premium