SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW czy Split - co wybrać, progressja, pytania ogólne od początkującego, normy siłowe

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 50566

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

73

Wzrost

187

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące

Uprawiane inne sporty

.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia z podstawowym sprzętem oraz maszynami

Dieta

Kiedyś: Utrzymywana w 85% + gainer. Po powrocie na siłownię(niedługo): Dieta utrzymywana w 70%, wspomagana gainerem

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Lekka lordoza, skrzywienie kręgosłupa

Zażywane suplementy

Monohydrat kreatyny ; gainer(90 węgli ; 10 białka)

Ostatnio przerabiany plan

W poście

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

W poście
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Mnie uczono taką techniką, że albo środkowy palec na pierścieniu, albo od pierścienia odległość kciuka i wtedy wyciskasz.

A osoba, która udzieliła mi tej porady, właściwie stwierdziła, że powinienem chwytać na prawie końcu sztangi, mniej więcej 80% długości, co mnie troszkę zszokowało, bo nigdy nie widziałem, aby ktoś tak wyciskał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ale nie każda sztanga ma tak samo rozstawione pierscienie czyli to wytłoczenie. Ja na siłce mam z 6 gryfów i większość ma inaczej. Zaraz czuję, że rozstaw jest zły. Może to kwestia doświadczenia ale jeśli czujesz, że w takim rozstawieniu klatka fajnie pracuje to nie ma co kombinować.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Na pewno nie będę łapał sztangi na 80-90% mojego wingspanu, bo tak się nie da trenowac i wtedy dopiero dało mi po łokciach, bo 1 raz zrobiłem w ten sposób, jak inny użytkownik siłowni mi doradził.

Uważam, że aktualny sposób jest wg mnie komfortowy, bo nie jest to wąsko, jest to szerzej niż na szerokość barków, że tak to ujme.


A powiedz mi - Oplaca mi sie zmieniac z FBW na push/pull?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Push pull jest bardzo fają opcją jak dla mnie jako następstwo treningu fbw. Wówczas 4 dni treningowe, każda partia dwa razy w tygodniu zamiast trzech i nieco większa objętość treningowa.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Po fbw najlepiej własnie push/pull lub góra/dół ciała by stymulować partie 2 razy w tygodniu z większą objętością.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Ale faktycznie musiałbym to robić 4x w tygodniu, nawet z wykluczeniem nóg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Bo aktualnie FBW robię 2, góra 3 tygodnie w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli bez nóg to można na 3 dni. Jeden tydzień:

push/pull/push

A kolejny:

pull/push/pull


Mam nadzieję, że rozumiesz ten zamysł.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Zamysł treningu rozumiem.
Gorzej będzie go ułożyć, ale poczytam trochę.

Chociaz...
Skoro aktualnie mam problemy z tymi łokciami(rozrollowanie na piłce tenisowej trochę pomogło), to poćwiczę jeszcze FBW, a za kilka miesięcy wejdę na push/pull, skoro mówicie, że to większa objętość i lepsza stymulacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Lepiej ogarnij te łokcie, bo jak będziesz ćwiczył i ciągle je podrażniał, to w końcu dorobisz się poważnej kontuzji.
Ja Ci mogę polecić takie rzeczy, które stosowałem, ale to na ślepo oczywiście, bo nie wiem, co jest u Ciebie nie tak:
- wzmacnianie przedramion (uginanie/prostowanie w nadgarstku, kręcenie nadgarstkiem trzymając koniec sztangielki)
- rozciąganie przedramion (głównie zginacza)
- porządne rozgrzewanie stawów łokciowych przed ćwiczeniami i między cięższymi seriami (ćwiczenia na triceps i biceps z małym obciążeniem)
- seria 50 wyprostów na triceps z cienką gumą (taka rehabilitacja)
- ćwiczenie mięśni odpowiedzialnych za otwieranie dłoni
- owijanie bardzo ciasno łokcia flossbandem i potem wszystkie ruchy nadgarstka
- kurkuma, jeśli masz stan zapalny
- ćwiczenie tricka na wyciągu
- hormony też można zbadać (niski poziom estrogenu)

Prawie wszystkie te rzeczy robiłem i pomagały :) Najbardziej chyba rozciąganie zginaczy przedramion.


Zmieniony przez - xorton w dniu 4/29/2018 12:32:59 AM
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ocenie treningu

Następny temat

Plan Treningowy - Początkujący zapracowany

WHEY premium