SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ted Wong JKD vs Bruce Lee JKD

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 102993

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
No ok Kravka i Combat też pod ulice są a ich skuteczności nikt nie kwestionuje. Coś w tym musi być skoro o JKD większość ma takie zdanie.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
wklejanie ulicznego mordobicia jako uzasadnienie dla naukowego stylu, którego techniki są opracowane w oparciu o wzory i prawa fizyki bla, bla, bla itd. to słaby argument.



Zmieniony przez - Kuro w dniu 2010-07-31 21:29:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Wyskakujesz z fizyką, filozofią i biomechaniką, a nie możesz skumać twierdzenia pitagorasa. Poza tym co to za bzdury z opuszczaniem ręki podczas ciosu prostego ? Który z Twoich religijnych przywódców Ci tak nagadał ?

Wyskakuje na swój sposób to jest paplanina, zero faktów. I z tego co mówi, to wcale się nie zna.

Michale

Dowiemy się nazwisk tych ludzi z JKD twojej trenowanej odamiany startujących w MMA czy nie? Bo wiem, ale nie powiem, to zachowanie na poziomie piaskownicy. ;)

Ja nic do Ciebie nie mam, trenuj sobie, co trenujujesz. Wg mnie jesteś szaleńczo zapatrzony w B.L. i jego JKD. Bądź. Nikt nie broni. Tylko najgorsze jest to, że wytykasz coś każdej sw, w boksie też źle uderzają itp. Ja trenuję tkd, jestem świadoma minusów tej sw. Dla Ciebie JKD jest idealne. To też baaardzo dziecinne podejście. ;) Pozdrawiam. ;)

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2468
Też czekam na te filmy albo chociaż nazwiska zawodników(lub organizacje?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587




ja rozumiem potrzebę pogadania na forum, ale ile razy można na ten sam temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 844
wklejanie ulicznego mordobicia jako uzasadnienie dla naukowego stylu, którego techniki są opracowane w oparciu o wzory i prawa fizyki bla, bla, bla itd. to słaby argument.

Wkleilem to mordobicie by przyblizyc,ze uderzenia proste wyprowadzane z klatki lub z biodra sa celne,szybkie i skuteczne a nie tylko te co z gardy ;)nie chodzi mi o podejscia naukowe,bo to mnie nie interesuje.Dla mnie liczy sie skutecznosc w tym co robie a nie gdybanie co jest bardziej naukowe lub czy cios wyprowadzany z biodra,gardy jest mocniejszy,szybszy.Dla mnie kazdy styl jest skuteczny,kwestia podejscia do nie go i znalezienia swojego rytmu.Jezeli widze,ze w walce wychodza mi i sa skuteczne uderzenia z nosa :) walcze nosem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748


Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 844
Dokladnie tygrum ;) hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"Michal ? Mogl bys mi odpowiedziec na moje pytanie,odnosnie jkd ze strony 30 tej.Bardzo mnie to ciekawi"

Jesli mieszalbys BJJ z JKD to wtedy nie cwiczylbys JKD. ;)


Po 1 Ludze z JFJKD walcza w klatkach, juz wam powiedzialem, dlatego ze czegos nie wiecie lub o czyms nie macie pojecia nie oznacza ze tego nie ma. Przestancie uwazac sie za "ekspertow" w temacie bo nimi nie jestescie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"Wybaczysz jeśli będę uderzał w sposób taki jaki nauczono mnie na boksie i w jaki uderzają bokserzy ? Tzn. nie opuszczając wcześniej ręki? Powołując się na filmik 4rScorpiona chciałem tylko zauważyć że w boksie/kick boxingu i wszystkich znanych mi sztukach/sportach walki nie opuszcza się ręki przed uderzeniem. Filmik to potwierdza. Już nie chodzi mi o samo położenie rąk - które jest bardziej "życiowe" można rozstrzygnąć tylko podczas walki, ale o odległość jaką musi pokonać pięść."

Ale ja nie opuszczam reki przed zadaniem ciosu, Bruce rowniez nie. Kolejna sprawa nie interesuje mnie to w jaki sposob uderzasz. ;)

Co do rys. Gdy masz reke ustawiona w ten sposob, zeby zadac cios lekko opada na dol. Chyba ze przed wyprowadzeniem ciosu bedziesz skrecal biodro ale wtedy 1. sygnalizujesz ruch 2. jestes nie mobilny. - uderzasz statycznie.

I jesli chodzi o linię to skoro jestes praktykiem wez sobie linijke. I wez najpierw przednia trzymaj przy szczece i podejdz np. do lustra wez linijke i przyloz linijke od reki do lustra a potem opusc reke( na odp wysokosc), z tym ze wtedy linijka musi zachowywac sie tak jakby byla przyklejona do nadgrastka. ;)

Co do blokow, i wskoczen. Nie wskakuje z ciosem bo nie jest to doskok. ;) Ale krok. ;) Ale juz mowilem ze nie bede opisywal tutaj technik. No i jesli chodzi o blok to uwierz mi ze dosyc ciezko jest zbic to uderzenie. ;)


Michal
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Czy warto zmieniać styl?

Następny temat

technika kung fu

WHEY premium