SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Więcej energii i siły do działania

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 13 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
wiesz co, nie wiem, ja zjadam nasionka bez popijania i dokladnie je rozgryzam i mieszam ze slina i mam wrazenie, ze na to samo wychodzi, co podgrzanie w wodzie na "gluty"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
O widzisz, nie myślałam żeby to gryźć. To spróbuję.. żeby tylko zaczęło działać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Poza tym co umieszczasz w wypiskach w Twojej diecie pojawiają się jakieś inne warzywa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
tak, jem brokuły, kalafior, fasolkę szparagową, pomidor, ogórek, marchewka. Staram się jeść codziennie. Teraz jem już głownie warzywa i mięso, wczoraj np brokuły i pieczony schab a dziś mięso mielone i fasolka . w niedzielę kiedy miałam jakby atak tych bólów to zjadłam też dużo warzyw (na obiad zapiekanka z cukinii, pora, marchewki, indyka, ziemniaków i pieczarek)

Zmieniony przez - Chicken84 w dniu 2013-07-30 14:34:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Niektóre warzywa mogą nasilać objawy jakie obserwujesz.

W pierwszej kolejności sugerowałbym, żebyś zwróciła uwagę jak reagujesz na źródła FODMAP:
http://getprimal.pl/?p=823

Objawy jakie obserwujesz mogą mieć związek z przerostem bakteryjnym/grzybiczym jelita cienkiego, co z kolej może wynikać między innymi z obniżenia aktywności tarczycy lub wydzielania kwasu żołądkowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3366 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 48650
objawy o których piszesz idealnie pasują do zespołu jelita drażliwego, sama zmagam się z tym od dłuższego czasu i niestety przy nasilonych stresach sama diet ni cholery mi nie pomaga w stanach zaostrzonych zażywam debretin ale ogólnie staram się jednak polegać na diecie. Dzięki temu forum dowiedziałam się o fodmap i to tez mi dużo ułatwiło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
Dziękuję za odpowiedź:) co do fodmap to jakby nie było wykluczylam wiele produktów w ciągu ostatniego miesiąca i ni cholery nic nie pomaga. Od soboty czuję się lepiej ale nie było w sumie ani jednego dnia żeby nic mi nie dolegało. Wydaje się że te leki mi pomagają (przestałam brać Pantopraz bo nie widzę sensu żeby w dalszym ciągu brać leki na nadkwsotę, której jestem pewna że nie mam). Albo to był po prostu kolejny atak i teraz będzie chwila spokoju przed następnym. Miski dalej czyste ale ubogie, jem głównie warzywa, kasze jaglaną od czasu do czasu (strasznie mi się po niej odbija nie wiem dlaczego), mięso, a owoce typu arbuz i banany mam wrażenie że mi pomagają. Tłuszcze to oliwa z oliwek, olej kokosowy lub masło. No i dużo piję. Wybieram się do swojego lekarza, żeby mi dał skierowanie do gastrologa. Poćwiczyłam trochę choć było ciężko, jestem w strasznym stanie, sama rozgrzewka prawie mnie zabiła hehe:P Wczoraj trochę pływałam, trochę rowerek, staram się więcej ruszać.
Katlak pozwolę sobie odwiedzić Twój dziennik:) może znajdę w nim coś co mi pomoże:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Wcześniej pisałam o siemieniu lnianym, to teraz uzupełnię, to zwykłe tez mielisz - sama, blenderem, takie zmielone - 1 łyżeczkę - zalewasz wrzątkiem, zostawiasz na noc i rano taki ostygnięty glutek jesz, na czco - sprawdzone. Ja takiego w ziarenkach nie jem gotowanego Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
dzięki:) a nie mogę go tak wypić ostygniętego wieczorem? Bo teraz jestem an etapie zalewanie wrzątkiem nasionek i potem zjadania ich tak w całości. Jak ugotowałam to przedtem to się zrobił z tego taki glut że ciągnęło mnie na wymioty przy jedzeniu tego. Ale wypróbuję Twój sposób:) zaraz się zabiorę za blenderowanie:)
btw mama koleżanki która mnie nie widziała od pół roku stwierdziła że STRASZNIE SCHUDŁAM! Tak po prawdzie to raczej nie schudłam bo dalej nie mieszczę się w ubrania a przez większość dnia mam strasznie opuchnięty brzuch, ale ona twierdzi że wyglądam jakoś mizerniej. Poleciła mi gastrologa i powiedziała, że nawet jeżeli mam ten zespół jelita drażliwego to to musi stwierdzić specjalista po wcześniejszych badaniach. Więc planuję się wybrać do niego.
Zrobiłam sobie bardzo zdrową i pożywną obiadokolację z przepisu od Agnese (lasagna z cukinii zamiast makaronu, z mlekiem kokosowym i szpinakiem i mięskiem mielonym) całą rodzinka się zajada i zachwyca tym a ja oczywiście po 10 minutach od zjedzenia znów umierałam :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Oczywisćie, ze możesz zjeść wieczorem, byle ostygło.
Życzę, żeby Twoje samopoczucie się poprawiło jak najszybciej!

Odnośnie siemienia i jego stosowania, kilku osobom z mojego otoczenia pomogła taka kuracja, ale trzeba jesc codziennie
pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Swiadome odchudzanie

Następny temat

POMOC - ODŻYWKA

WHEY premium