SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 189 - Mendes vs McGregor

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 173047

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Dremor
Pytanie- Czy kiedyś było tak że fighter mówił o kontuzji i wychodził z kontuzją do walki? Jakoś sobie nie przypominam...

Najczęściej o kontuzji dowiadujemy się po walce, albo dowiadujemy się o kontuzji i walki w ogóle nie ma. Nie pamiętam, żeby była akcja że ktoś ma kontuzję, mówi o tym i ma walkę z faktyczną kontuzją.

Dla mnie jest parę opcji:

a) Aldo ma kontuzję i nie wyjdzie- zupełnie zrozumiałe i normalne postępowanie

b) Aldo ma kontuzje i wyjdzie- duży hajs na stole, a jak Mendes rozwali Conora to się z tym hajsem pożegna. Poza tym dużo do stracenia nie ma- tzn ma w chvj(), ale ma gotową wymówkę i zapewniony rewanż

c) Aldo nie ma kontuzji i po prostu robi wszystkich w chvja, miesza w głowie Conorowi. Co by Conor nie mówił to będzie miał te info o kontuzji Aldo w głowie- a więc zmieniać trochę gameplan, czy nie bo może Aldo ściemnia?

Opcja "b" dla mnie ma jeden mankament- po chvja mówić o kontuzji, skoro się wychodzi. Niedawno nawet była akcja z Arlovskim, który do samego końca wahał się czy wyjść bo w kolanie coś mu poszło, ale nic nie pisnął- i bardzo dobrze. Silva z Sonnen podobnie-Dopiero po gali powiedział, tak jak to powinno być. Mnóstwo takich przypadków było, nie chce mi się wyliczać. Więc czy team Aldo jest na tyle głupi żeby mówić o kontuzji i wyjść? Nie sądzę... Po prostu ta opcja istnieje tylko wtedy, kiedy team Aldo jest głupi

Opcja c jest całkiem prawdopodobna- czyli doskonała cwaniacka zagrywka na miarę Conora

Zresztą, czy była jakakolwiek fota np Roentegnowska tego żebra? Lekarz z Ameryki mówi że żebro jest posiniaczone i obite, a ten z Brazylii że złamane. Wszystko się zgadza;)




Zmieniony przez - Dremor w dniu 2015-06-29 21:14:05


dobry post

no właśnie, mówienie o kontuzji przed walką to niesamowita rzadkość, to jakoś wycieka, bo nie ma sensu mówić o kontuzji, bo przeciwnik to wykorzysta dostosowując to do swojego gameplanu.
Pytanie tylko czy faktycznie jest kontuzjowany, czy wpłynie to na walkę i wgl.
W tym wywiadzie z Helwanim co ktoś wrzucił Weidman mówi, że wiecznie jest kontuzjowany, że z Machidą (już nie pamiętam jaka to kontuzja) jak walczył to niby był poważnie kontuzjowany a jakoś k***a dał 25 minutową walkę wieczoru zbierając i zadając sporo obrażeń więc dla mnie był zdrowy tj. i Machida. Hendricks też oprócz walk z Fitchem czy Kampmannem zawsze mu coś k***a dolegało jak nie kończył walk przez szybkie KO - mam to w dupie co mu było skoro 15/25 minut był w stanie zawsze świetnie używać zapasów i stójki więc był k***a zdrowy. Wszyscy zawsze kontuzjowani, najwięcej po walce jako przegrani i wymówka wymówka wymówka.

jakbym był w milionerach to był stawiał na odp c
c) Aldo nie ma kontuzji i po prostu robi wszystkich w chvja, miesza w głowie Conorowi. Co by Conor nie mówił to będzie miał te info o kontuzji Aldo w głowie- a więc zmieniać trochę gameplan, czy nie bo może Aldo ściemnia?

nie ma kontuzji, wszystko ściema dla hypu, skoro nie zrezygnował od razu to nie zrezygnował jak Conor dowiedział się o tym? albo ta kontuzja jest taka, jaką miał już nie raz przed swoimi walkami i wie, że to nie będzie miało prawie większego wpływu więc PIC NA WODĘ.
Kolejny powód, że dowiadujemy się przed walką co jest naprawdę rzadkością mega i wspomniana gra psychologiczna.
Mam w dupie po co Dana poleciał do Brazylii. Mam także w dupie wymówki, bo powiem wam tak: jakbyśmy patrzyli na historie MMA i uznali walki jako nie ważne albo mało ważne, bo ktoś wyszedł z kontuzja (w 90%+ dowiedzieliśmy się po walce i w większości 90%+ to był przegrany) to by minimum 1/4 walk była bez większego znaczenia.

Conor rewelacyjnie mówi, czas zmężnieć i walczyć, figterzy MMA to goście, którym towarzyszy mnóstwo kontuzji, jeśli kontuzja nie przeszkodzi Ci w tym w sposób znaczący i wierzysz, że wygrasz, znasz swoje ciało i czujesz kontuzje to wychodzisz a jak masz potem p******ić, że GDYBY NIE KONTUZJA TO BYM WYGRAŁ no to nie wychodź i już. Conor mówi, że inteligentny trening to podstawa, wiadomo jak trenuje Aldo i ma tego rezultaty a trening to ogromna część tego jak dobry jest fighter.
Trenujesz za lekko - fizycznie będziesz gorszy, sparingi to ważny aspekt treningu, czasami muszą być ciężkie, ogólnie nie będziesz w formie
Trenujesz za ciężko - łeb siada, ciało siada, kontuzje, co się wiąże z gorszymi występami, z mniejszą ilością walk w karierze i operacjami

W K-1 walczyli 3 razy dziennie często i mieli gorzej niż zawodnicy MMA wychodzący z kontuzją nawet całkiem poważną. Jakoś nikt nie patrzy się w rozpamiętywanie tego.

skończcie p******ić o tym jak Aldo jest bardzo kontuzjowany, bo może nie jest wcale, jakby był tak bardzo kontuzjowany to by nie walczył, bo on ma do stracenia w tej walce tyle co nikt - nie kumacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
sęk w tym ,że kontuzja wygląda na autentyczną i o to właśnie chodzi ,zrobić większe zamieszanie.

Aldo TKO 3 runda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 1633 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8963
guatan
nie rozumiem.

dlaczego zadna strata skoro kibicuje Aldo?

Po pierwsze, jeśli Aldo przegra, to dobrze wiesz, że wszyscy (poza osobą, która nosi zdjęcie Conora w portfelu) będą mówili, że jest No Contest, bo Aldo walczył ze złamanym żebrem. Po drugie, dzięki temu Aldo zarobi w ciul hajsu, co przy odpowiednim ułożeniu się gwiazd mogłoby się nie zdarzyć w przypadku odwołania tej wlaki. Po trzecie, moim zdaniem to nijak ma się do jego legacy, bo cokolwiek się w walce nie wydarzy, i tak będzie wymieniany obok GSP, Spidera i JJ jako najlepsi zawodnicy UFC. Po czwarte, kibicujesz też MMA, a podaj mi lepszy scenariusz na popularyzację tego sportu od milion PPV sprzedanych na Aldo vs Conor i 2 miliony PPV sprzedanych na Aldo vs Conor 2. Poza tym wybacz, ze ci narzucam jak masz myśleć/czuć :)

MoonDancer
Hipsterzy to osoby które preferują " niemainstreamowość. "
Słuchają nie globalnej muzyki, chodzą w nie globalnych rzeczach, poruszają się w takim samym towarzystwie. Młodzi ludzie źle to skumali i zaczął się bum na szmateksy, brody i tak dalej.

Moim zdaniem to nie ludzie źle to skumali, tylko *** [tu wstaw odpowiednią posadę, jestem śpiący ;)] z dużych korporacji wykorzystali okazję i przekuli niszę w mainstream i teraz masy ubierają się 'na hipstera' w h&mie czy Zarze. Swoją drogą krótki materiał na temat ciuszków z HM i Zary:



MoonDancer
Sorry Koala ale forum mi się zacięło plus gadałem z mentorem od diety i to ważne było.

Mi mentor od diety kazał zaopatrzyć się w mikser/blender. Drogie to jest? Polecasz jakiś?

Dremor
Pytanie- Czy kiedyś było tak że fighter mówił o kontuzji i wychodził z kontuzją do walki? Jakoś sobie nie przypominam...


DC przed walką z JJ powiedział "mam rozyebane kolano i po walce zrobię sobie operację"

Dremor
Po prostu ta opcja istnieje tylko wtedy, kiedy team Aldo jest głupi

A team Caina jaki jest, że im się dupy nie chciało ruszyć do Meksyku przed walką z Werdumem? Poza tym, co jeśli oni byli przekonani, że "ok jest kontuzja, przekładamy walkę", a Dana przyjechał i powiedział "jak k***a przekładamy?!"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ja tylko mówię co podpowiada statystyka- wiadomo że znajdą się wyjątki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 1633 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8963
nie no wiadomix. nie tylko statystyka ale i logika, ja tylko mowie, ze a noz widelec wyjatkiem jest tez sytuacja z Aldo\
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Tego nie wykluczam. Po prostu chodzi mi o to że prawdopodobieństwo każdej opcje jest inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 408 Napisanych postów 2504 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28730
mmmateusz
Mi mentor od diety kazał zaopatrzyć się w mikser/blender. Drogie to jest? Polecasz jakiś?

Poszukam coś jutro bo także bym potrzebował coś taniego a dobrego.


Zmieniony przez - MoonDancer w dniu 2015-06-29 23:54:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
K_PS





Jak zrobi to co mówi od 3:10 i wygra, to się pogodzę z przegraną Aldo. Ale to warunek


Zmieniony przez - Puar w dniu 2015-06-30 00:55:03

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Steven0


skończcie p******ić o tym jak Aldo jest bardzo kontuzjowany, bo może nie jest wcale, jakby był tak bardzo kontuzjowany to by nie walczył, bo on ma do stracenia w tej walce tyle co nikt - nie kumacie?


zamknij papę

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
MoonDancer
To już się niesmaczne robi... Jak oni mogą być tak wulgarni


norma w Dublinie. irlandzkie prostaki

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC Fight Night 62 - Maia vs LaFlare

Następny temat

KSW: Road to Wembley

WHEY premium