SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Więcej energii i siły do działania

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
Cześć,
nie wiem czy pisze we właściwym miejscu, koleżanka powiedziała mi o tym forum i jest wniebowzięta waszą pomocą. Nie umiem sie jeszcze oruszać po tym forum więc z góry przepraszam za wzelokie pomyłki.Hmmm mój problem jest złożony, tzn ciągle puchnę hehe:P Całe życie walczę ze swoją wagą i załamuje się ponieważ zamiast chudnąc coraz bardziej słabnę i tyję. Kilka lat temu, chyba 5, zaczęłam trenować karate. To byla moja pierwsza przygoda ze sportem i regularnym ćwiczeniem. Byłam wniebowzięta i wprost nei mogłam się doczekać kiedy znów się dobrze zmęczę i te ćwiczenia przynosiły mi ogromną frajdę. Niestety z niewiadomych przyczyn z czsem (po 1,5 roku) zaczęłam słabnąc. Cwiczenia robiły się coraz cięższe, tzn to ja robiłam się coraz słabsza. Wytrzymałam jeszcze rok i zrezygnowałam. Zapisałam się na aerobik (2 godziny 2 razy w tygodniu). Były to cwiczenia na piłce, ciężarki, zumba, BPU czyl takie raczej standardowe rzeczy. Chodziłam też na vaku. I też było super ale znów zaczeło brakować mi sił. Instruktorki wciąż mnie pytały czy się dobrze czuję bo kiepsko wyglądałąm i ustawałam w trakcie czegos, co na samym pcozątku nie sprawialo mi trudności. Potem był szpital i okazało się ze mam zespół Arnolda-Chiariego, tzn ze mój móżdzek ma za mało miejsca i jest za bardzo ściśnięty tam gdzie jest. Może to prowazić do paraliżu kończyn i różńych takich innych mniej fajnych rzeczy. W każdym razie mój neurochirurg orzekł że nie jest tak żle jak początkowo sie wydawało i moge normlanei funkcjonować i może będę miałą to szczeście ze nie odczuje skutków choroby. Minał już rok od tego czasu i jak na razie wszstko jest ok) No ale do rzeczy:) Lekarz zabronil karate i wszelkiego rodzaju sportów kontaktowych i kontuzyjnych (chyba chodzi o to zeby się nie potłuc albo nei oberwać w głowe:P). Mam tez lordozę szyjną zniesioną. Z innych dolegliwości to bóle głowy i kręgosłupa w odcinku hmm chba krzyzowym. Ciagle próbuje się odchudzać bo ciągle tyję i mam pełną szafę urbać w które już się nei mieszczę ale ciągle mam nadzieję ze jeszcze uda mi się je założyć i ie wyglądać jak baleron. Parę lat tem udało mi się schudnąć najwięcej w życiu tzn jakieś 5kg ale było to pod wpływem stresu, duzej ilości treningów karate i tabletek bioCLA. Potem oczywście przytyłam i mam wrażenie że moj matabolizm zwariował. Te tabletk brałam prze jakieś 3 miesiące. Moja ostatnia dieta zaczęła się w końcem pażdziernika i polegałą na (w moim przekonaniu) zdrowym odżywianiu. Jadłam gotowane mięso, kasze, ryz, warzywa i mnóstwo owsianki (tera nie mogę patrzeć na płatki owsiane). Strasznie osłabłam i oczywiście nie schudłam ani o kg.po 2 miesiącach sie poddałam i oczywiście teraz jest jeszcze gorzej. A w trakcie trwania diety pomimo tak dużej by się wydawało porcji błonnika miałam wieczne zaparcia. Wie jak widać troche beznadziejna to sprawa ze mna i moim odchudzaniem. Co do aktywności fizycznej to teraz chodzę na kurs tańca towarzyskiego 2 rayz w tygoniu po 1,5 godziny. Zdaję sobie sprawę ze to jedynie coś w roi spaceru żeby całkiem nie zardzewieć i nic mi to nei da, ale robei to dla przyjemności bo uwielbiam taniec:) Natomiast nawet to mnei męczy i tego najbardziej nie rozumeim. W połowie tygodnia już jestem okropnie zmęczona,a kiedy jestem bardzo zmęzona to wracają moje dolegliwości, tzn czuję jakby mózg mi przływał i lekko kręci mi sie w głowie choć nie na tyle żeby się przwracać. Więc koło się zamyka i już naprawde nei wiem co robić. Dlaczego ćwiczenai któe przedtem dawały mi tyle frajdy i energii teraz są ponad moje siły? I co zrobić zeby znależć tą siłe a nie wykończyć się? Aha i potrzebuję czegoś na rozlużnienie odcinka szyja-kark-barki bo często są bardzo spięte co powoduje ból głowy i żeglowanie mojej głowy.
No i to by było na tyle. Teraz nie mma czasu ale jutro postaram sie wypełnić ankietę i dkończyć resztę formalności. Od razu mówie ze wyglądam opłakanie i nie mogę na siebie poatrzeć. Moja dieta tez zapewne pozostawia wiele do życzenia.
Z góry dziękuję z pomoc:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Trochę chaotycznie. Po pierwsze: wypełnij wymagane dane czyli wypełnij ankietę, wklej zdjęcia sylwetki oraz wklej zrzut z dziennika posiłków, wszystko opisane w regulaminie. Czytaj artykuły oraz obejrzyj dzienniki dziewczyn to łatwiej będzie ci wszystko rozumieć.

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
J.w. + streszczenie problemu.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
Mam nadzieje ze dobrze sie to doda, troche jestem zaskoczona liczbą kalorii. Nigdy wczesniej nie liczyłam sobie kalorii i nie ważyłam niczego.
Aha wtedy do tych posiłków to piłam kawę zbożową z mlekiem, te 100g mleka to do tej kawy. Wypiłam 3 takie kawy, szklankę wody z sokiem z aroniii domowej roboty i herbatę. Ogólnie bardzo mało pije





Wiek : 28
Waga : 67
Wzrost : 159 cm
Obwód w biuście(1) : 95 cm
Obwód pod biustem : 81 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 91 cm
Obwód na wysokości pępka : 91 cm
Obwód bioder (3): 104 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 59 cm
Obwód łydki : 40 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, biodra, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 5 lat temu karate 2 razy w tygodniu 1,5 godziny. Trwało to 2,5 roku. (zakaz od neurochirurga). Póxniej aerobik 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Za każdym razem powtarza się ten sam wzorzec: na początku mam dużo siły, póżniej słabnę, mam problemy z ćwiczeniami które wcześniej robiłam bez problemu, kondycja zamaist być lepsza staje się gorsza
Co lubisz jeść na śniadanie: wzsytko co przygotuję na szybko, kanapki, kawa zbożowa z mlekiem obowiązkowo
Co lubisz jeść na obiad : ryż, ziemniaki, mięso z kurczaka lub pieczony albo duszony schab, zupy
Co jako przekąskę : kanapki, owoce
Co jako deser : słdycze, najlepiej czekolade choć deserów nie jadam. Albo mam okropną i niepohamowaną ochotę i potrafię zjeść cała czekoladę na raz, albo nie mam ochoty wcale
Ograniczenia żywieniowe : od ostatniego odchudzania nie mogę patrzeć na owsiankę, nie do końca toleruję jajka tzn nic mi po nich nie jest a innym razem mam problemu żołądkowe, nie przepadam za rybami
Stan zdrowia: stwierdzony zespół Arnolda-Chiariego, lordoza szyjna zniesiona przez co czesto drętneije mi kark i spinają się barki. Potrzebuję porad jak ćwiczyć żeby rozlużnić kark i barki
czy regularnie miesiączkujesz: raczej tak, waha się o 2-3 dni w jedną lub w drugą stronę
czy bierzesz tabletki hormonalne: rok temu brałam przez 6 miesięcy, marnie się czułam
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej : nie mam możliwości jak na razie korzystać z siłowni więc potrzebuję wskazówek jak ćwiczyć w domu, nie mam sprzętu. Jedne co posiadam to kilogramowe ciężarki. Czytałam zestawy ćwiczeń dla zielonych i przyznam się że trochę mnie przerażają. Obecnie moja kondycja jest fatalna i na początek proszę coś dla naprawdę zielonej osoby, coś co dam radę zrobić (obecnie zrobienie 10 pompek powoduje u mnie zadyszkę i palpitacje
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : obecnie nic, 4 lata temu BioCLA i Thermline
Stosowane wcześniej diety : żadnej konkretnej, raczej wielokrotne próby ograniczenia jedzienia i dołączone do tego ćwiczenia















Zmieniony przez - Chicken84 w dniu 2013-02-03 11:49:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7380
Po pierwsze, zacznij pić więcej!CUKIER, margarynę, bułki do kosza - przeczytaj art "Co jedzą Lejdis" podwieszony w regulaminie. Jesz zdecydowanie za dużo fruktozy - owoce rano i okołotreningowo - max 25g fruktozy dziennie. Oprócz tej ryby nie masz innego dobrego źródła białka. Zamiast tych Tartarów wybieraj jajka, mięcho, strączki. Jednymi słowy: "Co jedzą Lejdis" przez drukarkę i na lodówkę :)
Zastosujesz się do wskazówek szefowych i zobaczysz, że nie pożałujesz. Wiem, co mówię

Z jakimkolwiek zestawem ćwiczeń przy Twoim stanie zdrowia to lepiej chyba poczekać na szefostwo.

POWODZENIA życzę

Zmieniony przez - tanka w dniu 2013-02-03 16:33:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
Dzięki:) widzę że jeszcze dużo muszę się nauczyć:) przeglądałam dzienniki innych osób i na pierwszy rzut oka widzę że króluje kasza gryczana i jajka na śniadanie (przynajmniej dzienniki które widziałam miały je dość często). Co innego można jeść na śniadanie poza kaszą, ryżem i owsianką? Szczerze mówiąc całą moja ostatnia dieta na tym się koncentrowała i mam wstręt do tych produktów jak na razie. Co innego mogę zjeść na śniadanie np? Czy mogę zjeść chleb? W "Co jedzą Lejdis" pisze że osoby odchudzające się chleba jeść nie powinny. Na razie mam tylko taki sklepowy na składzie:P Bo co do chleba razowego na zakwasie to nie jestem pewna czy mój żołądek będzie go tolerował (niemniej jednak spróbuję go upiec:)
I jaki rozkład BTW powinnam przyjąć?
Z góry dziękuję za pomoc i wsparcie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a co ma zoladek nei tolerowac w chlebie na zakwasie? lepiej go upic samemu niemusisz robic bardzo kwasnego chleba
jakie problem masz z zoladkiem?
z barkami zglos sie do postu saidy do e-gabinetu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1473
Chleb razowy na zakwasie będzie nawet lepiej tolerowany niż biały na drożdżach :) Aczkolwiek trzeba się jeszcze przyzwyczaić do smaku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
cześc wssytkim,
wczoraj zaliczyłma pierwszy trening z linka trening dla zupełnie zielonych. Od razu sie przyznam ze poniosłam klęske w takim sensie ze zrobiłam tylko 1 obwód, drugi raz juz nie miałam siły. A pompek tradycyjnych to nie dałam rady zrobić ani jednej, wiec zrobiłam takie na kolanach (ale te były porządnie zrobione, sumiennie i jak należy). Te w podporze do tyłu to też masakra, kiedyś je robiłam i wydawały mi sie takie proste, ale wczoraj pod okiem mojego chłopaka które mnie ciągle poprawiał i upominał że tu źle, tam krzywo, okazało się że nigdy nei robiłam tych pompek dobrze - no i zrobiłam raptem 5 i ręce mi wysiadły. Wszystko bolało rano ale już przeszło.
Wklejam swoje miski z wczoraj i dziś. Wyszły strasznie nierówne ale przeszukuje dzienniki innych dziewczyn i szukam inspiracji i pomysłow. Ponawiam prośbę o rozkład białka, tłuszczy i węglowodanów

Aha co do warzyw to codziennie jem sałatki domowej roboty takie słoikowe (ogórek, cukinia, pomidor, cebula, kapusta), koleżanka nazywa to "kiszonki". Czy coś takiego się nadaje?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
i miska dzisiejsza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jezli koleżanka nie daje tam cukru to sie nadaje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Swiadome odchudzanie

Następny temat

POMOC - ODŻYWKA

WHEY premium