SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW czy Split - co wybrać, progressja, pytania ogólne od początkującego, normy siłowe

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 50546

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

73

Wzrost

187

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące

Uprawiane inne sporty

.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia z podstawowym sprzętem oraz maszynami

Dieta

Kiedyś: Utrzymywana w 85% + gainer. Po powrocie na siłownię(niedługo): Dieta utrzymywana w 70%, wspomagana gainerem

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Lekka lordoza, skrzywienie kręgosłupa

Zażywane suplementy

Monohydrat kreatyny ; gainer(90 węgli ; 10 białka)

Ostatnio przerabiany plan

W poście

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

W poście
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
To chyba jestem ewenementem, skoro 3 lata temu, gdy było mi widac każde żebro, nie miałem kaloryfera :D

Nie sugerowałem się tylko tanitą, która robiłem na różnych siłowniach, ale także pomiarami, kalkulatorami, rozwojem sylwetki.

Gdzie Ci zdjęcia podesłać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Mogę Wam jeszcze podać analizę segmentową pod kątem tkanki tłuszczowej.

Miesiąc wykonywania planu:

Korpus: 15,1%/6,1kg ---> 14,8%/6,2kg
Lewa ręka: 11,9%/0,5kg --> 11,3%/0,5kg
Prawa ręka: 11,1%/0,5kg ---> 10%/0,5kg
Lewa noga: 7,9%/1.0kg ---> 9,4%/1,2kg
Prawa noga: 6,3%/0,8kg ---> 7,1%/0,9kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
LeaderRTD
Mogę Wam jeszcze podać analizę segmentową pod kątem tkanki tłuszczowej.

Miesiąc wykonywania planu:

Korpus: 15,1%/6,1kg ---> 14,8%/6,2kg
Lewa ręka: 11,9%/0,5kg --> 11,3%/0,5kg
Prawa ręka: 11,1%/0,5kg ---> 10%/0,5kg
Lewa noga: 7,9%/1.0kg ---> 9,4%/1,2kg
Prawa noga: 6,3%/0,8kg ---> 7,1%/0,9kg



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
LeaderRTD
To chyba jestem ewenementem, skoro 3 lata temu, gdy było mi widac każde żebro, nie miałem kaloryfera :D

Nie sugerowałem się tylko tanitą, która robiłem na różnych siłowniach, ale także pomiarami, kalkulatorami, rozwojem sylwetki.

Gdzie Ci zdjęcia podesłać?


Byc moze po prostu nie miales jeszcze mięśni, więc nie bylo czego odslaniac.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Bo ja nie mam wgl miesni na brzuchu ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Gdy zaczynalem przygode z silownia, to robilem jedynie - Plank 3x60sec, czasem robilem russiany. Tyle :)
Aktualnie robilem przez miesiac ten zestaw, co Wam podsylalem z ABS, ale on niczego nie dal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A reszte mięsni masz ? Bo jeśli niekoniecznie to znaczy, że trzeba się uzbroić w cierpliwość. Skoro nie ma dużej klaty to i na brzuchu nie bedzie solidnej kostki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Mięśnie ma każdy, ale nie koniecznie rozbudowane :P
Ja nigdy nie robiłem brzucha pod hipertrofie.
Spróbuję tego dociągania w zwisie na drążku.

Nie oczekujmy, że po 4 miesiącach treningu będe miał klatę jak kulturysta ;d
Niestety, ale genetykę mam taką, że nie mam 'kwadratowej' klatki, w której widac potencjał.

Widać biceps, gdy napnę, widać zarys tricepsa, gdy rozprostuję w pełni rękę, wymiary poszły w górę, wiec no.
Jak się bokiem czasem ustawię, to może jakieś takie minimum widać na tym brzuchu, ale w konkretnych miejscach, nie można tego nazwać kaloryferem.

Wystarczy to ćwiczenie pod hipertrofię brzucha?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
LeaderRTD, znalazłem filmik, w którym jest wytłumaczona fajnie i pokazana techinika wznosów nóg w zwisie



Jeff z Athlean-X mówi w 2:15, że całe ciało trzeba zwijać i to co rion10, czyli miednice przechylić (wtedy też kręgosłup się zgina). Trzeba też dupę pokazywać osobom przed sobą. W przeciwnym razie mięśnie brzucha pracują mało intensywnie, tylko jako stabilizatory.

Aha, i nie zgodzę się, że to ćwiczenie jest tylko na dół brzucha. U mnie górę też ładnie rozwija.


Zmieniony przez - xorton w dniu 5/9/2018 4:39:07 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Bo to jest jak z wszystkimi ćwiczeniami w pewnym zakresie mocniej będą pracować proste brzucha w dolnej części ale i tak całe proste pracują plus wiele innych mięśni bo w innym przypadku nie dało by się wykonać ruchu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ocenie treningu

Następny temat

Plan Treningowy - Początkujący zapracowany

WHEY premium