SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 189 - Mendes vs McGregor

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 173062

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Conor ma naprawdę spore szanse. Kondycyjnie ciężko powiedzieć, bo McGregor jeszcze 5 rund nie walczył, ale myślę, że tu miałby potencjalną przewagę chociaż w ostatniej walce Aldo pokazał bardzo dobre cardio.
Poruszanie się napewno dla Conora, jak sam mówi Aldo prezentuje tajski styl z ograniczoną pracą stóp co sprawia, że rosną szanse McGregora w stójce, który wg mnie jest też lepszym bokserem, ale Aldo też potrafi boksować, ma bardzo dobry prosty i nie tylko, mocne sierpy, ogólnie KO cios, kombinacjami też uderza, lubi ciosy na korpus jednak technicznie wciąż wyżej stawiam McGregora.
McGregor ma świetny lewy krzyżowy i myślę, że jeszcze lepsze p******nięcie też ładne ciosy w korpus posyła.
Jeśli chodzi o kopnięcia to fakt niskie kopnięcia Aldo - zwłaszcza niskie, McGregor lubi niestandardowe techniki jak obrotowe kopnięcia wszelkiego rodzaju czy to z hakiem, boczne nawet na kolano, dużo kopnięć w korpus i na głowę, McGregor pokazał w swojej karierze, że potrafi blokować niskie kopnięcia (typowi na początku kariery złamał nogę blokując niskie kopnięcie) a nawet ich unikał i przede wszystkim jeszcze nikt mu nimi krzywdy nie zrobił, ale fakt teraz walczy z Aldo. Poruszanie się i ciosy z kontry McGregora nie ułatwią zadania dla Aldo, ale niskie kopnięcia to bardzo mocna broń Brazylijczyka.

Jeśli chodzi o parter, zapasy i klincz to Aldo to mega silny sk***ol, chyba nie do obalenia póki co myślę, że nawet dla gości z 155 nie tylko z 145, Mendes i Edgar nie mogli więc.. Obalić jedno, ale utrzymać w parterze drugie. Aldo jest też mocny i niebezpieczny w klinczu i właśnie tu może być zaskoczenie, bo każdy liczy na wojnę w stójce a jak Aldo zobaczy, że obalenia są na miejscu to pewnie będzie obalał, Aldo ma mocne obalenia, Zombiego np. obalał jak chciał jak kontuzji stopy w trakcie walki doznał więc jeśli Aldo będzie w stanie obalać to w połączeniu z jego naprawdę mocnym parterem (Aldo ma bardzo dobre BJJ!) to fakt może to rozegrać z góry też uderzając przez gnp, ale znając Aldo to na początku wybierze stójkę.
McGregor pokazał dobry TDD i zwinność w powrotach do stójki więc to nie będzie takie łatwe jak z Zombim. McGregor z góry też ma dobrą kontrolę więc jak się tam znajdzie np po knockdownie to on świetnie w dosiad wchodzi i może być różnie. Doświadczenie to ogromna przewaga dla Aldo.

Podsumowując WG MNIE wyrównane szanse, Aldo i Mendes to wg mnie najtrudniejsze walki dla Conora w 145, w walce z Edgarem już bym bez większego wahania na Irlandczyka stawiał.
Jednak w walce z Aldo raczej skłaniałbym się ku McGregorowi patrząc na prostą zasadę w przypadku wyrównanych walk mistrzowskich na papierze, mianowicie ZUŻYCIE:
1. Aldo jest mistrzem od 2009 roku (WEC) i od 2010r. (UFC), McGregor to nowość, jego 1 walka o pas, Aldo ma dużo obron pasa.
2. Conor walczy od 2008, Aldo od 2004.
3. 26 walk Aldo, 19 McGregora - fakt nie zbyt duża różnica z tym, że Conor większość swoich walk kończył przez szybkie KO/TKO i bardzo mało obrażeń w swojej karierze przyjął, nawet nigdy nikt jego buźki nawet lekko nie uszkodził! Aldo miał już trochę wojen i 5 rundowych walk do tego jego treningi to mordercze sparingi co też ma dużo do gadania.
4. Ciężko o bardziej pewnego siebie typa niż McGregor - to mu dużo da, Aldo też jest w sumie bardzo pewny.

McGregor will take his head clean off! Second round!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Steven, chyba za często przekładasz zużycie nad doświadczenie- zauważ że wraz z jedną zmienną rośnie druga i to jeszcze IMO dochodzi trzecia, czyli motywacja. Wpływ tych zmiennych jest bardzo indywidualny i zależy od stylu fightera. Jak fighter unika wyniszczania to korzyści z doświadczenia przewyższają zużycie. Patrz np Władimir Klitschko. 39 lat za parę dni będzie miał a każdy następny występ lepszy.

Jeśli chodzi o mma to zużycie ustępuje zdecydowanie doświadczeniu w przypadku Werduma, Hunta, Lawlera, Souzy, RDA.

Chodzi mi o to że u niektórych korzyści z doświadczenia wielokrotnie przebijają wady wynikające ze zużycia. Oczywiście, u lwiej części jest na odwrót- ale to głównie u tych co dużo zbierają, walczą wyniszczająco itp. Jose Aldo może i czas w oktagonie ma bardzo długi, ale nie koreluje to zbytnio z ilością damage'u jaki zebrał.

Wg mnie nie widać śladów zużycia i doświadczenie zdecydowanie działa na korzyść Aldo.

Zmieniony przez - Dremor w dniu 2015-03-21 11:53:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 341 Napisanych postów 3218 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24990
Ja stawiam, ze pasy nie zmienia wlascicieli.

Jesli chodzi o walke Aldo z Conorem to mysle, ze Aldo po prostu zdeklasuje Irlandczyka. Nawet jesli w stojce McGregor bedzie lepszy to Aldo zacznie go obalac. Chociaz szcerze watpie w stojke Conora. Imo Mark Hominik mial najlepsza stojke ze wszystkich przeciwnikow Aldo, a ten w cale mu nie ustepowal.

Co do Hipstera to mam nadzieje, ze Lawler go znokautuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Nie porównuj stójki McGregora ze stójką Hominicka Nie mówię, że Hominick nie miał bardzo dobrej stójki, bo miał, bardzo dobrze boksował, ale Conor ma znacznie lepszą stójkę zwłaszcza, że ma naprawdę KO cios czego o Hominicku nie można powiedzieć no i Zombie Hominicka w kilka sekund znokautował

Conor to wg mnie najlepszy uderzacz z jakimkolwiek walczył Aldo w karierze. 12 na 17 zwycięstw przez KO/TKO w 1 rundzie, 4 zwycięstwa w 2 rundzie, 1 zwycięstwo przez zdominowaną decyzję z takim kotem jak Holloway z rozj**anym kolanem od 2 rundy.

Dremor, Conor też już jest doświadczony, to już teraz nie tylko striker, Aldo wg mnie ma lepsze zapasy oraz parter tylko pytanie czy tam odbędzie się walka. McGregor jest mańkutem, świetnie się porusza, uderza z różnych pozycji, ma ko cios i tu doświadczenie może nic nie zdziałać, walki na 5 rundowym dystansie to doświadczenie, które ma korzyść dla Aldo, ale pytanie czy McGregor będzie miał wgl problemy z kondycją

Conor też powiedział ciekawą rzecz "Aldo skończył tak naprawdę 1 walkę (z Mendesem) w ciągu ostatnich 5 lat, przez te 5 rund będę miał czas by go znokautować i gdy ja trafiam ludzi to padają, kiedy Aldo trafia to przetrwają "
Jest w tym dużo prawdy, bo na skończenie tej walki bez wątpienia więcej szans ma McGregor (oczywiście mowa o KO/TKO).
Aldo walczy bezpiecznie od czasów przejścia do UFC, nie zawsze, ale zazwyczaj, kiedy zobaczy okazję to napewno nie zmarnuje jej, ale on jak GSP planuje tak walkę by na 5 rund mieć sił, powtarzające się kombinacje, proste, niskie kopnięcia, ciosy w korpus, czasem nawet obalenia. Jeśli nie uszkodzi nóg McGregora niskimi kopnięciami (no a tylko Fabera tak poważnie nimi uszkodził) to Conor ma większe szanse na skończenie walki w rundach mistrzowskich niż Mendes, Edgar czy Lamas. Myślę, że pas będzie w Irlandii.

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2015-03-21 13:01:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
sava9e
Co do Hipstera to mam nadzieje, ze Lawler go znokautuje.


A ja sie nie zdziwie jak Rory bedzie Lawlera punktowal przez 5 rund w stylu GSP i wygra na punkty. W tej dywizji pas bedzie zmienial wlasciciela dosc czesto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Ja stawiam na Rorego, że tym razem rozpyka Lawlera na pkt i to całkiem wyraźnie, zwłaszcza, że to 5 rund. Ostatnio co prawda Lawler słusznie wygrał, ale walka była całkiem wyrównana i końcówka walki wyglądała tak, że Rory trafiał go mocnymi łokciami z góry.
Jednak Lawler to bestia, naprawdę bardzo kompletny fighter teraz, świetny TDD i bardzo mocna stójka z KO uderzeniem. Lawler ma szanse z każdym. Ciekawi mnie forma Condita, bo ten gość jest świetny, na dystansie 5 rund to może zaj**ać każdego w formie przed kontuzją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Według mnie ten środkowy palec Aldo trochę nie pasuje do mistrza, a już bardziej spodziewałbym się tego po Conorze. Sam nie wiem na kogo stawiać, bo ta walka może pójść w dwie strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Conor jest nie sprawdzony tak samo jak Cormier przed walką z JJ. Jeśli chodzi o zużycie to bez przesady. To nie jest waga ciężka czy półciężka. Poza tym Aldo jest jeszcze młody. Aldo ma szansę dłużej potrzymać czas niż JJ, bo wojny nie odbijają się, aż tak mocno na zdrowiu w tej kategorii wagowej, a obaj są młodzi. Co do kopnięć Aldo to będą ładnie wchodziły. Radzę jeszcze raz oglądnąć walkę McGregora z Poirierem niskie kopnięcia bez problemu weszły. To, że Conor bronił kopnięć z kelnerami to nie znaczy, że uda mu się z Aldo. Może walka zakończyłaby się inaczej gdyby nie walnął za uchem. Poza tym Aldo jest twardy, co udowodnił. Na korzyść Conora zdecydowanie zasięg, ale Aldo będzie okopywał tę jego wysuniętą nogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Myślę, że Rory powinien to wygrać wyraźnie. W pierwszej walce było z nim coś nie tak.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Tak jasne nie tak, z 40 stopniową gorączką wyszedł i ze złamaną nogą -.- przegrał, bo był gorszy.

Weszło kilka niskich kopnięć Poirierowi i od razu, że go Aldo zaj**ie niskimi kopnięciami, kogo Aldo tak rozj**ał niskimi ostatnio? Fabera w WEC? Nawet Edgar i Lamas trochę zebrali i jakoś w 5 rundzie to większego znaczenia dla nich nie miało. Myślicie, że Aldo wyjdzie do klatki i przekopie go jak psa z łatwością? Conor to świetny striker żeby się Aldo nie zdziwił jak po niskim kopnięciu dostanie lewym krzyżowym prosto w nos.
Mendes sobie dobrze z Aldo w stójce w 2 walce radził, nawet go posadził. Conor to o wiele lepszy striker i przede wszystkim większy. Wracając do Poiriera to Agares on wcześniej dostał przed tym KO mocnym lewym sierpem, który już mógł go zranić. Myślisz, że Poirier prędzej czy później nie byłby zrównany z matą ?

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2015-03-21 15:44:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC Fight Night 62 - Maia vs LaFlare

Następny temat

KSW: Road to Wembley

WHEY premium