SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Swiadome odchudzanie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5140

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1231
Witajcie.
Nie jest to moj pierwszy wpis na forum, kiedys byla jakas proba odchudzania przy waszej pomocy, ktora oczywiscie zakonczyla sie calkowita porazka z mojej strony.
W tej chwili zaczelam zdrowo sie odzywiac, nie nazywam tego dieta, bo na zadnej diecie jeszcze nie udalo mi sie schudnac i utrzymac wagi. Od 7-go stycznia zmienilam calkowicie swoj sposob odzywiania sie i do tej pory schudlam 7kg. No ale, ale...zawsze jest jakies ale. Jak na razie nie mam jakiejs konkretnej diety, staram sie jesc regularnie, ograniczylam weglowodany, nie jem zadnych slodyczy, cukier tyle co w naturalnych produktach (jak juz musze to kupilam naturalny syrop z owocow o niskiej zawartosci fruktozy i niskim IG). Moja aktywnosc fizyczna to odprowadzenie rano corki do szkoly, pchajac wozek, bardzo szybkim tempem, zajmuje mi to jakies 30 minut (z gorki), powrot to ok 50 minut, pchajac wozek (pod gorke) i po poludniu to samo. Nie wprowadzilam liczenia kalorii, zadnych rygorystycznych zmian, poniewaz mam bardzo duzo do zrzucenia (startowalam z 106,8kg, w tej chwili jest 99,7) i w pozniejszym terminie kiedy waga zacznie zwalniac, chce miec pole do manewru. Ale mam jeden problem, mianowicie moj brzuch po 2-och ciazach. Wiem, ze bez cwiczen sie nie obejdzie i chce je wprowadzic jak najwczesniej, bo pozniej juz mi nic nie pomoze (i tak wisi mi fald skory wypelnionej tluszczem, ale nam nadzieje, ze z cwiczeniami chociaz troche sie wchlonie i nie zostanie sama wiszaca skora, psychicznie nastawiam sie juz na operacje, ale wolalabym tego uniknac za wszelka cene). Ja na cwiczeniach silowych nie znam sie wcale, silownia to dla mnie bieznia i rowerek, dlatego prosze was o jakies rady. Na razie nie jestem zapisana na silownie, ale z Wasza pomoca mam nadzieje, ze uloze jakis normalny plan cwiczen na poprawienie wygladu mojego brzucha. Wszelkie rady odnosnie diety i odzywiania rowniez sa mile widziane:) Pozdrawiam serdecznie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 228 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15931
W regulaminie masz linki do ćwiczeń siłowych dla początkujących.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Zaraz, zaraz... nie tak szybko z tymi siłowymi. Pchasz wózek - czyli masz małe dziecko. Ważne jak długo jesteś po porodzie i czy już możesz siłowo/niesiłowo, bez szkody dla siebie, zacząc ćwiczyć.

Wejdź do regulaminu naszego działu:
https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html
przeczytaj zwłaszcza ten rozdział z pkt. 3 -go.
Potem ankieta z punktu 4-go.
Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1231
Wiek :28
Waga :99,7
Wzrost :160
Obwód w biuście(1) :120
Obwód pod biustem :97
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):100
Obwód na wysokości pępka :120
Obwód bioder (3):120
Obwód uda w najszerszym miejscu:73
Obwód łydki :46
W którym miejscu najszybciej tyjesz :nie wiem
W którym miejscu najszybciej chudniesz :nie wiem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: pon-pt- rano,przed sniadaniem 25-30 minut szybkim tempem z gorki, 40-50 minut pod gorke, po poludniu 20-25 minut bardzo szybkim tempem z gorki, 40-50 minut pod gorke
Co lubisz jeść na śniadanie:jogurt, owsianka
Co lubisz jeść na obiad :zupa, kawalek miesa z ryzem, kasza i warzywa
Co jako przekąskę : jablka
Co jako deser :-
Ograniczenia żywieniowe :-
Stan zdrowia:bole w plecach (nie zawsze), bole kolanach
czy regularnie miesiączkujesz:ostatnio nie
czy bierzesz tabletki hormonalne:nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:nie
czy rodziłaś: 2 cesarki
Preferowane formy aktywności fizycznej najchetniej silownia, basen
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :-
Stosowane wcześniej diety :dukana, south beach, kopenchaska, i taka co pije sie tylko koktajle z proszku, nie pamietam nazwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1231
Nie wiem czy sie dobrze pomierzylam, bo nigdy wczesniej tego nie robilam. Zdjecia nie dodaje na razie, bo mi wstyd. Jestem 1,5 roku po cesarce, a wiec mysle, ze to nie ma zadnego wplywu na cwiczenia. jakis miesiac temu osiagnelam swoja maksymalna wage 106,8 kg. Do tej pory udalo mi sie zgubic pare kilogramow, przez samo, jak to nazwal Koniu przejscie z trybu FAT na FIT:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Co ważne też, sprawdź czy nie masz rozstępu mięśni brzucha po ciażach -> https://www.sfd.pl/-t900427.html 

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dobrze by bylo bys sobie zdjecia zrobila chociaz dla siebei na razie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1231
Chcialam edytowac moja wypowiedz, opisalam sie jak glupia i wszystko zniknelo:/ Wlasnie zastanawialam sie nad tym rozstepem miesni, bo czasami, w zaleznosci od tego jak napne miesnie widze taka jakby gorke.. A reszty nie wiem czy sie dopatrze, bo mam za duzo tluszczu.... Biore sie za pisanie od poczatku, tym razem bez edytowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1231
Opisze jak wyglada moj dzien.
Pobudka ok 7:30
Ok.8:30 pierwszy spacer, bez sniadania, na szklance wody z octem jablkowym.
Ok.10 pol duzego jogurtu owocowego
Ok.12 obiad (kawalek miesa z ryzem/kasza, warzywa/surowka, wszystko miesci sie na malym talerzyku, bo duzych juz nie uzywam)
ok.14 przekaska (owsianka, kawalek wedliny z warzywami, kawalek miesa z zupy z warzywami,lub cos w tym stylu)
ok.16-17 jakas zupa z makaronem (sam wywar miesno-warzywny, bez smietany, jak juz musze zabielic [dzieci], to mlekiem)
ok 18-19 jajecznica, zapiekanka miesno-warzywna,lub warzywna, owsianka,serek wiejski z warzywami, pizza na ciescie z platkow owsianych itp.)
Jesli dlugo posiedze i robie sie glodna, jem jablka.Ogolnie, gdy czuje, ze mnie nosi i cos bym zjadla to biore jablko, zjadam ich od 2-och do 6 dziennie (sa naprawde malutkie), pije wode z cytryna i herbate zielona (czasami za malo, ale staram sie pilnowac).
Jak juz pisalam moja zmora jest moj wielki brzuch co zreszta widac po obwodach, ktory sobie radosnie wisi, a mnie przyprawia o rozpacz. Uznalam, ze za niego musze wziasc sie odrazu, bo nie chce, zeby zostala mi pusta wiszaca skora, teraz moze cos jeszcze poradze, a operacji chcialabym uniknac.

Jak na razie wymyslilam sklony skretne, unoszenie nog lezac i przysiady. Mam ograniczone pole do popisu, bo na jednej rece mam swieze szwy i nie moge naduzywac rak. Pomyslalam, ze 4 serie po 15 powtorzen co drugi dzien bedzie dobrze przez pierwsze 2 tyg?
Mysle, ze w kwietniu bede mogla zapisac sie na silownie, wtedy zajme sie tez reszta ciala, ale brzuch to moj najwiekszy problem:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1231
zapomnialam napisac, ze kolejny spacer jest po godz 14 (nie edytuje bo mi znowu wszystko zniknie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10166 Wiek 110 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124582
Czytasz to co Ci dziewczyny piszą?
Edytuj swoje wypowiedzi jak chcesz coś dopisać - karteczka z ołówkiem

If you change nothing ... nothing will change!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie, kobieta, dieta do oceny

Następny temat

Więcej energii i siły do działania

WHEY premium